Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. veebruaril kell 13.40 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes ütles, et on oma Mustamäe linnaosas Sütiste teel elava eaka hoolealuse ukse taga, kuid ei saa kuidagi sisse. Selgus, et eakas naine oli toas kukkunud ega saanud talle ust avada ning võtmeid sotsiaaltöötajal kahjuks polnud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. veebruaril kell 6.40 sõitsid päästjad appi Toila valda Kukruse külla, kus Tallinn-Narva maanteel oli toimunud liiklusõnnetus 4 sõiduauto ja tsisternauto vahel. Masuuti vedanud tsisternautol leket ei tuvastatud. Liiklus oli maanteel ajutiselt suletud. Õnnetuselt viidi kaks inimest tervisekontrolliks haiglase. Täpsem info politseilt.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. veebruaril kell 15.27 põles Kastre vallas Kurista külas kõrvalhoone (3x7 m), mille päästjad kell 16.22 kustutasid.

Kella 19.51 ajal andis Tartus Nurme tn nelja korteriga majas andur märku gaasireostusest. Päästjad selgitasid, et gaasikatlast oli ruumidesse imbunud mürgine vingugaas. Katla töö peatati ning elanike ülesandeks jäi hoolduse tellimine. Vingugaasiandur on kütteseadmetega hoonetes kohustuslik ning säästab teid seadmete rikke puhul tekkivast vingugaasimürgistuse ohust.

Võrumaa

8. veebruaril kell 6.06 teatati, et Antsla vallas Visela külas põleb ühekorruseline puidust talumaja. Päästjate saabumise ajaks oli majas elav vanem naine eluga välja saanud, kuid katus põles lahtiste leekidega. Hoone katus ning osa seinu hävis põlengus ja elada seal enam ei saa. Järelkustutustööd sündmuskohal veel kestavad.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. veebruaril kell 17.20 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kodesmaa külla Väike-Edasi järve äärde, kus helistaja sõnul sõideti veekogul autodega. Päästjate saabudes rallitasidki järvejääl autod. Päästjad selgitasid inimestele olukorda ning palusid jäält lahkuda.

Raplamaa

7. veebruaril kell 15.19 sõitsid päästjad Rapla valda Kuimetsa külla Vahastu teele, kus inimene oli oma toas ratastoolist nii õnnetult kukkunud, et jäänud ukse ja seina vahele kinni, nii et ust ei saanud enam lahti lükata. Päästjad avasid ettevaatlikult ukse lahti, pugesid tuppa ning eemaldasid kannatanu ukse tagant, nii et meedikud pääsesid inimesele ligi. Lõpuks aitasid päästjad kannatanu kiirabiautosse tõsta.