Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

8. veebruaril kell 17.45 teatati, et Harku vallas Tabasalu alevikus Tasuja tänaval põleb lahtise leegiga kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljas ning kiirabi sekkumist õnneks ei vajanud. Päästemeeskonnad alustasid kustutustöid mitmes töölõigus ning sündmusele olid kaasatud ka vabatahtlikud päästjad Tabasalust ja Sauelt. Tulelevikule pandi piir kella 21.10 ajal ning põleng, mis esialgsel hinnangul võis alguse saada maja teisel korrusel asuvast kütteseadmest, kustutati lõplikult kella 21.28-ks. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus. Kahjuks muutus elumaja põlengujärgselt elamiskõlbmatuks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

8. veebruaril kell 18.56 andis tulekahjualarm märku põlengust Põlvas Jaama tn asuva piimatööstuse hoones. Päästjad selgitasid, et süttinud oli kompressori elektrisüsteem. Põleng kustutati süsihappegaasikustutiga.

Valgamaa

8. veebruaril kella 13.45 ajal süttisid Otepää vallas Sihva külas kütte pandud pliidi kuumenenud truubi ligidale jäetud padjad ja tekid. Elanikud avastasid põlengu tänu suitsuanduri häirele, viskasid asjad hoonest välja ning kustutasid need veega. Päästjad avasid tuleohutuse kontrolliks paar ruutmeetrit seina ja lage ning vaatlesid pööningut.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. veebruaril kell 22.22 vajati päästjaid Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Õpetajate tänaval, kus naaberkorterist kuuldi appikutseid. Päästjad avasid korteriukse ja andsid maas lebanud eaka naise üle kiirabitöötajatele.

8. veebruaril kell 20.20 tunti Sillamäe linnas Kesk tänava kortermaja trepikojas suitsulõhna. Päästjad tuvastasid, et ühes korteris põletas eakas naine paberit. Põlenguohtu ei olnud.

8. veebruaril kell 16.13 teatati suitsust trepikojas Narva linnas I.Grafovi tänaval. Ühes korteris oli toidukõrbemine. Päästjad aitasid ruume tuulutada ja paigaldasid korterisse uue suitsuanduri. 

8. veebruaril kell 13.04 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Uuele tänavale. Korteris põles pikendusjuhe ja pealüliti oli ise välja lülitunud. Päästjate hinnangul tekkis korteris ülepinge, mille tagajärjel põlesid ära seinapistik ja pikendusjuhe.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. veebruaril kell 9.27 sõitsid päästjad Türi valda Türi linna F. J. Wiedemanni tänavale, kus koolihoones tööõpetuse klassis oli suitsema hakanud tolmuimeja, mille päästjad õue viisid. Põlengu võis põhjustada lõikamistööde käigus tolmuimejasse sattunud säde, mis süütas saepurutolmu. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.