Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. veebruaril kell 20.29 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse Kopli tänavale, kus kahekorruselise elumaja korstnast lendas sädemeid. Päästemeeskond kustutas korstnas aset leidnud tahmapõlengu ning viis elanikele läbi tuleohutusalase nõustamise.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval 9 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele murdunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

9 . veebruaril kella 14.05 ajal põles Misso alevikus Aasa tn kahe kõrvalhoone (6x12 m) vahel ja elumaja läheduses kolmas kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli leek hoone katusest väljas. Põlengu levik õnnestus piirata, kustutusööd lõpetati kell 15.20. Kõrvalhoones hoiti ATVd, murutraktorit, jalgrattaid ja muud kraami, mis kahjuks tules hävis. Tuleroaks langes kogu hoone katus ja sisustus. Päästetööde juhi esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida ATV rikkest.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. veebruaril kell 4.31 käisid päästjad teele kukkunud suurt männipuud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 7.39 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Vaisi külla, kus mitu puud oli teele kukkunud. Päästjad likvideerisid takistuse ning puhastasid tee okstest ja muust sodist.

Pärnumaa

9. veebruaril kell 13.03 sai Häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Pärnu-Paide maanteel põleb kahekordse kivimaja korstnajalg. Päästjate saabudes ajas kamin suitsu sisse ning see oli imbunud nii pööningule kui ka keldrisse. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi üle ja tuvastasid korstnalõõris tahmapõlengu, mis kustutati pulberkustutiga. Päästjad nõustasid omanikku ja kohapeal võeti kohe ühendust ka korstnapühkijaga, kes pidi süsteemi veel samal õhtul üle vaatama.

Kell 15.50 kutsuti päästjad Pärnu linna Tallinn-Pärnu-Ikla maanteele, kus auto oli sõitnud vastu valgusfoori posti. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kiirabi kontrollis kannatanud kohapeal üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Kell 20.31 sõitsid päästjad Lääneranna valda Kirbla külla Vanale teele, kus vanainimene oli tualettruumis kukkunud ja sinna kinni jäänud. Päästjad avasid ettevaatlikult ukse, nii et meedikud pääsesid kannatanu juurde, kes kiirabiga lõpuks haiglasse viidi.

Raplamaa

10. veebruaril kell 6.26 sõitsid päästjad Märjamaa valda Naravere külla teele kukkunud puud eemaldama.

Kell 6.53 käisid päästjad Rapla vallas Järlepa külas, kus suur puu oli teele kukkunud ja sulgenud mõlemad suunad. Päästjad eemaldasid takistuse.

Saaremaa

10. veebruaril kell 6.35 käisid päästjad Saaremaa vallas Kõrkkülas sõiduteele kukkunud puud eemaldamas.

Kell 6.38 said päästjad väljakutse Iide külla, kus suur puu oli teele kukkunud. Päästjad vabastasid tee liiklusele.

Kell 6.54 kutsuti päästjad Lindmetsa külla, kus puu oli vajunud ohtlikult tee kohale. Olukorra lahendasid Torgu vabatahtlikud.