Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. veebruaril kell 3.47 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval põleb pargitud sõiduki kõrval asuv prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 4-ks.

12. veebruaril kell 22.02 helistati häirekeskusesse Nõmme linnaosast Õnne tänavalt, kus eramaja toas oli laelamp kärssama läinud ning kostus praginat. Kohale saabunud päästjad lülitasid majas elektri välja ning tuvastasid, et lampi oli kogunenud vett. Elanikul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda elektrik ning lisaks paigaldas päästemeeskond eluruumidesse sealt puudunud suitsu- ja vingugaasianduri.

Harjumaa

10. veebruaril kell 16.55 teatati, et Maardu linnas Kallasmaa tänaval asuva neljakorruselise elumaja kolmandal korrusel asuvast korterist tuleb suitsu, kuid naabritele ust ei avatud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid korterist põleva diivani ning elaniku, kes anti üle kiirabile. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid ruumid ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. veebruaril kell 14.49 teatati Jõgeva vallas Vana-Jõgeva külas aia vahele kinni jäänud metskitsest. Päästjad lõikasid akurelakaga värava hinge katki, mille järjel said väravat niipalju eemale painutada, et kits vabadusse pääseks. Loom jalutas omal jalal loodusesse.

Kell 15.27 teatati Jõgeva vallas Mooritsa külas teele kukkunud purunenud elektriliinist. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

13. veebruaril kell 7.10 teatati, Jõgeva vallas Kõola külas Kõola ülesõidul rongi ja kaubikuga juhtunud liiklusavariist. Päästjad kontrollisid avariijärgset ohutust, inimesed õnneks tõsisemalt viga ei saanud.

Põlvamaa

10. veebruaril kella 14.17 süttis Kanepi vallas Hurmi külas ehitusjärgus majas kamina suitsulõõrile liiga lähedale paigaldatud puitplaat, kust tuli levis vahelaele. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks 5 ruutmeetrit vahelage. Ruumid said suitsu- ja veekahjustusi.

Kella 19.33 ajal põles Räpina vallas Nulga külas elumaja korstnas tahm. Päästjad tagasid elamu tuleohutuse, elanike ülesandeks jäi kiiremas korras korstnapühkija kutsumine.

Tartumaa

10. veebruaril kell 11.32 andis suitsuanduri häire Mustvee vallas Kääpa külas elumajas märku tulekahjuohust. Päästjad leidsid maja trepikojast tuhaga plastmassämbri, mis oli hakanud sulama. Tulekahjuoht kõrvaldati, tänu suitsuandurile jäid tõsisemad kahjud sündimata. 

Kell 16.33 käisid päästjad Kastre vallas Kitsekülas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Katusel auto tõmmati lekete vältimiseks ja tuleohutuse tagamiseks ratastele.

11. veebruaril kell 8.10 teatati, et Tartus Kruusamäe tänaval on oma kordus tõenäoliselt hätta jäänud inimene, kes koputuste ja appihüüetega endast märku andis. Päästjad avasid kangiga ukse ja leidsid kodus kukkunud viga saanud mehe. Kannatanuga tegeles edasi kiirabi, mees viidi haiglasse.

12. veebruaril kell 15.19 teatati, et Tartus Puiestee tn on korteris suits. Päästjad selgitasid, et suits sattus ruumidesse kinnise siibriga kütte pandud ahjust. Ruumid tuuluteti, kodus olnud segaduses inimesele andsid esmaabi kiirabitöötajad.

Valgamaa

10. veebruaril kell 13.54 käisid päästjad Valga vallas Laanemetsa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

10. veebruaril kell 10.53 põles Mulgi vallas Karksi külas täisleekides mahajäetud maja, hoone katus varises sisse. Päästjad kustutasid hoone jäänused kell 12.54.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. veebruaril kell 2.08 sõitsid päästjad Narva linnas Vahtra tänavale, kus kortermaja trepikoja ees lumes põles madrats. Põleva madratsi viskas akna kaudu välja meesterahvas, kes oli kodutüli käigus ise madratsi süüdanud. Päästjad kustutasid madratsi lumega. Korteris töötas suitsuandur ning häirekeskusesse teatas põlengust naaber.

12. veebruaril kell 00.45 tuli häirekeskusele ATeS häire teade Jõhvist Narva maantee kaubanduskeskusest. Kohapeal tuvastasid päästjad toitlustusasutuses toidukõrbemise. Töötaja tuulutas ruumid ja päästjad kontrollisid ala üle.

11. veebruaril kell 16.58 oli ATeS häire Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla tee sotsiaalasutuses. Ühes toas oli toimunud toidukõrbemine ja põlenguohtu ei olnud.

11. veebruaril kell 13.26 teatati töötavast gaasikatla andurist Toila alevikus Kivi tänaval. Päästjad gaasileket ei tuvastanud ja omanikul soovitati kohale kutsuda tehnikud.

Lääne-Virumaa

12. veebruaril kell 00.07 teatati häirekeskusele töötavast vingugaasiandurist Haljala vallas Essu külas. Päästjad kontrollisid ruumid ja kütteseadmed üle, vingugaasi leket ei tuvastatud. Päästjate arvates oli andur vigane.

11. veebruaril kell 17.15 teatati Rakvere vallas Sämi-Tagaküla külas Tallinn-Narva maanteel metskitsele otsa sõitnud autost. Surnud kits oli tee ääres, sõitjad viga ei olnud saanud. Päästjad aitasid autole stange tagasi kinnitada ja auto jätkas sõitu.

10. veebruaril kell 18.00 teatati häirekeskusele Haljala vallas Essu külas teelt välja sõitnud ja külili vajunud kaubikust. Päästjad aitasid välja kaubikusse kinni jäänud juhi ja vintsisid sõiduki ratastele. Möödasõitev traktor tõmbas kaubiku tagasi teele ja juht jätkas kaubikuga teekonda.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 7 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli pommigrupil 3 sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 26 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. veebruaril kell 11.25 sõitsid päästjad Türi valda Taikse külla raudteeülesõidukohta, kus oli toimunud reisirongi ja mikrobussi kokkupõrge. Päästjad puhastasid tee sõidukitükkidest ning vabastasid tee liiklusele. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, kiirabi vaatas kohapeal bussijuhi üle, kellega oli õnneks kõik korras.

Kell 16.16 kutsuti päästjad Järva valda Koigi külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad reguleerisid liiklust kuni politsei saabumiseni. Kuna õnnetus sulges maantee, suunati liiklus ümber. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest ja muust prahist. Mõlemad sõidukijuhid toimetas kiirabi haiglasse kontrolli.

Kell 16. 58 teatati Häirekeskusele elektriliinidele kukkunud puust Järva vallas Karinu külas Pargi teel. Päästjad eemaldasid liinile kukkunud puu, tähistasid ohtliku liini lintidega ning teavitasid sündmusest elektrikuid.

Pärnumaa

11. veebruaril kell 17.49 teatati Häirekeskusele suitsu täis katlaruumist Pärnu linnas Järva tänaval. Kohapeal selgus, et tegemist oli pelletikatla rikkega, mille tulemusel täitus kelder ja esimene korrus suitsuga. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi termokaameraga üle ning ventileerisid ruumid. Majaelanikele anti nõu, kuid edasi toimetada.

Kell 21.30 said päästjad kutse Pärnu linna Supeluse tänavale, kus vanainimene võis oma kodus vajada abi, kuna ta ei vastanud telefonile ega avanud ust. Päästjad sisenesid majja akna kaudu ning avasid kiirabile ukse. Meedikud tegelesid kannatanuga edasi.

12. veebruaril kell 00.56 teatati Häirekeskusele kahe sõiduautoga liiklusõnnetusest Pärnu linnas Raba tänaval. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee. Ühe kannatanu viis kiirabi haiglasse. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Kell 5.58 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Riia maanteel toidupoe laoruumis on tunda suitsuhaisu ning töötab suitsuandur. Helistaja sõnul tulekahjumärke näha ei olnud. Ka kohale jõudnud päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid otsimise käigus leidsid suitsu allika, milleks oli kaubakülmikus kärssama läinud kaup. Süttinud kaup viidi hoonest välja ning ruumid tuulutati. Päästjad kontrollisid hoone veel kord üle, kuid ohtu ei tuvastatud.

Kell 8.38 said päästjad väljakutse samale objektile, sest hoones oli jätkuvalt tugev plastiku põlemise lõhn. Päästjad avasid uuesti suitsuluugid ning ventileerisid külmikuruumi ja kaubaala. Müügisaalis päästjate mõõtevahendid ohtu ei tuvastanud. Kohale kutsutud kiirabi kontrollis töötatajad üle, kaks inimest viidi haiglasse. Töötajatel paluti jätkuvalt kõik uksed-aknad lahti hoida. Päästesündmus lõpetati kella 9.44ks.

Kell 16.46 kutsuti päästjad Saarde valda Jäärja külla, kus majas oli kütmise ajal hakanud tööle vingugaasiandur. Päästjate saabudes oli kütmine juba lõpetatud ja kõik siibrid avatud. Päästjad tuvastasid ruumides normist kõrgema vingugaasinäidu ning asusid kohe ruume ventileerima. Lõpuks kontrolliti kogu hoone termokaameraga üle, kuid ohtu ei tuvastatud. Selgus, et tegemist oli ülekütmisega, mistõttu süttis lõõris tahm, mille tagajärjel imbus vingugaas tuppa. Päästjad nõustasid inimest ning selgitasid õige kütmise põhimõtteid.

Raplamaa

10. veebruaril kell 10.41 kutsuti päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Sauna tänavale kustutama tahmapõlengut korstnas. Päästjate saabumise ajaks oli tahmapõleng juba kustunud. Päästemeeskond kontrollis korstnajala üle, kuid mingit ohtu nad ei tuvastanud. Elanikku nõustati ning keelati küttekolde kasutamine korstnapühkija tulekuni.

Kell 14.20 sõitsid päästjad Märjamaa valda Suurkülla kustutama tahmapõlengut soojamüüris. Päästjate kohale saabudes oli põleng juba kustunud. Selgus, et tugeva tuule tõttu oli tõmme küttekoldes väga tugev, mistõttu süttis soojamüüris tahm. Päästjad kontrollisid korstnajala pööningul üle, kuid mingit ohtu ei olnud. Nad nõustasid elanikku ning palusid kutsuda korstnapühkija, kes süsteemi üle kontrollib.

Kell 16.50 sõitsid päästjad Rapla valda Pirgu külla, kus elektriliin rippus ohtlikult tee kohal. Kuna liinil oli mitu posti maha kukkunud, vajuski see nii madalale, et veoautod sealt enam läbi ei mahtunud. Päästjad märgistasid ohuala lintidega. Sündmusest teavitati transpordiametit.

11. veebruaril kell 12.18 kutsuti päästjad Rapla valda Atla külla, kus sõiduauto oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning tõmbasid auto ratastele. Kiirabi vaatas sõidukis viibinud inimesed kohapeal üle.

Kell 16.54 sõitsid päästjad Kohila valda Aespa alevikku Suvila teele, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning puhastasid tee. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.