Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. veebruaril kell 18.49 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva viiekorruselise elumaja trepikodades on tunda imelikku haisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tegemist oli gaasilekkega, mis oli alguse saanud ühe trepikoja keldrikorruselt. Päästemeeskond sulges tsentraalgaasi ning evakueeris elanikud kolmest trepikojast. Inimesed paigutati päästetööde ajaks liinibussi sooja. Kell 20.09 veendusid päästjad ning kohale saabunud gaasiavarii tehnikud, et edasine oht puudub ja elanikud lubati tagasi kodudesse. Sellegipoolest ei lubatud majaelanikel gaasi enne kasutada, kui tehnikud on rikke lõplikult kõrvaldanud.

14. veebruari öösel kell 2.54 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval asuvas taarapunktis põleb prügi ning lisaks on keegi seal ka oma ihuhädasid rahuldanud. Kohale saabunud päästjad kustutasid taarapunktis põleva prahi kella 3.18-ks ning sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

13. veebruaril kell 22.26 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Pakri tänaval on eakas naine oma korteris kukkunud ning ei saa kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. veebruaril kell 11.15 teatati Elva vallas Ketneri külas suusarajal mäest laskudes kukkunud 61aastasest mehest, kes sai viga ning ei olnud enam võimeline liikuma. Päästjad transportisid kannatanu kiirabiautoni.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. veebruaril kell 14.34 teatati suitsust ja riide põlemise lõhnast Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Ahtme tänava kortermaja trepikojas. Ühes korteris oli läinud pliidil toit kõrbema. Päästjate saabumise ajaks põlenguohtu enam ei olnud, päästjad aitasid korterit tuulutada.

13. veebruaril kell 11.33 tunti Sillamäe linnas Mere puiesteel majade juures tugevat gaasilõhna. Päästjad tuvastasid, et töölised olid ehitustöödel tagahoovis balloonist osaliselt välja lasknud vedelgaasi propaani ja butaani segu. Gaasiballoonid olid päästjate saabumise hetkeks suletud ning lekkeid ei olnud, piirkonnas ohtu ei olnud. Töötajatele tehti selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

13. veebruaril kell 20.47 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli Häädemeeste vallas Penu külas koju minnes kukkunud ojja ning hätta sattunud. Päästjad leidsid kannatanu pimedast metsast üles ning andsid ta kiirabile üle, kes hättasattunu üle vaatas.

14. veebruaril kell 5.38 kutsuti päästjad Pärnu linna Kanali tänavale, kus inimesel oli vannitoas veetoru purunenud ning ta ei osanud kuidagi vett kinni keerata. Päästjad sulgesid peakraani.