Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. veebruari varahommikul kell 6.53 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Haava tänaval on eakas naine oma korteris paanikas, sest tunneb rinnus valu. Kohale saabunud kiirabitöötajad ja päästjad tuvastasid, et vanadaam oli ahjusiibri liiga vara sulgenud, mistõttu mürgine vingugaas ruumidesse imbus. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning tema tütar jäi tube tuulutama. Elamises oli olemas suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur, mis tahkeküttel seadmetega kodudes samuti kohustuslik on.

Harjumaa

14. veebruaril kell 9.50 teatati, et Saue vallas Virukülas põleb maantee ääres asuv väike kaubik, mida kolm inimest omal jõul kustutada püüdsid. Kohale saabunud päästjad kustutasid kaubiku kastis põlenud madratsid kella 10.08-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võisid need põlema süttida juhikabiinist välja visatud suitsukonist, mis tuulega kasti lendas.

14. veebruaril kell 12.04 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Ülejõe külas on kits läbi jää vajunud ning ei suuda omal jõul veest välja saada. Kohale saabunud päästjad aitasid kitse pinnaltpääste varustust kasutades jääkülmast veest välja.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. veebruaril kella 10.08 ajal avastati Põltsamaal Pajusi tn elumaja keldri torustikušahtis vedelkütuse reostus. Päästjad kogusid reostuse esialgu anumasse ja tuulutasid ruumid. Inimeste tervisele tõsisemat ohtu ei tekkinud. Esialgu kogutud andmetel tekkis ohuolukord ühe elaniku vedelikku sisaldanud purgi purunemise tõttu.

Põlvamaa

14. veebruaril kell 8.55 andis suitsuandur Nublu märku tulekahjuohust Räpina vallas Verioramõisa külas. Elanik läks häire peale kohale ning avastas oma elumajas tulekahju, mille peale kutsus kell 9.19 kohale päästjad. Selgus, et majas oli põlenud elutoa mööbel, kuid tänu maja õhukindlusele oli põleng enamuses ise sumbunud, mööbel osaliselt veel hõõgus. Elutoa sisustus sai kuuma- ja tahmakahjutusi. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjustada pikendusjuhtme lühis, mis läks rikki soojenduskotist peale tilkunud veest.

Tartumaa

14. veebruaril kell 20.24 käisid päästjad Tartus Roosi tänaval kustutamas posti küljes põlevat prügikasti. Põlengu summutamiseks piisas ämbrist veest.

Kella 23.10 ajal põles Tabivere alevikus Ülesõidu tänaval elumaja korstnajalga kogunenud tahm. Korsten oli pikemat aega puhastamata. Päästjad eemaldasid osa tahma ning tagasid hoone tuleohutuse. Omanikule anti korraldus enne kütma asumist lasta kütteseadmed korstnapühkijal korralikult hooldada.

Viljandimaa

14. veebruaril kell 23.16 teatati, et Viljandis Tähe tn on ettevõtte tootmishoone kontoriruumis suits. Selgus, et suits oli tekkinud sulanud ventilatsiooniseadme toitejuhtmest. Päästjad kontrollisid tuleohutust, kaugemale põleng ei levinud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

14. veebruaril kell 11.34 teatati suure leegiga põlevast laadurist Vinni alevikus Tööstuspargi tänaval ja oli oht, et süttida võib ka hakkepuit. Päästjate saabumise ajaks oli masinat kustutatud käsikustutiga. Päästjad panid tule levikule piiri kella 12.16ks. Inimesed põlengus kannatada ei saanud. Hakkepuidu hunnikule ohtu ei olnud, sest laadur oli hunnikust piisavalt kaugel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. veebruaril kell 22.04 sõitsid päästjad Türi valda Retla külla, kus sõiduk oli teelt välja sõitnud ning puude vahele kinni jäänud. Päästjad saagisid puu läbi, et pääseda kannatanu juurde, kes anti üle kiirabile. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Pärnumaa

14. veebruaril kell 11.28 kutsuti päästjad Tori valda Kilksama külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu. Meedikud vaatasid kannatanud kohapeal üle, kuid tõsiseid vigastusi ei leitud. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Raplamaa

14. veebruaril kell 12.13 teatati põlevast sõiduautost Kehtna vallas Mukri külas Mukri loodusraja parklas. Päästjate kohale saabudes oli tulekahju juba kustunud, seega jahutati auto salong maha ning sõiduk kontrolliti veel kord üle. Selgus, et auto omanik oli läinud koeraga metsa vahele jalutama ning tagasi tulles leidnud eest suitseva sõiduki.

Kell 13.17 sõitsid päästjad Kohila valda Aespa alevikku Orava tänavale, kus sõiduauto oli hakanud pärast käivitamist suitsema. Päästjate kohale jõudes oli omanik tule käsikustutiga juba maha saanud, nii et neil jäi üle sõiduk vaid üle kontrollida. Selgus, et süttinud oli summuti isolatsioon.