Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. veebruaril kell 11.42 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva korteri rõdul on orav kassivõrku kinni jäänud ning elanik ei saanud teda sealt ise kuidagi kätte. Kohale saabunud päästjad aitasid väikelooma ettevaatlikult võrgust vabastada ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

Harjumaa

16. veebruaril kell 8.16 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Juuliku külas põleb suur lõke. Kohale saabunud Saue vabatahtlikud päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati ehitus- ja olmejäätmeid ning kustutasid selle. Lõkkemeistritele viidi läbi põhjalik selgitustöö.

16. veebruaril kell 8.39 teatati, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel asuva viiekorruselise elumaja ühest korterist imbub tugevat suitsuhaisu ning töötab ka suitsuandur. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt pliidil kõrbeva toidu ja teises toas magava elaniku. Ohtlik olukord likvideeriti ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. veebruaril kella 19.58 ohustas Kanepi vallas Pikajärve külas elumaja puhastamata korstna tahmapõleng süüdata maja. Päästjad valvasid hoone tuleohutust ning keelasid korstnapühkija kutsumiseni kütteseadme kasutamise. Kahjuks märkasid päästjad veel tuleohtu põhjustavaid puudusi – katlaruumis hoiti suures koguses küttepuid, korstna ülemine osa oli mõrades ning ruumidest puudusid kohustuslikud suitsu- ja vingugaasiandurid.

Kella 20.37 ajal hävis Räpina vallas Ruusa külas tulekahjus kõrvalhoone (6x16 m), kus hoiti küttepuid. Päästjad hoidsid ära tule leviku kuue meetri kaugusel asuvale elumajale ning kustutasid tulekahju kell 23.30.

Tartumaa

15. veebruaril kella 18.08 ajal põles Kolkja alevikus elumaja puhastamata korstnas tahm, põleng ohustas süüdata maja. Koldest eemaldati põlevmaterjal, mille järel tulekahju sumbus. Päästjad kontrollisid maja tuleohutust ja ootasid kuni korstna jahtumist.

Kell 22.27 teatati leekides majast Varnja alevikus Kesk tänaval. Selgus, et majas kedagi ei elanud ning see oli maha jäetud. Tulekahju kustutati kell 00.40.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. veebruaril kell 00.06 said päästjad ATeS häire väljakutse Narva linna Energia tänava ühiselamusse. Ühes toas oli olnud toidukõrbemine, põlenguohtu ei olnud ja ruum tuulutati. Päästjad tegid elanikule selgitustööd.

15. veebruaril kell 18.04 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Lehola tänavale. Teataja sõnul tuli maja ees gaasitrassist gaasi välja. Päästjad tuvastasid, et majja minev gaasitoru lekkis, kuid inimestele ohtu ei olnud. Rikkest teavitati korteriühistu esimeest ja kohale kutsuti gaasiavarii teenistus.

15. veebruaril kell 12.58 teatati Narva linnas Tallinna maantee kortermaja katuselt ohtlikult tänavale kukkuvast jäisest lumest. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitasid korteriühistu esimeest.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. veebruaril kell 16.41 sõitsid päästjad Türi valda Taikse külla, kus põles siloauk lahtise leegiga. Päästjate kohale saabudes oli tulekahju umbes 15 ruutmeetril ning seda asuti kontrolli all hoidma. Kohale tulnud kopp tõstis silohunniku laiali, misjärel said päästjad kustutustöödega jätkata. Kella 18.01ks oli tulekahju kustutatud. Veevõtukohas paagid täidetud, sõideti sündmuskohalt veel kord läbi ning kontrolliti ega uusi tulekoldeid pole tekkinud, kuid mingit ohtu ei tuvastatud. Päästesündmus lõpetati kell 18.42. Päästjate sõnul sai tulekahju ilmselt alguse päeval põhku purustanud masinast lennanud sädemest. Kustutustöödega tegelesid Paide ja Türi kutselised ning Oisu vabatahtlikud päästjad.

Läänemaa

16. veebruaril kell 6.32 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Variku külla, kus vanainimene oli voodist nii õnnetult kukkunud, et tema käsi jäi radiaatori vahele kinni. Päästjad vabastasid kannatanu käe ning meedikud tegelesid patsiendiga edasi.

Pärnumaa

15. veebruaril kell 15.09 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus inimesed olid asutuse lifti kinni jäänud. Kuna tehnik viibis eemal, siis paluti päästjad appi. Pärnu päästjad avasid ukse liftivõtmega ning aitasid hättasattunud liftist välja.

Kell 16.43 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Aia tänaval vana ühiselamu 4. korruse aknast on näha leeke ja tuleb suitsu. Kohale jõudnud päästjad lõhkusid lammutusriistadega ukse, et põlengule ligi pääseda. Kella 17.17ks oli tulekahju lokaliseeritud ning asuti hoone teisi korruseid ja pööningut üle kontrollima, kuid seal põlengut ei tuvastatud. Päästjad ventileerisid ruumid ning kella 17.54ks olid kustutustööd lõpetatud. Hoones põles üks tuba, kaks ülemist korrust said suitsukahjustusi. Politseipatrull sulges kustutustööde ajaks Pika tänava. Päästjate sõnul viitavad vaatlustulemused, et hoonet kasutasid võõrad inimesed.

Kell 18.13 sõitsid päästjad Pärnu linna Lavassaare alevisse Pärna tänavale, kus põles alajaam. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlenud oli alajaama isolaator, kuid tulekahju oli selleks ajaks juba kustunud. Elektrikud lülitasid vooli sektsioonist välja ning asusid riket kõrvaldama. Kuna tuleohtu enam ei olnud, võisid päästjad sündmuskohalt lahkuda.

16. veebruaril kell 5.46 teatati häirekeskusele põlevast lõkkest Pärnu linnas Lille tänaval. Kohapeal selgus, et maja seina ääres põles prügikast, mis oli majast välja toodud. Päästjad kustutasid põlengu.

Raplamaa

15. veebruaril kell 18.29 kutsuti päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Sauna tänavale, kus häirekeskusesse helistaja ei pääsenud oma lähisugulase juurde tuppa ning oli kahtlus, et temaga on midagi juhtunud. Märjamaa päästjad avasid korteriukse ning tuvastasid toast normist kõrgema vingugaasinäidu. Vanainimene anti üle kiirabile. Päästjad kontrollisid ruumid üle ning avastasid, et korteris puudus nii suitsu- kui ka vingugaasiandur.