Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. veebruaril kell 11.46 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Härjapea tänaval põleb elumaja kõrval asuv elektrikapp. Päästjad kustutasid põlengu ning sündmusega tegelesid edasi kohale kutsutud elektriavarii tehnikud.

16. veebruaril kell 17.36 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinnas Raekoja platsil asuvasse muuseumisse, kus ratastoolis inimene ei pääsenud hoonest välja, kuna tõstuk oli katki. Päästjad transportisid inimese õue.

Harjumaa

16. veebruaril kell 20.52 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Maardu linnas Haigla tänaval elava eaka ema ukse taga ning kuuleb oigamist. Kahjuks tütar sisse ei pääsenud, sest võtmed olid seespool ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning toimetasid kannatanu kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

16. veebruaril kella 17.05 ajal süttis Võru vallas Halla külas elumaja köögis pliidi kohal kubu. Elanikud kustutasid põlengu kuuekilose pulberkustutiga enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid põlengukoha ohutust termokaameraga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. veebruaril kell 5.48 aitasid päästjad koos politseinikega Jõhvi vallas Sompa külas teelt välja sõitnud autost välja kannatanu, kelle kiirabi viis tervisekontrolliks haiglasse.

17. veebruaril kell 2.15 kutsuti päästjad appi Narva linna Vahtra tänavale, kus eakas naine oli kodus kukkunud ja ei saanud enam püsti. Päästjad avasid ukse, et kiirabi töötajad saaksid naist aidata.

16. veebruaril kell 19.11 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Ehitajate teele, kus põles vana mööbel ja kedagi juures ei viibinud. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.

Lääne-Virumaa

16. veebruaril kell 11.27 teatati Vinni vallas Laekvere külas Vassivere põik tänava kortermajas naabrite juures töötavast suitsuandurist ja suitsust trepikojas. Korteris kedagi ei viibinud. Päästjad sisenesid korterisse ja leidsid ees pliidil kõrbeva toidu, põlenguohtu ei olnud. Pliidil oli kolm toiduga potti ja puutetundliku pliidi võis mänguhoos aktiveerida pere kass.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. veebruaril kell 20.03 kutsuti päästjad Paide linna Viisu külla Vartsu teele, kes häirekeskusesse helistaja sõnul midagi põles ning näha oli leeki ja suitsu. Teataja sõitis oma autoga põlengukoha lähedale ning selgus, et põlesid plastikust konteinerid. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest kolm plastmassvaati koos alustega, mis olid juba kustunud, ainult alused tossasid veel. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult ning selgitasid inimestele ohutu tuletegemise reegleid.

Pärnumaa

16. veebruaril kell 23.23 sõitsid päästjad Pärnu linna Side tänavale, kus inimesed olid hotelli lifti kinni jäänud. Kuna tehnikul läks sündmuskohale jõudmisega aega, avasid päästjad ukse ning 12 inimest pääses liftist välja. Inimeste tervisega oli kõik korras. Rikkis liftiga tegeles edasi tehnik.