Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. veebruaril kell 00.03 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuva üheksakorruselise elumaja ühest korterist on juba ligi kolme tunni vältel tunda suitsuhaisu, kuid koputustele mitte keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning sisenesid korterisse akna kaudu. Selgus, et elanik oli toidu pliidile pannud ja ise naabrile külla läinud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning viisid koju saabunud elanikule läbi põhjaliku tuleohutusalase nõustamise.

18. veebruaril kell 23.24 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse Soo tänavale, kus eakas ja üksi elav mees oli oma kodus tervisega hädas ning ei saanud kiirabile ust avada. Kuna ka naabritel võtmed puudusid, sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

19. veebruaril kell 18.53 helistas hädaabinumbrile Pirita linnaosas Hõbekuuse tänaval elav inimene ning teatas, et näeb oma naabermaja korstnast leeke tõusmas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid maja korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle. Kuna korsten oli hooldamata, paluti elanikel, kes õnneks kannatada ei saanud, enne järgmist kütmist kohale kutsuda korstnapühkija.

19. veebruaril kell 19.57 teatati, et Haabersti linnaosas Lobjaka tänaval asuvas eramajas on kelder suitsu täis, kuna puuküttel töötav katel oli plahvatanud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et plahvatuse tagajärjel oli purunenud keldri välisuks, mis õue lendas ning samuti oli katki läinud vahesein ning katlasüsteemi torustik. Päästjad kustutasid katlas ning selle ümbruses toimunud põlengu ning tuulutasid kõik ruumid. Üks elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Plahvatuse ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

20. veebruaril kell 3.31 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kiive tänaval asuva kahekorruselise elumaja ühes trepikojas töötab suitsuandur ning on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et anduri käivitas hoone esimesel korrusel asuvas abiruumis toimunud toidukõrbemine ning kustutasid põlengu kella 3.48-ks, misjärel kõik ruumid tuulutati ning elanikele viidi läbi tuleohutusalane selgitustöö.

20. veebruaril kell 7.37 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Järvevana teel põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 7.51-ks ning kiirabi toimetas viga saanud sõidukijuhi haiglasse.

Harjumaa

18. veebruaril kell 11.27 helistas häirekeskusesse murelik loomaomanik, kes teatas, et tema koer on Maardu linnas Sarapiku teel asuvasse sügavasse kaevu kukkunud. Päästjad aitasid koera kaevust välja ning kuna tuvastati, et selliseid lahtiseid kaeve on piirkonnas veel mitmeid, lubas koeraomanik ise sellest kohalikku omavalitsust teavitada.

18. veebruaril kell 13.33 sai häirekeskus teate, et Saue linnas Kadakamarja tänaval tossab sõiduauto. Päästjate saabudes oli autoomanik kustuti tühjaks lasknud, kuid sõiduk tossas ikka veel. Päästemeeskond kustutas sõiduki mootoriruumis põlenud juhtmestiku ning inimesed selles viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. veebruaril kell 19.10 käisid päästjad Põltsamaa vallas Tallinn - Tartu mnt 136. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Ühe kannatanu tervist kontrollis kiirabi kohapeal.

Põlvamaa

19. veebruaril kell 17.13 käisid päästjad Räpina vallas Ristipalo külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus likvideerisid süttimisohu. Ühele kannatanule andis kiirabi esmaabi kohapeal ning viis ta tervisekontrolliks haiglasse.

Tartumaa

19. veebruaril kell 22.32 käisid päästjad Nõo vallas Illi külas eemaldamas kurviliselt teelt murdunud puud.

Valgamaa

19. veebruaril kella 1.22 ajal käisid päästjad Õruste - Laatre tee 2. km eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 8.11 eemaldati murdunud puu teelt Koikkülas.

Viljandimaa

17. veebruaril kell 19.00 käisid päästjad Mulgi vallas Karksi külas kustutamas põlevat puukändu.

Kell 19.46 käisid päästjad eemaldamas Raudna - Loodi mnt 1. km teele kukkunud murdunud puud, mis oli liikluse sulgenud.

19. veebruaril kell 14.40 teatati Viljandi vallas Marjamäe külas katkisest teele kukkunud elektriliinist. Päästjad veendusid, et elektrit liinis pole ning eemaldasid selle teelt. Juhtunust teavitati elektrikuid.

Võrumaa

19. veebruaril kell 1.13 teatati, et Kääpa - Obinitsa - Võmmorski - Petseri mnt 30. km vajusid kaks rekkat libedal tõusul teele risti. Orava vabatahtlikud aitasid oma eritehnika abil veokid mäe otsa.

Kell 9.15 käisid päästjad Otepää vallas Nipli külas aitamas välja ninapidi kraavi libisenud kiirabiautot.

Kella 11.46 ajal kärssasid Võrus Räpina mnt elumajas juhtmed. Tulekahju ei tekkinud, päästjad kontrollisid tuleohutust, elanike ülesandeks jäi rikke selgitamiseks elektriku kutsumine.

Kell 17.25 käisid päästjad Kikkoja - Roosiku mnt 1. km eemaldamas teelt murdunud puud, mille tõttu buss edasi ei pääsenud. Kell 18.15 eemaldasid päästjad murdunud puu Rõuge vallas Sänna - Luhametsa - Tsooru mnt 2. km.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. veebruaril kell 21.16 kutsuti päästjad Narva linnas Soldina tänavale, kus ühes korteris oli köögis mikseri kasutamise ajal hakanud seinapistik kärssama. Korteriomanikud lülitasid koheselt korteris elektri välja. Päästjad kontrollisid korteri üle ja põlenguohtu ei olnud, omanikud lubasid ühendust võtta elektrikutega. Põlengu põhjuseks võis olla vana seadme kasutamisest tekkinud lühis.

Kell 19.43 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaossa Ridaküla tänavale, kus teataja sõnul oli kortermaja trepikojas suitsu. Ühes korteris oli olnud toidukõrbemine ja korteris töötas suitsuandur. Päästjate saabumise ajaks oli kõrbev toit pliidilt ära võetud ja tuulutati tube.

Kell 18.36 teatati töötavast vingugaasiandurist Kohtla-Järve linna Sompa linnaosa Luha tänava majas. Selgus, et vanem naisterahvas oli siibri liiga vara kinni pannud. Ruumid tuulutati. Päästjad olid samal päeval samas kohas kodunõustamise ajal paigaldanud majja vingu- ja suitsugaasianduri.

Kell 14.30 teatati ohtlikust katkisest aknaklaasist Narva-Jõesuu linnas J.Poska tänava kortermaja 7. korrusel. Päästjad piirasid ohuala lindiga ja teavitasid korteri omanikku.

Kell 2.05 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaossa Sõpruse tänavale, kus teatati, et naaberkorterist tuleb suitsu ja töötab suitsuandur. Suitsu põhjuseks oli toidu kõrbemine, põlenguohtu ei olnud. Selgus, et korteri elanik oli jätnud pliidile toidu ja läinud ise magama. Päästjad hoiatavad, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

17. veebruaril kell 18.17 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Ehitajate teele, sest piirkond oli paksu suitsu täis. Suitsu põhjuseks oli suur lõke, milles põletati vana mööblit, puitu, rehve, plastikut ja ehitusmaterjale. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid põletajale selgitustööd. Samas piirkonnas käisid päästjad kustutamas eelmise päeva õhtul järelevalveta lõket, kus põletati vana mööblit. 

Lääne-Virumaa

18. veebruaril kell 17.32 teatati Häirekeskusele ATeS häirest Rakvere linnas Lõõtspilli tänava kaubanduskeskuses. Keskuse ruumides oli suitsu lõhna ja külastajad lahkusid kauplusest. Päästjad tuvastasid, et suitsu põhjuseks oli puhkeruumis kärssama läinud sai, põlenguohtu ei olnud.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 10 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 7 väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 76 lõhkekeha ja 1 sütik.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

18. veebruari keskööl käisid päästjad Hiiumaa vallas Kõpu külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Järvamaa

19. veebruaril kell 17.00 teatati liiklusõnnetusest Paide linnas Mäo külas, kus teel olid kokku saanud lumepuistur ja sõiduauto. Päästjad reguleerisid kuni politsei saabumiseni liiklust ning kontrollisid sõidukid üle ega lekkeid ei ole.

Läänemaa

18. veebruaril kell 2.32 sõitsid päästjad Haapsalu linna Kiltsi külla, kus puu oli teele kukkunud ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid puu läbi ja vabastasid tee liiklusele.

19. veebruaril kell 00.45 käisid päästjad Haapsalu linnas Käpla külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Kell 2.17 sõitsid päästjad Haapsalu linna Nõmme külla Mati teele, kus kaks suurt puud olid teele kukkunud. Päästjad saagisid need läbi ning vabastasid mõlemad sõidusuunad.

Kell 15.00 teatati Häirekeskusele põlevast elumajast Haapsalu linnas Haeska külas. Helistaja sõnul majas talvel kedagi tavaliselt ei elanud. Päästjate saabudes põles hoone lausleegiga ja osa katust oli juba sisse kukkunud. Kella 16.13ks oli tuli lokaliseeritud ning tehti järelkustutustöid ja otsiti tulepesi. Põleng kustutati lõplikult kella 17.33ks. Põles palkmaja mõõtmetega 7x7 meetrit. Hoone hävis tules täielikult, püsti jäid vaid korsten ja seinad. Päästjate sõnul soodustas põlengu kiiret levikut väga tugev tuul. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega. Põlengut käisid kustutamas Haapsalu, Lihula, Risti ja Ridala päästjad.

Pärnumaa

17. veebruaril kell 22.13 teatati Häirekeskusele, et Tori vallas Sindi külas Pärnu maanteel tuleb puitmajast paksu suitsu ja lendub sädemeid. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et hoone ise põlenud, vaid tegemist oli korstnapõlenguga. Päästjad kontrollisid küttekolded üle, kuid mingit ohtu ei olnud. Selgus, et ühes korteris oli siiber liiga vara kinni pandud. Päästjad avasid siibri ning omanik jäi kohapeale küttekollet jälgima.

19. veebruaril kell 11.57 sõitsid päästjad Saarde valda Sigaste külla, kus suur kuusk oli teele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 15.11 kutsuti päästjad Pärnu linna Kooli tänavale, kus helistaja ei pääsenud vanainimese juurde korterisse. Päästjad avasid ukse ning leidsid põrandalt kannatanu, kelle võttis enda hoole alla kiirabi. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse tõsta.
Päästjatel ja kiirabil tuleb sageli käia väljakutsetel, kus abi vajab oma kodus kukkunud inimene, kes mõni kord ootab abi pikki tunde. Vanemaealiste ja liikumisraskustega inimeste kodu tuleb muuta kukkumiste või nende raskete tagajärgede vältimiseks ohutumaks. Tähtis on, et üksi elavate liikumisraskuste ja kehvema tervisega inimestel oleks ka kodus liikudes kaasas mobiiltelefon, millega väljastpoolt abi kutsuda.

Kell 16.20 käisid päästjad Häädemeeste vallas Piirumi külas teele kukkunud puud eemaldamas. Üks auto oli ka eelnevalt takistusele otsa sõitnud ning lõhkunud radiaatori. Inimestega oli kõik korras. Päästjad saagisid puu läbi ja puhastasid tee. Politsei tegeles hättasattunud autoga edasi.

Kell 17.41 kutsuti päästjad Pärnu linna Sillutise tänavale, kus lapsed olid roninud vana haigla katusele ega julgenud sealt enam alla tulla. Päästjad aitasid noorukid alla ning nendega tegeles edasi politsei. Laste tervisega oli kõik korras.

Raplamaa

18. veebruaril kell 1.34 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Laukna külas on kahekordse maja trepikoda suitsu täis. Päästjad sisenesid ühte korterisse, kus võis võimalik tulekolle olla, kuid korteris tulekahju ei olnud. Päästjad leidsid otsingute käigus koridorist suitseva tuhaämbri, mis viidi õue. Kiirabi vaatas üle korteriomaniku, kelle ukse taga ämber seisis, kuid tema tervisega oli kõik korras. Päästjad paigaldasid korterisse ka suitsuanduri, kuna varasemalt ei olnud omanik päästjad elamisse lubanud.

Kell 13.16 sai häirekeskus teate kahe sõiduautoga toimunud liiklusõnnetusest Kohila vallas Sutlema külas. Päästjad kõrvaldasid sõiduautodel süttimisohu, vabastasid kannatanud deformeerunud sõidukitest ning andsid kiirabile üle. Lõpuks koristati maantee autotükkidest ja muust sodist. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Kell 13.28 sõitsid päästjad Kohila valda Vilivere külla teele kukkunud puud eemaldama.

Kell 20.12 sõitsid päästjad Märjamaa valda Kivi-Vigala külla, kus kahekorruselises majas põles elektrikilp. Kohapeal selgus, et süttinud oli jaotuskilbi all olev harukarp. Põlengu oli korteriperemees käepäraste vahenditega päästjate saabumise ajaks juba kustutanud. Päästjad jäid sündmuskohale kuni valveelektrikute saabumiseni, kes süsteemi üle kontrollisid. 

19. veebruaril kell 10.30 käisid päästjad Kehtna vallas Palukülas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid takistuse läbi ja puhastasid tee.

Kell 11.02 said päästjad uue väljakutse Kehtna valda Palukülla, kus järjekordne puu oli teele kukkunud. Päästjad eemaldasid selle sõiduteelt.

Saaremaa

17. veebruaril kell 21.30 käisid päästjad Saaremaa vallas Lahekülas teele kukkunud puud eemaldamas.