Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. veebruaril kell 17.10 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuva viiekorruselise elumaja teisel korrusel asuv korter ning trepikoda on suitsu täis. Päästjate saabumisel olid elanikud korterist väljunud ning päästemeeskond tuvastas, et süttinud oli pesumasin. Kodumasina põleng kustutati kella 17.27-ks, misjärel ruumid ventileeriti. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektrijuhtmestikust, mis oli pikendusjuhtmetega üle koormatud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. veebruaril kell 23.28 helistas hädaabinumbrile naine, kes teatas, et on oma Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval elava eaka ema ukse taga ning ei pääse sisse. Tütre sõnul oli ema terviserikke tagajärjel kukkunud. Kahjuks ei saanud tütar oma võtmetega siseneda, sest võtmed olid seespool risti ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. veebruaril kell 17.21 teatati häirekeskusele, et kodus kukkus 75aastane naine, kes ei saa enam püsti. Hätta jäänud naise poeg andis loa uks jõuga lahti teha, kuid appi läinud naabril see õnnestunud. Päästjad avasid kangiga ukse, et kiirabitöötajad naise juurde pääseksid.

Põlvamaa

20. veebruaril kella 10.48 ajal andis Räpinas Võru mnt asuvas kortermajas vingugaasi anduri häire märku mürgistusohust. Selgus, et vingugaas imbus korterisse naabrite liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Korterid tuulutati ja mürgistusoht taandus. 

Viljandimaa

20. veebruaril kell 13.02 teatati, et Viljandi vallas Paistu külas ajab ahi paksu suitsu sisse ja toas on mürgistusohus vanemaealine mees. Päästjad selgitasid, et ahi ajas suitsu sisse kinnise siibri tõttu. Mees anti tervise kontrollimiseks üle kiirabile, haiglasse viimist ta ei vajanud ning kohale tuli ka tema abiline.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. veebruaril kell 4.29 teatati piirivalvekordonist põlengust Narva linnas Elektrijaama teel paadikuuride juures. Päästjate saabumise ajaks kell 4.38 põlesid lahtise leegiga kolm kahekorruselist paadikuuri. Tule levikule pandi piir kell 6.16 ja põleng likvideeriti kella 6.50ks. Tulekahju tagajärjel hävines 2 boksi ja kahjustada sai veel 7. Inimesed kannatada ei saanud. Järelkustutustööd sündmuskohal kestavad. Põlengu põhjus on selgitamisel.


20. veebruaril kell 9.59 kutsuti päästjad Sillamäe linna Tööstuse tänavale, kus ladustusalal põles hakkepuit. 10 ruutmeetri suurusel alal põlenud materjal kustutati lõplikult kella 11.03ks. Päästjatel tuli käia hakkepuidu hunnikut järelkustutamas ka 21. veebruari hommikul kell 6.39. (Lisatud fotod)

Lääne-Virumaa

20. veebruaril kell 20.01 teatati töötavast vingugaasiandurist Tapa vallas Jäneda külas. Majas andis vingugaasi anduri häire märku mürgistusohust, kuna ahjusiiber oli liiga vara suletud. Toad tuulutati ja peremehele tehti selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

21. veebruaril kell 6.51 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Lelu külla, kus puu oli teele kukkunud ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Selgus, et sel teelõigul oli mitu takistust, nii et päästjatel tuli saag mitu korda välja võtta.

Läänemaa

20. veebruaril kell 9.58 kutsuti päästjad Haapsalu linna Haeska külla, kus eelmisel päeval põlenud hoone rusud olid hakanud suitsema. Päästjad kastsid suitsevad varemed üle ning päästesündmus lõpetati kella 11.02.

Kell 20.11 sõitsid päästjad Haapsalu linna Koidula külla, kus suur puu oli kukkunud sõiduteele. Päästjad saagisid puu läbi ja puhastasid tee.

21. veebruaril kell 4.45 käisid päästjad Haapsalu linnas Koidula külas raske lume ja tuule tõttu teele kukkunud puud eemaldamas.

Pärnumaa

20. veebruaril kell 22.54 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kurgja külla, kus sõiduauto oli teele kukkunud puule otsa sõitnud, siiski inimesed õnneks kannatada ei saanud. Päästjad saagisid puu läbi ning koristasid tee. Kuna avariiline sõiduk oli jäänud ohtlikult sõiduteele, paigaldasid päästjad ohukolmnurga. Omanik tellis autole järele puksiiri.