Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. veebruaril kell 19.28 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Õismäe teel elav inimene, kes teatas, et tema naabri korteris töötab suitsuandur ning tunda on kõrbehaisu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt pliidil kõrbeva toidu ja joobetunnustega mehe, kes sügavas unes oli. Päästjad eemaldasid toidu pliidilt, tuulutasid ruumid ning andsid elaniku üle kiirabile. Õnneks mees haiglaravi ei vajanud. Seejärel tuli kohale ka mehe tütar, kes lubas, et jääb korterisse seniks, kuni isa end kaineks magab.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. veebruaril kella 5.31 ajal süttis Põltsamaa linnas Tallinna - Tartu mnt pidurisüsteemi rikkest veoauto esirehv, mille juht pulberkustutiga ise kustutas. Päästjad kontrollisid termokaameraga edasist ohutust. Veoki rehv jäi terveks ning sõiduk sai liikuda lähedal asuvasse remonditöökotta.

Tartumaa

23. veebruaril kell 8.05 teatati, et Tartus Kuu tänaval on aeda lõksu jäänud metskits. Päästjad püüdsid looma kinni ja viisid ta loodusesse.

Viljandimaa

22. veebruaril kell 15.51 käisid päästjad Viljandis Suur-Kaare tn kustutamas süttinud sõiduauto BMW salongi tagumist osa. Põleng sai alguse tagaistme all asuva juhtmestiku rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. veebruaril kell 19.36 teatati Narva linnas Uusküla tänaval korteris suitsevast pistikupesast. Päästjad tuvastasid, et pistik oli hakanud sulama ning vool lülitati osast korterist välja. Kohapeal tegid päästjad kodunõustamist ja paluti kohale kutsuda elektrikud.


Kell 17.52 teatati, et Sillamäel Kesk tänaval on puistaine alla jäänud inimene. Päästjate saabumise hetkeks
oli kannatanu välja toodud ning päästjad abistasid kiirabitöötajaid mehe elustamisel. Tööõnnetuses kannatanu viis kiirabi haiglasse.

Kell 11.44 teatati lõkkest Narva linnas P.Kerese tänaval garaažide juures. Päästjate saabudes oli lõke järelevalveta ja põles vana mööbel. Päästjad kustutasid väikese lõkke lumega. 

Kell 9.06 teatati liiklusõnnetusest Narva linnas Kreenholmi tänaval. Päästjad ühendasid süttimisohu kõrvaldamiseks autodelt akuklemmid lahti.

Lääne-Virumaa

22. veebruaril kell 13.17 Rakvere linnas Rägavere teel tehti korteris pliidi alla tuld ja toad olid suitsu täis. Teataja sõnul oli korterielanik väga uimane, kuid ei olnud nõus suitsu täis toast välja tulema. Päästjad tuvastasid, et naisterahvas ei olnud pliidi alla tuld tehes avanud siibrit. Naise vaatasid üle kiirabitöötajad, päästjad tuulutasid toad ja tegid kodunõustamist. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. veebruaril kell 20.10 kutsuti päästjad Paide linna Aiavilja tänavale, kus korteris oli hakanud pistikupesa suitsema ning toas oli tunda kõrbelõhna. Päästjate saabumise ajaks oli elanik elektri korterist välja lülitanud. Päästjad isoleerisid pistikus juhtmeotsad ning palusid kohale kutsuda elektriku, kes süsteemi üle kontrollib.

Raplamaa

22. veebruaril kell 20.58 teatati häirekeskusele korstnapõlengust Rapla vallas Purila külas Tamme teel. Päästjate saabudes leeke enam korstnas näha ei olnud. Kohila päästjad kontrollisid ruumid ja korstnajala termokaameraga üle, kuid ohtu ei leitud.