Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-27. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. veebruaril kell 16.22 teatati, et Tallinna kesklinnas Veerenni tänaval põleb alajaam. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud alajaama jaotlaosa ning kustutasid selle. Sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

24. veebruaril kell 18.39 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Komandandi teel põleb lahtise leegiga suur prügikast. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.50-ks.

25. veebruaril kell 16.14 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval asuva üheksakorruselise elumaja ühest korterist tuleb palju suitsu ning ka trepikoda on selle alla mattunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid tulekolde elutoas diivani juures. Inimesi korteris ei viibinud. Tulekahju kustutati kella 16.28-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Eluruumides puudus ka kohustuslik suitsuandur.

25. veebruaril kell 21.09 teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva elumaja ühest korterist levib kärsahaisu ning ka trepikoda on suitsu täis. Kuna koputustele keegi ei vastanud, avasid kohale saabunud päästjad ukse ning leidsid eest pliidil kõrbeva toidu ning joobeseisundis magava elaniku. Päästemeeskond eemaldas kõrbeva toidu pliidilt, tuulutas ruumid ning andis elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile.

26. veebruaril kell 11 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse Paljassaare teele, kus mees oli laeva trümmi kukkunud. Päästjad aitasid mehe vaakummadratsi abil välja tõsta ning andsid ta üle kiirabile.

26. veebruaril kell 11.52 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Mäealuse tänaval põleb garaažiboks. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

26. veebruaril kell 13.52 said päästjad väljakutse Pirita linnaosasse Niidu teel asuvasse eramajja, kus kütmise käigus oli süttinud maja sein. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljunud ning kiirabi teostas neile kohapeal tervisekontrolli. Õnneks keegi neist hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.36-ks, misjärel teostati järelkontroll, et edasises tuleohutuses veenduda. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

26. veebruaril kell 16.43 teatati tulekahjust Põhja-Tallinna linnaosas Oda tänaval asuvas neljakorruselises elumajas. Päästjad tuvastasid saabudes, et põleng toimus ühes kolmandal korrusel asuva korteri köögis ning kuna trepikoda oli suitsu täis, asuti paralleelselt kustutustöödega evakueerima kõiki trepikoja elanikke. Põleng kustutati, ruumid tuulutati ning kell 17 lubati elanikud tagasi oma korteritesse. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada pliidi kõrval süttinud paberirullist – täpne tekkepõhjus on selgitamiusel. Teismeline laps koos emaga toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Harjumaa

24. veebruari varahommikul kell 5.30 sai häirekeskus teate, et Loksa linnas Posti tänaval asuva elumaja ühes korteris tunneb laps end kehvasti ning kiirabimeedikud tuvastasid eluruumides kõrgenenud vingugaasisisalduse. Kohale kutsutud päästemeeskonna mõõteriistad näitasid samuti, et vingugaasisisaldus oli ruumides liiga kõrge ning selgus, et selle põhjuseks oli ahjusiibri liiga varajane sulgemine. Päästjad tuulutasid kõik ruumid ning viisid elanikele läbi selgitustöö, kuidas ahju ohutult kütta. Laps toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. veebruaril kell 15.06 käisid päästjad Kuremaa alevikus Soomevere teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks ühe auto akult juhtmed. Haiglasse viimist keegi õnnetuses osalenud inimestest ei vajanud.

Põlvamaa

24. veebruaril kella 2.10 ajal süttis Vastse-Kuuste alevikus Raja tn kortermaja ees rollerauto. Elanikud summutasid leeke pulberkustuti ja lumega. Kahjus sõiduk hävis tules, kuumakahjustusi sai teine kõrvale pargitud rollerauto. Sõiduki süttimises kahtlustatakse esialgu elektrisüsteemi riket.

Tartumaa

26. veebruaril kell 5.29 teatati, et Elva vallas Kulli külas põleb elumaja ahjupealne. Päästjad selgitasid, et põlenud oli ruutmeeter ahjupealset ehitist ja seina. Kaugemale õnneks tuli ei levinud. Rikkis ahju kasutamine keelati.

Kella 10.55 ajal suitses Elvas Eha tänaval kortermaja korteris tulelüliti. Päästjad ühendasid edasise tuleohutuse tagamiseks juhtmed lahti ning andsid juhise pöörduda abi saamiseks elektrikute poole.

Viljandimaa

24. veebruaril kell 21.35 käisid päästjad Tartu - Viljandi - Kilingi-Nõmme mnt 87. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust. Mitu korda üle katuse käinud autos olnud kolme inimese tervist kontrollis kiirabi, õnneks keegi haiglasse viimist ei vajanud.

25. veebruaril kella 00.42 ajal käisid päästjad Imavere – Karksi-Nuia – mnt 71. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Nuia vabatahtlikud pukseerisid vastu teepiiret sõitnud ja liiklust takistama jäänud auto minema. Autos üksi olnud juht viga ei saanud.

Võrumaa

24. veebruaril kell 9.10 ajal suitsesid Antsla vallas Uue-Antsla külas kortermaja koridoris juhtmed. Kaugemale põleng ei levinud. Päästjad tagasid edasise tuleohutuse ja tuulutasid ruumid.

25. veebruaril kell 12.32 käisid päästjad Rõuge vallas Sänna külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. veebruaril kell 17.56 teatati suitsust Narva linnas Pähklimäe tänava kortermaja trepikojas. Korteris tuvastati toitukõrbemine. Korter ja trepikoda tuulutati, korteris puudus suitsuandur.

Kell 10.53 teatati Narva linnas Rahu tänaval lahtise leegiga põlevast kuurist. Päästjad kustutasid metallist mahajäetud garaaži, mis oli lukustamata ja kus olid sees vanad autorehvid, ehitusmaterjalid ja erinev praht. Kõrval olevad hooned ohtu ei sattunud.

25. veebruaril kell 15.39 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Järveküla teele, kus põles mahajäetud saun. Saunapõleng kustutati kella 16.39ks. Põlengu põhjuseks võib olla süütamine.

24. veebruaril kell 10.58 aitasid päästjad Jõhvi linna Kirsi tänaval vabastada õnnetult peadpidi aia vahele kinni jäänud koera.

Lääne-Virumaa

26. veebruaril kell 16.32 teatati Häirekeskusele korteripõlengust Haljala alevikus Põllu tänaval. Lahtise leegiga põles 3-korruselise kortermaja 3. korruse korter ning tuli levis aknast katuse tuulekasti ja edasi pööningule. Pööning põles täies ulatuses. Esialgsetel andmetel võis põlevas korteris olla inimene. Kell 18.30 teatas päästetööde juht, et põlevast korterist inimesi ei leitud. Päästjatel tuli päästa akna kaudu kõrvalt korterist väike laps ning naisterahvas toodi korterist välja päästemaski kasutades Põleng lokaliseeriti alles kella 19.24ks ja kustutati 20.46ks. Päästesündmusele reageerisid üheksa päästeautot ja kaks redelautot. Põlengu põhjuseid uuritakse, kuid esialgsetel andmetel võis olla tegemist süütamisega. Kortermaja kahe trepikoja elanikud said majja jääda, kuid kahe trepikoja elanikele leiti asenduspinnad kas vallavalitsuse asenduspindadel või lähedaste juures.

23. veebruaril kell 19.07 kutsuti päästjad Rakvere linnas Seminari tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Inimesed eemaldasid ise autode süttimisohu. Päästjad aitasid vabastada ja puhastada sõidutee.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 10 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 7 väljakutset Ida-Virumaal, mille käigus tehti kahjutuks 26 lõhkekeha. Koristuse käigus leiti lisaks 16 detonaatorit.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. veebruaril kell 16.24 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Viluvere külla, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad vintsisid auto ratastele tagasi ning kontrollisid üle ega süttimis- ega lekkeohtu pole. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Kell 17. 39 sõitsid päästjad Tori valda Tammiste külla Tammiste liivakarjääri kustutama väikest lõket. Päästjad kaevasid tuleaseme turba seest välja ja kustutasid lumega.

25. veebruaril kell 12.08 teatati liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Leetva külas, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud ja külili vajunud. Päästjad tõmbasid sõiduki teele tagasi ning kiirabi kontrollis kannatanud kohapeal üle. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Kell 15.22 kutsuti päästjad Pärnu linna Savi tänavale, kus süttinud oli hakkepuidu hunnik. Päästjate saabudes põles umbes 30 ruutmeetrit turba ja hakkepuidu segu. Põlengule õnnestus piir panna kella 16.04ks, misjärel vedas omanik süttinud materjali rasketehnika abil laiali, et päästjad saaksid selle üle kasta. Päästesündmus lõpetati kella 17.16ks.

Kell 17.43 sõitsid päästjad Tori valda Sauga alevikku Jänesselja tänavale, kus helistaja ei pääsenud oma lähisugulase juurde korterisse. Päästjad sisenesid eluruumidesse akna kaudu ning leidsid eest kukkunud vanainimese. Meedikud vaatasid kannatanu üle ning viisid ta haiglasse.

26. veebruaril kell 16.10 sõitsid päästjad Pärnu linna Savi tänavale, kus tossama oli hakanud hakkepuidu hunnik, mida helistaja püüdis ise lumega kustutada. Kohapeal kaevati hunnik kopaga lahti ning asuti põlevmaterjali veega kastma, kella 17.34ks oli tulekahju kustutatud.

27. veebruaril kell 5.48 said päästjad taas väljakutse Pärnu linna Savi tänavale, kus süttinud oli hakkepuidu aun. Päästjad kustutasid põlengu kella 7.18ks, misjärel jäi kopajuht hunnikut veel ümber kaevama ning põlengukohta jälgima.

Raplamaa

24. veebruaril kell 18.32 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Ohekatku külas Kukesoo raudteeülesõidukohas läks metsaveoauto käru külili, mistõttu jäi veoauto ohtlikult risti raudteele. Kohe anti info edasi Edelaraudtee dispetšerile. Autojuht ise asus koormat maha tõstma, misjärel aitasid päästjad veoki raudteelt eemaldada, nii et rongiliiklus sai taastuda. Politsei tegi samuti oma toimingud kohapeal ära.

25. veebruaril kell 00.42 teatati häirekeskusele põlevast suvilast Kohila vallas Aespa alevikus Hiie tänaval, teataja sõnul seisis maja tühjana. Päästjate kohale jõudes põles hoone lausleegiga. Kohe asuti suvilat mitmest küljest kustutama, et takistada tule levikut naaberhoonetele. Kella 1.10ks oli tulekahju lokaliseeritud ning lõplikult kustutatud kella 3.09ks. Kustutustöödega tegelesid Keila, Kohila, Saku ja Tõdva päästjad.

Kell 8.06 käisid päästjad tegemas järelkustutustöid öösel põlenud hoones. Päästjad leidsid saepuru seest kolm tulekollet, mis kustutati kella 9.51ks.

Kell 17.23 kutsuti päästjad Kehtna valda Keava alevikku, kus elumaja korstnas oli näha leeke. Päästjad kontrollisid kohapeal kogu küttesüsteemi üle, kuid mingit ohtu ei tuvastatud. Pererahvas jäi edasi valvesse.

Saaremaa

24. veebruaril kell 22. 48 helistati häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Austla külas põleb saun. Päästjate kohale saabudes põles kõrvalhoone lausleegiga. Kella 23.13ks õnnestus tulekahju kontrolli alla saada ning kella 23.57ks lõplikult kustutada. Põles saun mõõtmetega 4x5 meetrit. Omaniku sõnul oli ta õhtul sauna kütnud ning avastas hiljem leekides hoone. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse saunakerise lähedalt ning süttimise põhjuseks võis olla nõuetele mittevastavalt paigaldatud saunaahi ja metallkorsten. Tulekahju käisid kustutamas Kihelkonna, Kuressaare kutselised ja Karala vabatahtlikud päästjad.

26. veebruaril kell 9.43 teatati liiklusõnnetusest Saaremaa vallas Põripõllu külas, kus auto oli vastu puud sõitnud. Päästjad kõrvaldasid sõidukil süttimisohu ning lükkasid selle ratastele tagasi. Kiirabi vaatas kohapeal kannatanu üle, kes hospitaliseerimist ei vajanud. Auto teisaldamisega lubas omanik ise tegeleda.