Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. veebruar 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. veebruaril kell 19.51 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Paekalda tänaval asuvas metsatukas on näha leeke ja musta tossu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et metsatukas lõõmas järelevalveta lõke, mille ainsaks koostisosaks oli hunnik kaablijuhet.

27. veebruaril kell 19.52 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Asunduse tänaval elav inimene, kes teatas, et tundis koju tulles oma korteris gaasilõhna ning kuulis ka sisinat. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris gaasipliidi lekke ning sulgesid gaasitrassi, misjärel kõik ruumid tuulutati. Elanikul keelati gaasiseadme kasutamine seniks, kuni avariitehnikud on pliidi üle vaadanud. Korteris puudus nii suitsu- kui ka vingugaasiandur.

Harjumaa

27. veebruaril kell 13.01 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Oru külas põleb sõiduauto. Päästjate saabudes olid inimesed põlengut ise lumega kustutama asunud ning seeläbi ka suuremad leegid maha saanud. Päästemeeskond likvideeris tulekahju lõplikult. Inimesed kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. veebruaril kell 7.35 teatati nelja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Kamba vallas Põlva - Reola mnt 36. kilomeetril. Päästjad aitasid kahe raskemalt viga saanud inimese välja saamisel avariilistest sõidukitest, milleks kasutati hüdraulilisi töövahendeid. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Valgamaa

27. veebruaril kell 12.59 käisid päästjad Otepää vallas Sihva külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kella 15.58 teatati häirekeskusele, et Valga vallas Tinu külas Vilaski krossiraja lähedal metsas vigastas 45aastane naine suusatamisel tõsiselt jalga. Päästjad aitasid kannatanu vaakumlahasesse panna ning ta päästelaual kiirabiautosse transportida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. veebruaril kell 7.21 teatati Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas kodus kukkunud liikumisraskustega vanemast naisest, kes ei saa enam püsti. Päästjad avasid ukse ja aitasid naise püsti, kiirabi töötajad kontrollisid naise tervist. 

27. veebruaril kell 22.21 teatati ATeS häirest Narva-Jõesuu linnas L.Koidula tänava majutusasutuses ja trepikoda oli suitsu täis. Ühes toas tuvastati toidukõrbemine. Oht likvideeriti ja ruumid tuulutati.

Kell 21.03 kutsuti päästjad Narva linnas P.Kerese tänavale 5-korruselisse kortermajja, kus trepikoda oli suitsu täis. Ühes korteris oli toit kõrbema läinud, põlenguohtu ei olnud ja toad tuulutati. Korteris puudus suitsuandur. 

Kell 11.45 kutsuti päästjad Jõhvi linna Tartu maanteele, kus garaažis oli hakanud kahel töölisel halb. Päästjad kontrollisid ala üle, midagi ohtlikku ei avastatud. Töölised võisid saada vingugaasimürgituse kinnises garaažis töötava masina tõttu. Kiirabi viis mehed tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. veebruaril kell 11.27 helistas häirekeskusesse Haapsalu linna sotsiaaltöötaja, kes ei pääsenud Haapsalu linnas Kastani tänaval oma hoolealuse juurde korterisse. Päästjad avasid ukse lammutusriistadega ning leidsid eest kukkunud vanainimese, kelle meedikud üle vaatasid ning edasi haiglasse toimetasid.