Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. veebruar kuni 1. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. veebruaril kell 22.30 kuuldi Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval naaberkorterist oigamist, keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse 3. korruse akna kaudu ja abitus seisundis olnud mees anti üle kiirabitöötajatele.

28. veebruaril kell 17.50 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Tööstuse tänaval toimunud liiklusõnnetusele. Sündmuskohal võtsid päästjad maha avarii tagajärjel ohtlikkult rippuva tänavavalgustusposti ja piirasid ala ohutuslindiga.

28. veebruaril kell 15.40 sõitsid päästjad Mustamäe linnaossa Siili tänavale, kus teatati gaasilekkest. Korteris oli mööbli paigaldamisel gaasitoru läbi lõigatud. Päästjad sulgesid saabudes koheselt trepikoja gaasipüstaku kraani ja teavitati trepikoja elanikke. Kohale kutsuti gaasiavarii teenistus ning korter tuulutati.

Harjumaa

1. märtsil kell 4.17 aitasid päästjad Saue vallas Hüüru külas teisaldada liiklusavarii tagajärjel ohtlikult seisva tänavavalgustusposti.
28. veebruaril kell 13.38 käisid päästjad Saue vallas Alliku külas maanteele kukkunud põhupalli ära lükkamas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. veebruaril kell 19.12 teatati häirekeskusele, et Põltsamaal Põhja-Kaare tn asuvas elamus käis ahjus pauk ning häiret annab suitsuandur. Päästjad selgitasid, et pauguga oli kinni vajunud ahju siiber ning selle tõttu sattus küdevast ahjust tuppa suitsu. Ruumid kontrolliti üle ja tuulutati ülerõhuventilaatoriga.

Põlvamaa

28. veebruaril kella 16.45 ajal kärssasid Räpinas Sireli tänaval kortermaja koridoris elektrikapis elektrijuhtmed. Tulekahju õnneks ei tekkinud, rikke kõrvaldamiseks kutsuti kohale elektrik.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

28. veebruaril kell 19.19 teatati häirekeskusele, et Hiiumaa vallas Niidikülas on eramajas tunda suitsulõhna ning töötab ka suitsuandur. Kohapeal selgus, et tegemist oli vana pliidiga, mis ajas suitsu sisse, kuna selles olid praod. Päästjad tuulutasid toad ning kontrollisid küttesüsteemi üle, mis esmasel vaatlusel vajas parandamist ja puhastamist. Kuna tegemist oli vanainimesega, kes ilmselgelt ei saanud enam üksi hakkama, teavitati abivajajast ka valda.

Raplamaa

28. veebruaril kell 12.42 kutsuti päästjad Rapla valda Purila külla Härgla teele, kus tootmishoones oli tulekahju. Päästjad tuvastasid, et hoone taga asuvas trummelkuivatis oli süttinud hakkepuit. Põleng kustutati kella 14.40ks. Päästesündmusele reageeriti esialgu suurte jõududega, kuid ohuaste alandades jäid sündmuskohale vaid Rapla, Kohila ja Kehtna päästjad.

Kell 14.52 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Sikeldi külas põleb garaaž. Kõne ajal läks inimene kontrollima, mis täpsemalt põleb, ning selgus, et tulekahju vist ei ole. Tegemist võis olla pelletikatlast tulnud suitsupahvakuga. Päästjad sõitsid siiski olukorda kontrollima. Küttesüsteem vaadati üle, kuid mingit ohtu ei olnud, siiski paluti omanikul olukorral silma peal hoida.