Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. märtsil kell 16.13 teatati töötavast suitsuandurist ja kõrbelõhnast trepikojas Nõmme linnaosas Tildri tänava kortermajas. Korteri elanik oli korterist lahkunud. Päästjad ootasid ära korteri omaniku, kes avas ukse. Korteris oli pliidil toit kõrbema läinud. Ruumid tuulutati ja korteriomanikku nõustati.

Kell 14.16 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosas Tartu maanteele Alexela tankla lähedusse, kus oli põlema läinud sõiduauto. Kohapeal selgus, et autos oli toimunud tõenäoliselt gaasiplahvatus. Üks gaasiballoon oli autost lennanud umbes 300 m kaugusele. Päästjad ühendasid ühe ballooni ja akuklemmid lahti ning põlenguohtu ei olnud. Plahvatuse hetkel läheduses viibinud sõidukid said kahjustusi. Gaasiauto juhi tervist kontrollisid kiirabi töötajad ja mees hospitaliseerimist ei vajanud.

Kell 14.15 ja 15.11 teatati kütuse lõhnast Mustmäe linnaosas Leiva tänaval ja Ehitajate teel. Päästjad midagi ohtlikku ei tuvastanud, kuid leidsid, et ilmselt oli tegu katlamajast tuleva masuudilõhnaga.

Kell 14.00 teatati mitmendat päeva korteris ventilatsiooni kaudu levivast tugevast lõhnast Lasnamäe linnaosas Virbi tänava kortermajas. Päästjad mõõteseadmetega midagi ei tuvastanud. Ventilatsiooni hooldajad samuti süsteemis midagi ei tuvastanud.

Kell 11.10 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaossa Raadiku tänavale, kus 15-korruselise maja trepikoda oli suitsu täis. Suitsu põhjuseks oli trepikojas põletatud paber. Põlenguohtu ei olnud. Trepikoda tuulutati. Turvafirma esindajad hakkasid kohapeal uurima, ms põhjusel ei rakendunud trepikojas ATS.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

1. märtsil kell 15.40 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjuohust Viljandis Vabriku tänaval asuvas küünlatehases. Päästjate saabudes selgus, et häire oli põhjustanud elektrimootoril suitsema läinud parafiinitolm. Tulekahju sellest ei arenenud.

Võrumaa

1. märtsil kell 23.21 teatati, et Setomaa vallas Saatse külas lendab hooldekodu katlamaja korstnast sädemeid, mis ohustavad ümbrust. Päästjate saabudes oli tahmapõleng mõnevõrra sumbunud ning sädemeid ja muud põlevat korstnast enam ei väljunud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja leidsid ümbruse lumelt märke korstnast välja lennanud põlevmaterjalist. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis korsten olla ummistunud, katlakütjale anti juhis korraldada suitsutoru puhastus ja kontroll ning paigaldada vajdadusel suitsutorule sädemepüüdja.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. märtsil kell 21.46 teatati Häirekeskusele Jõhvi linnas Narva maantee kortermajas töötavast suitsuandurist ja suitsust trepikojas. Korterist oli trepikotta väljunud joobes meesterahvas, kelle köögis oli pliidil toit kõrbema läinud. Päästjad kontrollisid korteri üle, põlenguohtu ei olnud. Korter tuulutati ja päästjad tegid selgitustööd.

Kell 16.41 kutsuti päästjad Sillamäe linna Ranna tänavale kortermajja, sest naaberkorteris töötas suitsuandur ja korterist tuli suitsu. Korteris oli kõrbenud toit ja põlenguohtu ei olnud. Korter tuulutati. 

Lääne-Virumaa

1. märtsil kell 9.16 teatati Viru-Nigula vallas Kunda linnas Mäe tänaval kodus kukkunud naisest, kes ei saanud enam püsti, et ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja andsid naise üle kiirabi töötajatele tervisekontrolliks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1. märtsil kell 12.09 helistas häirekeskusesse inimene, kelle naaber oli tulnud abi küsima, kuna tema kodu Häädemeeste vallas Arumetsa külas oli suitsu täis. Abivajaja kaebas ka ise halva enesetunde üle. Päästjad leidsid eest vingu täis eluruumid, mida hakati kohe tuulutama. Selgus, et suitsu ja vingu tekkepõhjuseks olid amortiseerunud kütteseadmed. Hoonele pandi küttekeeld, elanik ise viidi haiglasse tervisekontrolli.

Kell 14.37 kutsuti päästjad Saarde valda Lodja külla, kus kass oli roninud kõrge kase otsa ja käppapidi sinna õnnetult kinni jäänud. Päästjad tõid vigastatud looma tõmbredeli abil puu otsast alla ning viisid Pärnu loomade varjupaika.

Raplamaa

1. märtsil kell 17.58 teatati häirekeskusele põlevast elumajast Rapla vallas Rapla linnas Võsa tänaval. Kõne ajal selgus, et tulekahju õnneks ei olnud, inimene oli unustanud kuuma pliidi peale lõikelaua, mis oli suitsema hakanud. Päästjad sõitsid siiski olukorda kontrollima. Kohapeal tuulutati ruumid ning nõustati inimesi.