Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. märtsil kell 11.34 helistas häirekeskusesse murelik lapsevanem Lasnamäelt Kihnu tänavalt ning teatas, et tema väikelapse käsi on laste kassaaparaadi vahele kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad monteerisid mänguasja lahti ning said lapse käe seda vigastamata kätte.

2. märtsil kell 16.12 sai häirekeskus teate, et Tondi tänaval asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur ning on kuulda inimese köhimist. Naabri koputustele elanik ei reageerinud, kuid kohale saabunud päästjatele avas ta siiski ukse. Päästemeeskond tuvastas, et elanik oli joobeseisundis süüa teinud ning selle käigus ära väsinud ja magama läinud. Päästjad eemaldasid kõrbenud toidu pliidilt, misjärel korter tuulutati ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

2. märtsil kell 21.05 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Pronksi tänavale, kus joobeseisundis isik oli auku kukkunud ning ei saanud sealt iseseisvalt välja. Päästemeeskond aitas inimese ca 2 meetri sügavusest august välja ning andis üle kiirabile.

2. märtsil kell 21.36 teatati, et Tallinna kesklinnas Suur-Ameerika tänaval põleb prügikonteinerite juures asuv madrats. Päästjad kustutasid põlengu kella 21.44-ks.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

2. märtsil kella 18.11 ajal süttis Rõuge vallas Mõniste külas garaažis vana akulaadija rikkest pool ruutmeetrit seina. Elanikud kustutasid põlengu pulberkustutiga. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks kangiga pisut vaheseina ning käisid pööningul. Riiulitelt eemaldati kuumakahjustusi saanud tööriistad ja esemed. Garaaži vool oli automaatselt elektrikilbist välja lülitunud. Omaniku ülesandeks jäi rikke selgitamine ja remontimise korraldus.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2.märtsil kell 17.51 sõitsid päästjad Pärnu linna Karusselli tänavale, kus sõiduauto kütusepaak oli hakanud lekkima. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning palusid teised autod eemale parkida, misjärel kaeti kütuselaik absorbendiga. Päästjad pumpasid kütuse ümber kanistritesse ning veendusid, et leke on peatunud. Lõpuks kontrolliti sõiduk üle, kuid plahvatusohtu ei tuvastatud, nii et sõiduk anti omanikule üle.

Saaremaa

2. märtsil kell 11.56 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kalju külla, kus inimesele oli puu jala peale kukkunud. Päästjate kohale jõudes olid inimesed kannatanu puu alt kätte saanud. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse toimetada.