Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. märtsil kell 15.21 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval asuvas äri- ja eluhoones on tunda imelikku lõhna ning üks inimene tundis ka silmade kipitust. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ruumides hõljus vingugaas, mille tekitas keldrisse kinnisesse ruumi paigaldatud bensiinimootoriga pinnasevee pump. Päästemeeskond tuulutas ruumid ning kolm inimest toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

4. märtsil kell 11.28 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Sõpruse puiesteele, kus eakas ja üksi elav naine oli oma korteris kukkunud ning ei saanud kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu meedikute hoole alla.

5. märtsil kell 12.28 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuva viiekorruselise elumaja ühes korteris on tulekahju. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse, mille uks oli lukustamata ning tuvastasid, et elanikke kodus ei viibinud. Korteri elutoas põlenud madrats, seinad ja lagi kustutati kella 12.41-ks ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. märtsil kell 20.46 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kehra linnas Paberi tänaval on kahekorruselise elumaja üks trepikoda paksult suitsu täis. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kus põles vahelagi. Õnneks oli elanik põlevast korterist iseseisvalt välja saanud ning meedikute sekkumist ei vajanud. Päästemeeskonnad Kehrast, Koselt ja Kesklinnast alustasid kustutus- ja lammutustöödega, mille käigus leiti tulekolded veel kahest naaberkorterist. Tulekahjule pandi piir kella 22.47-ks ning kahjustada saanud korterite elanikud toimetas valla sotsiaalabiosakond ajutisele elamispinnale. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada kütteseadmest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

4. märtsil kell 16.26 põles Põlvas Uue tänaval väikekaubiku kapotialune mootoriruum. Päästjad hoidsid ära tule leviku garaažidele ja puukuurile ning kustutasid tulekahju kell 16.46.

Tartumaa

3. märtsil kell 9.39 teatati häirekeskusele, et Luunja vallas Kakumetsa külas kukkus hobune tallis vett ja virtsa täis kanalisatsiooniauku. Päästjad aitasid kohaliku tõstuk „upitaja“ abiga looma välja. Alajahtunud hobuse võttis enda hoole alla kohale kutsutud loomaarst.

5. märtsil kella 10.28 ajal vajus Peipsiääre vallas Praaga külas mees mootorsaaniga läbi jõejää. Uut saani katsetanud mees pääses eluga, kuid sai märjaks. Päästetehnikaga soisele alale minna ei saanud, vee alla vajunud saan saadi hiljem kätte mehe sõbra abiga. Päästjad hoiatavad, et plusskraadides ilmadega on jääolud muutunud ohtlikeks ning sõidukitega jääle minek on riskimine oma elu ning vara kaotamisega.

Kella 20.51 ajal süttis Tartus Võru tn Rimi juures sõiduauto Volvo mootoriruum, mille omanik käsikustutiga ise kustutas.

Viljandimaa

3. märtsil kell 15.55 teatati kõrvalhoone põlengust Mulgi vallas Kaarli külas. Päästjad piirasid tule levikut ja viisid tulekolletele ligipääsuks hoonest välja pööningule ladustatud lauad. Tulekahju kustutati kell 18.15, hoone sai tugevaid vee- ja kuumakahjustusi. Omaniku sõnul võis põleng süttida päikesepaneelide akupanga rikkest, mida ta alguses pulberkustutiga summutada püüdis.

6. märtsil kell 4.57 teatati, et Viljandi vallas Odiste külas põleb saun. Kohale saabuvad päästjad nägid juba eemalt suurt tulekuma ja kohapeal selgus, et hoone katus oli osaliselt juba sisse kukkunud ning põleng ulatus kogu hoonele. Sauna juurde kuulus veel tööriistaruum, kus hoiti muruniidukit, rehve ja tööriistu ning puukuur. Põleng kustutati, hoone hävis suures osas. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel, eelmisel õhtul oli sauna köetud.

Võrumaa

3. märtsil kell 12.40 teatati, et Võrus Lembitu tänaval tuleb alajaamast suitsu. Kohale saabusid elektrikud, kes päästjate ohutuse tagasid. Ruume tuulutati ja selgus, et alajaamas suitsesid kõrgepingekaabli otsad. Kaugemale tuli ei levinud, rikke selgitamisega tegelesid edasi elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. märtsil kell 7.47 teatati suitsust Toila vallas Konju külas. Päästjad leidsid järelevalve all oleva lõkke, kuid lõkkes põletati rehve. Lõke kustutati. 

5. märtsil kell 15.37 teatati põlevast prügikonteinerist Narva linnas Kreenholmi tänaval kortermaja juures. Teatajad püüdsid põlengut kustutada, kuid see ei õnnestunud. Kohale saabunud päästjad likvideerisid põlengu.

4. märtsil kell 10.53 hakkas Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Ravi tänava korteris tööle vingugaasiandur, tulekahju ei olnud. Päästjad tuvastasid vannitoas gaasilekke. Ruumid tuulutati ja gaas keerati kinni. Korterielanikule viidi läbi kodunõustamine. 

Lääne-Virumaa

6. märtsil kell 7.27 teatati tossavast tugitoolist Rakvere linnas Tööstuse tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli teataja püüdnud tugitooli põlengut veega kustutada. Päästjad viisid keset elutuba tossanud tugitooli õue ja aitasid tube tuulutada. Korteri üks elanikest viidi tervisekontrolliks haiglasse. Tugitooli põlgu põhjus on selgitamisel. Korteris puudusid suitsu- ja vingugaasiandur.

4. märtsil kell 20.43 anti haiglast teada, et Väike-Maarja vallast Rakke alevikust on vingugaasimürgistusega toodud ravile vanem mees, kuid oli oht, et kodus olnud naisel on samuti mürgistus. Kohale sõitnud päästjad selgitasid, et majas oli vingugaasi sisaldus 242 ppm-i (2-3 tunni jooksul tekib pulseeriv peavalu, uimasus, väsimus, ärritunud olek, iiveldus). Päästjate saabumise ajaks ruume juba tuulutati. Naise tervist kontrollisid kohapeal kiirabi töötajad. Selgus, et majas oli ahjusiiber liiga vara kinni pannud. Päästjad avasid siibri ja aitasid tube tuulutada. Majas puudusid suitsu- ja vingugaasiandur. 

Kell 11.02 teatati Häirekeskusele, et Haljala alevikus Uuel tänaval kütab naaber ahju, mille kütmine on keelatud. Korteris töötas vingugaasiandur. Päästjad mõõtsid korteris vingugaasi näiduks 68 ppm-i, tulekahjuohtu ei olnud. Ruumid tuulutati ja kütta ei lubatud. Antud korteris oli tahkekütteseadme kasutamine juba eelnevalt keelatud.

3. märtsil kell 13.05 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Rakke alevikku F.R Faehlamanni tänavale, kus kahekorruselise maja teise korruse aknast tuli musta suitsu. Päästjad avasid ukse ja leidsid eest ahjuuksest välja kukkunud põlevad tukid, mis olid süüdanud ahjuesise. Päästjad kustutasid põlengu. Korteris olnud vanem mees oli ahju tuld teinud, kuid jäänud tukkuma, ärkas aga vingu peale üles. Kiirabi vaatas mehe üle ja viis tervisekontrolliks haiglasse.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 4 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 11 väljasõitu, neist üks Lääne-Virumaale Tapale ning 10 Ida-Virumaale. Väljasõitude käigus tehti kahjutuks 73 lõhkekeha. Viimastel nädalatel on üks inimene koristamise käigus leidunud 284 detonaatorit talle pärandatud korteritest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. märtsil kell 10.14 kutsuti päästjad Pärnu linna Rehepapi tänavale, kus tootmishoone ventilatsioonitorust immitses suitsu. Päästjate kohale saabumise ajaks olid inimesed hoonest evakueeritud ja ka seadmed välja lülitatud. Päästjad kontrollisid ventilatsioonisüsteemi termokaameraga üle, kuid põlengut ei leitud ja ka mõõteriistad ohtu ei tuvastanud.

3. märtsil kell 15.33 sai häirekeskus teate, et Tori vallas Sindi linnas Pärnu maanteel asuvas tootmishoones oli süttinud õhufilter. Kohapeal selgus, et põlema oli läinud metallilõikamismasina filtrisüsteem, mida töötajad püüdsid käsikustutitega kustutada. Päästjad võtsid kõik filtrid välja ning kustutasid tulekahju veega. Lõpuks kontrolliti masin termokaameraga üle, kuid edasist ohtu ei tuvastatud. Päästesündmus lõpetati kella 16.02. Sündmusele reageeriti suurte jõududega, kuid kohale jõudnud Pärnu päästemeeskond alandas ohuastet, nii et teised meeskonnad võisid komandosse tagasi sõita, kohal jäi vaid kaks Pärnu masinat.

3. märtsil kell 16.08 kutsuti päästjad Pärnu linna Lao tänavale, kus kaks meesterahvast olid siseveekogude jääle mineku keelust hoolimata Pärnu jõel. Päästjad selgitasid kalastajatele reegleid ning palusid jõelt ära tulla, mida nood ka tegid.

4. märtsil kell 8.51 teatati häirekeskusele kuuripõlengust Pärnu linnas Lille tänaval. Päästjate kohale saabudes põles kuuri üks sein, mis kustutati veejoaga. Kella 9.15 oli päästesündmus lõppenud.

4. märtsil kell 8.57 sai häirekeskus teate, et Saarde vallas Laiksaare külas on korstnas näha leeke. Päästjate saabumise ajaks oli tulekahju korstnas juba kustunud. Päästjad eemaldasid soemüürist hõõguva tahma, kontrollisid küttesüsteemi üle ning nõustasid majaelanikke.

4. märtsil kell 9.40 kutsuti päästjad Pärnu linna Kuninga tänavale, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, misjärel oli see autole kukkunud. Päästjad vintsisid auto eemale ning tõmbasid postile ohutuslindid ümber. Ohtliku postiga tegelesid edasi elektrikud.

5. märtsil kell 2.18 sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Tallinna maanteel põleb kahekordne kortermaja, kus esimese korruse korteris on inimene sees. Päästjad tõid põlevast ja suitsu täis korterist välja hukkunud meesterahva. Kustutustööde käigus evakueeriti hoonest veel kolm inimest, kelle tervisega oli õnneks kõik korras. Kella 3.18ks oli tulekahju lokaliseeritud ja alustati ruumide ventileerimist. Kõik eluruumid ja ka pööning kontrolliti lõplikult üle, kuid rohkem tulekoldeid ei avastatud, õnneks tulekahju esimese korruse korterist välja polnud levinud. Kella 4.10ks oli tulekahju lõplikult kustutatud ning inimesed pääsesid lõpuks oma kodudesse tagasi. Kustutustööde ajaks sulges politsei Lille ja Tallinna maantee ristmiku ning suunas liikluse ümber. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse hukkunud meesterahva korterist ning tekkepõhjuseks võis olla hooletu suitsetamine.

5. märtsil kell 11.47 sõitsid päästjad Lääneranna valda Rumba külla, kus veoauto haagise pealt oli kopplaadur kraavi vajunud, mistõttu oli sündmuskohal tee osaliselt liiklusele suletud. Päästjad aitasid kopa ratastele tõsta, nii et veok sai treileriga ära sõita ja maantee vabastaks.

5. märtsil kell 15.09 kutsuti päästjad Pärnu linna Saare tänavale, kus teataja sõnul põles kahekordne elumaja. Kohapeal selgus, et tegemist oli toidukõrbemisega. Päästjad tuulutasid eluruumid ja nõustasid elanikke.

Raplamaa

4. märtsil kell 19.27 kutsuti päästjad Kehtna valda Selja külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad vintsisid sõiduki tee peale tagasi ning jäid seda kuni puksiiri tulekuni turvama, sest auto oli ohtlikult kurvi peal.

Saaremaa

4. märtsil kell 16.27 sõitsid Orissaare päästjad Saaremaa valda Are külla, kus puu oli kukkunud tühjana seisva hoone katusele. Päästjad saagisid puu läbi ja puhastasid tee. 

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel 14 korral tugeva tuule ja lumesaju tõttu teele kukkunud puid eemaldamas.