Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. märts 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

6. märtsil kell 20.23 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Lehmja külas Loomäe teel tunneb keskealine mees end halvasti. Kohale saabunud meedikud ja päästjad selgitasid välja, et mees oli päeval töötanud katlamajas, kus teostati remonttöid. Päästemeeskonna mõõteriistad inimese kodus vingugaasi ei tuvastanud, küll aga näitasid mõõteriistad kõrgenenud vingugaasi sisaldust katlamajas. Päästjad ventileerisid katlamaja ruumid ning kiirabi toimetas mehe haiglasse tervisekontrolli.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. märtsil kella 20.08 ajal hävisid Räpina vallas Võika külas tulekahjus kahe osaliselt lammutatud hoone jäänused. Päästjad valvasid, et ümbrusele ei leviks ning kustutasid tulekahju. Esialgsetele andmetel põletas kinnistu omanik hoone jäänuseid tahtlikult. Päästjad juhivad tähelepanu, et põletamise teel jäätmetest vabanemine on seadusega keelatud ning keskkonda saastav tegevus.

Tartumaa

6. märtsil kella 21.12 ajal käisid päästjad Kambja alevikus Kesk tn kustutamas tossavat prügikasti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

6. märtsil kell 16.39 teatati suitsust Tapa linnas Valve tänava lähedal. Päästjad leidsid eest järelevalveta lõkke, kus põletati sülearvuteid. Põlengu kustutasid päästjad lumega ja ühendust võeti Keskkonnaameti inspektoriga. 

Kell 12.54 teatati ATS häirest Rakvere vallas Tõrremäe külas Haljala tee kaubanduskeskuses. Häire põhjuseks oli mobiiltelefonist eemaldamise ajal suitsema hakanud vigane aku. Põlenguohtu ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. märtsil kell 15.38 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Koigi külas süttis ühes laudas traktor, mida inimesed käsikustutiga kustutada püüdsid. Kõne ajal saadi leegid juba maha ja helistaja sõnul traktor veel vaid tossas. Paide päästjad jahutasid loomalauda eesruumis suitseva traktori maha ning ootasid ära teise masina, mis põlenud traktori õue tõmbas. Päästesündmus lõpetati kell 16.23. Õnnetuses ükski inimene ega loom kannatada ei saanud.

Läänemaa

6.märtsil kell 19.26 teatati liiklusõnnetusest Haapsalu linnas Tallinna maanteel. Päästjad aitasid ristmikult kõrvaldada avariilised sõidukid, katsid reostuse absorbendiga ning puhastasid tee autotükkidest ja muust sodist. Sündmusest teavitati ka linnavalitsuse teehooldust. Üks inimene viidi haiglasse tervisekontrolli.

6. märtsil kell 20.23 helistati häirekeskusesse Haapsalu linnast Tedre tänavalt, kus laelambist oli hakanud suitsu tulema ning tunda oli kärsahaisu. Päästjad ühendasid lambi elektrisüsteemist lahti ning kontrollisid maja üle. Elumaja elektrisüsteemis ja üldises tuleohutuses leiti mitmeid puudusi, seega nõustasid päästjad majaelanikku ning palusid vead likvideerida. Lähiajal minnakse majapidamist veel kord kontrollima, kas inimene on puudustega tegelenud.

Saaremaa

6. märtsil kell 11.13 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna J. Smuuli tänavale, kus laps oli kogemata korteriukse kinni keeranud, samal ajal kui ema trepikoda koristas. Päästjad avasid ukse ning ema pääses lapse juurde, kellega oli kõik korras.