Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. märtsil kell 14.30 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval asuva viiekorruselise elumaja teise korruse trepikoda on suitsu täis. Päästjate saabudes oli elanik, kelle korterist suitsu imbus, naabrile juba ukse avanud ning päästemeeskond tuvastas sisenedes, et joobetunnustega mehel oli toit pliidile ununenud. Lisaks oli ära sulanud ka pliidi kõrval asunud mobiiltelefon. Päästjad likvideerisid toidukõrbemise ja tuulutasid ruumid. Meedikute sekkumist elanik ei vajanud.

7. märtsil kell 16.48 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval asuva üheksakorruselise elumaja viimase korruse trepikojas põleb voodi ning suitsu levib juba ka korteritesse. Päästjate saabudes olid naabrid kustutustöödega juba lõpusirgele jõudnud ning paksult suitsu täis trepikoda tuulutati päästemeeskonna poolt. Ühe korteri elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju tekkepõhjuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. märtsil kell 21.02 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuvas kortermajas on inimene liftis kinni ning tunneb end halvasti. Kohale saabunud päästjad avasid korruste vahele kinni jäänud lifti uksed ja andsid inimese tervisekontrolliks üle kiirabile. Seejärel saabusid kohale tehnikud, kes asusid tõsteseadet remontima.

8. märtsil kell 02.48 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Vormsi tänaval elav inimene, kes teatas, et kuuleb oma naaberkorterist suitsuanduri signaali ning tunda on ka kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid seal toidukõrbemise. Taaskord leiti korterist ka joobetunnustega magav elanik, kes õnneks viga ei saanud. Päästemeeskond tuulutas ruumid ning vestles elanikuga elementaarse tuleohutuse teemal.

Harjumaa

7. märtsil kell 20.19 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Paldiski linna Peetri tänavale, kus viiekorruselise elumaja kolmandal korrusel asuva trepikoja rõdul põletas naine ämbris paberit. Päästjate saabudes oli teataja põlengu kustutanud ning päästemeeskond tuulutas ülerõhuventilaatoriga suitsu täis trepikoja. Millised asjaolud naist paberit põletama sundisid, ei ole teada.

8. märtsi öösel kell 00.11 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Saha teel asuva viiekorruselise elumaja kolmandal korrusel asuvast korterist imbub rohkelt suitsu, mis on enda alla matnud terve trepikoja. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest pliidil põleva toidu ja joobetunnustega magava elaniku. Päästemeeskond kustutas põlengu ning tuulutas ruumid. Elanikule, kelle kiirabi üle vaatas ja kes hospitaliseerimist õnneks ei vajanud, viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. märtsil kell 15.05 teatas üksi kodu köögis kukkunud 78aastane naine häirekeskusele, et ei saa enam püsti ning istub pikemat aega põrandal. Päästjad avasid kangiga ukse ja aitasid naise püsti. Patsiendiga tegeles edasi kiirabi.

Kell 17.15 teatati häirekeskusele Tartus Jaama tn oma kodus ilmselt hätta jäänud inimesest. Päästjad lõikasid ukse keti läbi ning leidsid voodist välja kukkunud ja voodi alla sattunud vanema naise. Päästjad tõmbasid naise ettevaatlikult voodi alt välja ning kiirabi toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse. Kohale jõudsid ka naise sõbranna ja sugulane, kes ukse lukustas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne-Virumaa

7. märtsil kell 15.52 said päästjad väljakutse Tapa valda Loksa külla, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto ja liikumispuudega kaassõitja ei saanud autost välja. Päästjad aitasid auto turvaliselt teele tagasi. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. märtsil kell 11.28 teatati häirekeskusele põlevast sõidukist Pärnu linnas Paikuse alevis Jõekalda teel. Helistaja, kelle sõnul inimesi autos ei olnud, püüdis ise leeke lämmatada. Päästjad kustutasid sõiduki veega, eemaldasid süttimisohu ning kontrollisid auto veel kord üle. Kella 11.51ks oli sündmus lõppenud. Pilt lisatud.

7. märtsil kell 23.40 kutsuti päästjad Pärnu linna Papsaare külla Nooda teele, kus autojuht oli sõitnud otsa maanteel olevale jääkonarusele ja lõhkunud oma sõiduki. Päästjad katsid sõidukist välja valgunud õlilaigu absorbendiga ning lükkasid auto teeperve. Kohale kutsutud politseipatrull fikseeris sündmuse.

8. märtsil kell 3.47 helistati häirekeskusesse, et Pärnu linnas Papsaare külas Pilliroo teel kärssab elumajas elektrikilp. Päästjad leidsid hoone vahekoridorist põleva elektrikilbi, mis kustutati käsikustutiga. Kilbitagused sisevoodrilauad, mis olid samuti süttinud, võeti lahti ja põlengukoht kontrolliti termokaameraga üle. Tulekahju likvideeriti kell 4.58ks. Lõpuks ventileerisid päästjad eluruumid ning mõõtsid oma mõõteriistaga õhus vingugaasisisaldust, mis oli null. Kustutustööde käigus lükati garaažis seisnud auto igaks juhuks välja. Kohale tulnud Elektrilevi esindaja võttis alajaamast elektri välja, et saaks majja tuleva kaabli katuselt lahti ühendada, hiljem taastati alajaamas vool, et teised majapidamised saaksid voolu tagasi. Päästesündmus lõpetati kella 4.57ks. Sündmuskohal käisid tulekahju kustutamas Pärnu, Pärnu-Jaagupi kutselised ja Are vabatahtlikud päästjad.