Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. märtsil kell 11.33 teatati, et päästjate abi vajatakse Tallinna kesklinnas Köleri tänaval, kus elumaja kõrval rippus ohtlikult suur puuoks ning ohustas maja kõrvale pargitud autot. Päästjad eemaldasid oksa ning sõiduk selles kannatada ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. märtsil kell 10.58 laekus häirekeskusesse väljakutse, mille kohaselt Tallinna maanteel Põltsamaa vallas Mällikvere külas juhtus liiklusõnnetus veo- ja sõiduautoga. Päästjateni jõudnud info kohaselt riivas veoauto möödasõidul sõiduautot, mille tagajärjel sõitis haagisega veoauto läbi piirde ning sattus Põltsamaa jõge ületava uue ja vana silla vahele osaliselt jõkke. Päästjad veendusid avariijärgses lekke- ja tuleohutuses, kiirabi kontrollis kolme õnnetuse ajal autodes olnud inimese tervist ja keegi haiglasse viimist ei vajanud. Katkisest piirdest ja keerulistest teeoludest teavitati transpordiametit.

Valgamaa

8. märtsil kella 16.22 ajal süttisid Tõrva vallas Hummuli külas kortermaja keldris asuvas katlaruumis katla kõrvale kuivama pandud küttepuud. Tulekahju suits imbus maja trepikotta, katlaruumi ukse sulgenud katlakütja hakkas majast inimesi välja kutsuma. Päästjad leidsid tulekolde ja kustutasid selle kiiresti ning õnneks seekord tuli kaugemale ei levinud. Päästjad hoiatavad, et põlevmaterjali ei tohi panna küttekollete kuumenevate osade lähedusse või koldesuue ette, sest sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. märtsil kell 7.35 teatati Narva linnas Kangelaste prospektil ühes korteris piiksuvast suitsuandurist. Päästjad tuvastasid, et eaka naise kodus oli suitsuanduril patarei tühjaks saanud. Suitsuandur oli andnud häiret juba kolm päeva. 


8. märtsil kell 22.37 said päästjad väljakutse Narva linna Kangelaste prospektile, kus parklas põles sõiduauto. Kapoti alt tulevaid leeke olid päästjate saabumise ajal inimesed juba kustutamas. Päästjad likvideerisid põlengu kella 23.11-ks. Põleng võis alguse saada auto elektrijuhtmestikust. 

Lääne-Virumaa

9. märtsil kell 4.12 teatati töötavast vingugaasiandurist Rakvere vallas Taaravainu külas. Kohapeal põlenguohtu ei olnud, häire põhjustas pelletikatla tehniline rike, mille tulemusena levis keldris vingugaas. Päästjad soovitasid omanikul katel kinni panna ja kutsuda hommikul seadme kontrollimiseks kohale tehniku.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

8. märtsil kell 15.28 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Hiiumaa vallas Kidaste külas, kus kokku olid põrganud sõiduauto ja veok. Päästjad pidid autojuhi kättesaamiseks kasutama hüdraulisi töövahendeid, vabastatud kannatanu pandi vaakumlahasesse ning viidi kiirabiautosse. Õnnetuskohas oli liiklus mitu tundi suletud ning politsei tegeles selle reguleerimisega. Kuna veoks oli avarii tõttu risti keset teed, kutsuti kohale puksiir. Lõpuks koristasid päästjad sõidutee ning vabastasid selle liiklusele.

Pärnumaa

8. märtsil kell 8.59 teatati häirekeskusele kahe sõiduautoga liiklusõnnetusest Pärnu linnas Raba tänaval. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, lükkasid autod tee äärde ning puhastasid tee autotükkidest. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Kell 18.29 teatati liiklusõnnetusest Häädemeeste vallas Penu külas, kus veok oli teisele veokile otsa sõitnud. Päästjad reguleerisid kohapeal liiklust kuni politsei tulekuni, kes siis sündmuse üle võttis. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Raplamaa

8. märtsil kell 10.00 kutsuti päästjad Kehtna valda Rõue külla, kus reka oli vajunud kraavi. Päästjad likvideerisid kütuselekke ning eemaldasid veokil autoklemmid, et vältida süttimisohtu. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud. Kohale kutsutud politseipatrull tegeles juhtumiga edasi.

Kell 21.06 helistas häirekeskusesse murelik inimene, kes tundis oma korteris Märjamaa vallas Märjamaa alevis Pärnu maanteel suitsuhaisu. Päästjad tundsid ruumides samuti suitsulõhna, kuigi tulekahju ei olnud. Päästjad kontrollisid kogu hoone kuni pööninguni üle ning leidsid, et arvatavasti ajas korteris olev pullerjan suitsu sisse. Päästjad nõustasid inimest ning paigaldasid korterielaniku vinguanduri paremasse kohta seinale.