Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. märtsil kell 21.40 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva viiekorruselise elumaja ühes korteris on tulekahju. Päästjad tuvastasid saabudes, et korteri elutoas põles diivanvoodi, köögis laudlina ja mingi praht põrandal. Päästemeeskond kustutas põlengu ning joobetunnustega elanik toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. märtsil kell 23.36 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval asuva üheksakorruselise maja elanik, kes teatas, et tema naaberkorteris töötab suitsuandur ning tunda on suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad sisenesid kõnealusesse korterisse ja leidsid sealt pliidil kõrbeva prügihunniku. Nähtavate joobetunnustega elanik ise aga magas köögipõrandal magusat und. Päästjad likvideerisid põlenguohu ning tuulutasid ruumid. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada kuuma pliidiraua abil põlema süüdatud sigaretist, misjärel elanik pliidi välja unustas lülitada. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. märtsil kell 9.12 teatati sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Tallinn – Tartu mnt 132. km. Päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil eest ära auto küljeuksed ja B piilari, et viga saanud naist kätte saada. Kannatanu anti üle kiirabitöötajatele, kes ta haiglasse toimetasid. Lisaks katsid päästjad absorbentainega maha voolanud vedelikud.

Põlvamaa

9. märtsil kella 8.44 süttis Põlva vallas Joosu külas sõidu ajal sõiduauto. Põlengut kustutati enne päästjaid käsikustutiga. Päästemeeskond kastis suitseva armatuurialuse veega üle. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest.

Kell 10.58 käisid päästjad sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusel Põlva – Reola mnt 14. km, kus kõrvaldasid süttimisohu. Viga saanud juht toimetati haiglasse, kust ta pärast esmaabi andmist kodusele ravile lubati.

Tartumaa

9. märtsil kell 20.04 teatati tulekahju ohust Tartus Õuna tänaval. Päästjad selgitasid, et elamusse sattus suitsu hooldamata tuleohtlikust kaminast. Elanikul keelati kamina kasutamine ning anti juhis lasta see korstnapühkijal või pottsepal üle vaadata.

Viljandimaa

9. märtsil kell 12.35 süttis Viljandis Pikk tänaval kortermaja korteri pliidi puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust ja õnneks maja ei süttinud. Päästjad hoiatavad, et maja ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt hooldada. Kortermajas peab seda igal aastal vähemalt korra tegema kutseline korstnapühkija, vajadusel tihedamalt.

9. märtsil kell 19.29 süttis Karksi-Nuia linnas Põllu tänaval korteri köögi aknalauale pandud järelevalveta küünlast kardin. Kuumusest purunes akna siseklaas. Häiret andnud suitsuandur äratas korteriomanikust naise, kellel õnnestus põleng rohke veega kustutada. Päästjad hoiatavad, et küünalt ei tohi panna põlema süttivate materjalide, eriti kardinate ja tekstiilide lähedusse. Samuti ei tohi põlevat küünalt jätta omapäi. Õnneks hoiatas seekord suitsuandur õigeaegselt põlengust ning äratas ohtu sattunud inimese, kellel õnnestus tulekahju kustutada. Naine anti esmaabi andmiseks üle kiirabitöötajate hoole alla.

Võrumaa

9. märtsil kell 20.29 teatati häirekeskusele, et Antsla vallas Kaika külas on elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et korstnas põleb tahm. Tuleohutuse kontrollimiseks avati kinni ehitatud korstna ümbrust. Õnneks tuli majja ei olnud levinud. Päästjad hoiatavad, et hoonet ohustavate ja kütteseadet lõhkuvate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt hooldada. Eramajas peab vähemalt korra viie aasta jooksul seda tegema kutsuma kutselise korstnapühkija. Muul ajal võib kütteseadet ise hooldada, kuid kindlam on see igal aastal usaldada õppinud ametimehe hoolde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. märtsil kell 14.48 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänava kortermajja, kus ühes korteris töötas suitsuandur ja rõdult oli näha tossu. Korteri elanik oli läinud õue ja jätnud toidu pliidile. Elanik tuli ise ja avas päästjatele ukse. Kõrbev toit võeti pliidilt ära, toad tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.


Kell 12.04 teatati töötavast suitsuandurist ja suitsust Narva-Jõesuu linnas Vabaduse tänava kortermajas. Teataja sõnul koputuse peale keegi korteri ust ei avanud. Päästjad avasid ukse ja leidsid ees pliidil kõrbeva toidu. Toad tuulutati ja korterielanikule tehti selgitustööd.

Lääne-Virumaa

9. märtsil kell 22.23 anti Häirekeskusele teada, et Tapa vallas Uudeküla külas on koridoris tunda suitsu lõhna. Kütmine majas lõpetati. Päästjad põlenguohtu ei tuvastanud, elanik võis õhurõhu muutusest tingituna tunda suitsu lõhna.

Kell 8.15 teatati Tapa vallas Tamsalu linnas Sääre ringteel laost tulevast suitsust. Teataja sõnul toimus hõõgumine lae all ning töötajad olid asunud pulberkustutitega põlengut kustutama. Päästjad leidsid ees 6 ruutmeetrit hõõguvat turbapinnast, mis visati labidatega välja hoone katuse kaudu. Töötajatele anti korraldus sündmuskohta monitoorida.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. märtsil kell 8.01 sõitsid päästjad Pärnu linna Oja tänavale, kus sidekaabel oli vastu maad vajunud. Päästjad koristasid kaabli tee pealt ära ja märgistasid koha päästelindiga. Sündmusest teavitati sidekaabliettevõtet.