Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. märtsil kell 12.05 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva üheksakorruselise elumaja neljandal korrusel asuva korteri aknast on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid tulekahju korteri elutoas, kus põlesid diivan ning kardin. Tulekahju kustutati ning elanik, kes ise välja oli saanud, anti üle kiirabile. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada järelevalveta jäetud küünlast. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Korteris puudus suitsuandur.

10. märtsil kell 16.06 helistas häirekeskusesse murelik ema Mustamäe linnaosast Mustamäe teelt ning teatas, et oli korraks korterist väljunud ja tema väikelaps oli ukse seestpoolt lukustanud. Päästjad aitasid ukse avada ning ema pääses taas lapse juurde teda rahustama.

11. märtsi öösel kell 1.23 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Päevalille tänaval asuvas toitlustusettevõttes läks köögis põlema elektrikilp. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu ning teostasid edasise ohutuse huvides kilbi juures ka kontrollavamised. Inimesed põlengus viga ei saanud.

11. märtsil kell 14.56 teatati, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval asuva üheksakorruselise elumaja esimese korruse trepikoda on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kust suitsu imbus ning leidsid sealt töötavale pliidile unustatud plastmassist veekannu, mis oli sulama hakanud. Päästemeeskond eemaldas kannu pliidilt ja tuulutas ruumid. Elanik toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

11. märtsil kell 18.04 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva kortermaja liftis on kolm algklassi last kinni. Kohale saabunud päästjad aitasid hirmunud lapsed liftist välja ning seejärel saabusid kohale ka tehnikud, kes katkist lifti parandama asusid.

11. märtsil kell 23.39 helistasid häirekeskusesse inimesed, kes olid Põhja-Tallinna linnaosas Kopli pargi suletud alale kinni jäänud. Päästjad eemaldasid saabudes ühe sissepääsu tabaluku ning inimesed pääsesid välja.

12. märtsil kell 15.30 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Tammsaare teele, kus ühe kortermaja lifti mootor oli üle kuumenenud ning selle tagajärjel seiskunud lifti oli kinni jäänud kolm inimest. Päästemeeskond aitas inimesed liftist välja ning seejärel tegelesid sündmusega edasi kohale saabunud liftiavarii tehnikud.

12. märtsil kell 16.25 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Otsatalu tänaval elav inimene, kes teatas, et tema korstnast on leek väljas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlemise, mis likvideeriti. Elanikul paluti kütteseadme hooldusega ise edasi tegeleda.

Harjumaa

11. märtsil kell 12.05 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Turba alevikus asuvas bensiinijaamas tuleb ühe sõiduki mootoriruumist suitsu. Päästjate saabudes olid abivalmis tanklakülastajad põlengu ise kustutada suutnud ning päästemeeskond likvideeris edasise süttimisohu. Inimesed õnnetus kannatada ei saanud.

11. märtsil kell 18.20 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Randvere külas Tülli teel asuvas kahekorruselises elumajas põleb sein. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde maja esimese ja teise korruse vahel kaminalõõri juures ning kustutasid selle. Ohutuse huvides kontrolliti üle ka naaberkorter, kuhu suits ja tuli õnneks levinud ei olnud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

12. märtsil kell 10.27 teatati, et Maardu linnas Karjääri tänaval on tunda tugevat gaasilõhna. Päästjad ja politsei tuvastasid gaasilekke ühest sõidukist, mille omanik ka ise kohale saabus. Päästjad eemaldasid sõiduki akujuhtmed ning sulgesid gaasiballoonide kraanid, misjärel leke seiskus. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

13. märtsi öösel kell 1.51 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Vasalemma alevikku Jaama tänavale, kus ühe kortermaja trepikoda oli valget suitsu täis. Selgus, et ühes korteris oli noormees kukekomme soovinud teha, kuid suhkur oli korralikult kärssama läinud. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja ning kompvekivalmistaja kiirabi sekkumist ei vajanud.

13. märtsi öösel kell 3.45 teatati, et Nõmme linnaosas Võidu tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljunud ning nad paigutati kiirabiautosse sooja. Päästemeeskond tuvastas põlengu elutoas, kus olid süttinud diivan ja lagi. Tulekahju kustutati ning elanikud haiglaravi ei vajanud. Tulekahju esialgseks tekkepõhjuseks saab päästetööde juhi hinnangul pidada elektriseadme riket. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. märtsil kell 10.12 käisid päästjad Põlva vallas Himmaste külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud õli absorbentainega. Kiirabi toimetas ühe auto juhi terviskontrolliks Põlva haiglasse.

12. märtsil kell 10.52 käisid päästjad Põlva vallas Rasina külas Rasina - Meeksi tee 2. km eemaldamas murdunud puud.

Tartumaa

10. märtsil kell 20.23 käisid päästjad Tartus Ravila tänaval aitamas kiirabitöötajatel pääseda kodus kukkunud ja abitult põrandale lebama jäänud 80aastase naise juurde. Selleks avasid päästjad ukse jõuga.

12. märtsil kell 10.26 käisid päästjad Kastre vallas Melliste külas Tartu - Räpina mnt 17. km eemaldamas teelt murdunud puud.

12. märtsil kell 19.26 teatati lekkivast gaasiballoonist Tartus Jaama tn asuvas eramus. Päästjad sulgesid lekkiva kraani võimalikult hästi ja viisid rikkis ballooni turvalisuse tagamiseks õue.

Kella 23.05 ajal andis vingugaasiandur Elvas J. Kärneri tänaval asuvas korteris märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et vingugaas imbus tuppa kütteseadme liiga vara suletud siibri tõttu. Kiirabi andis peavalu ja -ringlust tundnud inimesele kohapeal esmaabi. 

Valgamaa

12. märtsil kell 7.45 teatati, et Valgas Kungla tänaval liiguvad kinnistute aedadesse lõksu jäänud metskitsed. Päästjad suunasid neli metskitse loodusesse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. märtsil kell 22.08 teatati suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Sinivoore tänava kortermaja trepikojas. Suitsu põhjuseks oli õues maja välisukse ees põlenud madrats. Madratsipõleng kustutati ja trepikoda tuulutati.

Kell 13.03 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna L.Koidula tänavale, kus teataja sõnul oli puu kukkumisohus, oht oli elumajale. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja teavitasid linnavalitsust.

10. märtsil kell 19.07 kutsuti päästjad Narva linna Rakvere tänavale, kus eakas mees oli kukkunud ja korteri uks oli seestpoolt lukus. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Eakas mees leiti vannitoast ning päästjad aitasid mehe viia kiirabiautosse.

Kell 16.17 teatati Lüganuse vallas Kiviõli linnas Uuel tänaval 3-korruselise maja poe ukse kohal ohtlikest jääpurikatest. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja palusid elanikel teavitada korteriühistu juhatust.

Kell 13.46 vajati päästjaid appi Lüganuse valda Kiviõli linna Soo tänavale, kus eakas naine oli kodus kukkunud ning uks oli seestpoolt lukus. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Korteris anti kukkunud ja mööbli alla kinni jäänud vanaproua tervisekontrolliks üle kiirabitöötajatele.

Kell 10.51 teatati Sillamäe linnas J.Gagarini tänaval suitsust, mis võis tähendada auto põlemist. Tegemist oli siiski soojatrassi lekkega, mis võis tunduda põlenguna.

Lääne-Virumaa

12. märtsil kell 13.17 kutsuti päästjad Rakvere valda Ubja külla, kus naabrid kütsid ahju ning suits tungis ülemistesse korteritesse. Päästjad keelasid kütmise kuni korstnapühkija on küttesüsteemid üle vaadanud.

11. märtsil kell 23.52 teatati töötavast suitsuandurist Rakvere vallas Paatna külas kortermajas. Korteris põlengut ei olnud, suitsuandur oli tööle hakanud suitsust ja vingust. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd.

10. märtsil kell 17.38 teatati Häirekeskusele katlamaja põlengust Viru-Nigula vallas Vastla külas. Põles katlamaja välissein ja katuse räästas. Päästjate saabumise hetkeks kustutati kohapeal välisseina aiavoolikuveega, mis aitas suurema tule kontrolli all hoida. Päästjatel tuli tulekollete leidmiseks avada hoone konstruktsioone. Päästetööd lõpetati kell 19.25. Põleng võis alguse saada elektrijuhtmestikust. 

Kell 12.29 käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Käsmu külas päästmas jääpankade vahele kinni jäänud luike. Kurnatud luigel vigastusi ei polnud ja päästjad viisid linnu vabasse vette.

Kell 11.07 kutsuti päästjad Rakvere valda Sämi-Tagaküla külla, kus teataja tundis korstnast õli lõhna. Päästjad kontrollisid maja küttekolded üle, põlenguohtu ega vingugaasi ei olnud. Kiirabi kontrollis naise tervist ja temaga oli kõik korras. Õli lõhn võis tulla pigisest korstnast. Aasukalda vabatahtlikud päästjad viisid kohapeal läbi kodunõustamise.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 10 korral Ida-Virumaal ja 3 korral Lääne-Virumaal abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 2 väljakutset ning nende käigus tehti kahjutus 16 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. märtsil kell 19.20 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Käina alevikku Sõpruse põiku, kus korteris oli süttinud vatitekk. Päästjate saabumise ajaks oli naabrimees selle veega juba üle kallanud ning aknast välja visanud. Päästjad käisid eluruumid termokaameraga üle ja tuulutasid toad, kuid mingit ohtu ei leitud. Õues lebav tekk kustutati lõplikult. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest.

Läänemaa

10. märtsil kell 14.52 sai Häirekeskus teate, et Lääne-Nigula vallas Rõude külas võib olla inimene jõkke kukkunud, sest jääl on tool ja kalastusasjad. Pinnaltpääste meeskond uuris jääaugu ümbruse läbi, raius kirvega lahti ka varasemad augud, kuid pootshaagiga kontrollides kedagi ei leitud. Samuti kontrolliti üle kaldaäär. Päästesündmus lõpetati kell 17.05.

12. märtsil kell 3.06 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Rõuma külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad aitasid sõiduki kraavist puksiiri peale tõmmata. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Pärnumaa

11. märtsil kell 11.28 kutsuti päästjad Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus laps oli kogemata rõduukse kinni pannud, samal ajal kui ema rõdul toimetas. Päästjad paigaldasid kõigepealt redeli ning uurisid, millist ust on lihtsam avada. Lõpuks siseneti eluruumidesse korteriukse kaudu ning ema pääses on lapse juurde, kellega oli kõik korras. Enne lahkumist seadsid päästjad ukse tagasi töökorda.

Kell 16.13 helistati häirekeskusesse Pärnu linnast Riia maanteelt, kus ühes korteris karjus suitsuandur, kuid keegi koputamise peale ust ei avanud. Päästjad kohapeal tulekahju ei leidnud, siiski prooviti igati korterisse pääseda. Kõva koputamise peale tuli korterielanik lõpuks uksele. Selgus, et sisselülitatud pliidile oli jäänud keedupott toiduga, inimene ise oli aga magama jäänud. Kõrbema läinud toit käivitaski suitsuanduri. 

Kell 16.56 teatati ohtlikult rippuvatest jääpurikatest Pärnu linnas Ehitajate teel Papiniidu sillal. Päästjad eemaldasid ohu ning lõpetasid päästesündmuse kell 17.20.

12. märtsil kell 17.10 kutsuti päästjad Saarde valda Tihemetsa alevikku Elamukvartali teele, kus kaks last olid keeranud korteri ukse seestpoolt kinni, nii et ema ei pääsenud enam sisse. Päästjad avasid akna spetsiaalsete tööriistadega ning pääsesid nii korterisse. Lastega oli kõik korras.

Raplamaa

12. märtsil kell 1.14 sai häirekeskus teate Kehtna vallas Kenni külas toimunud lumesaani õnnetusest. Päästjad aitasid saani kraavist püsti tõsta, edasi toimetas sündmusega politsei. Õnnetuses hukkus meesterahvas.

Kell 7.19 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Märjamaa vallas Pajaka külas, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad aitasid inimestel, kes õnnetuses viga ei saanud, kutsuda kohale puksiiri.

12. märtsil kell 17:36 teatati Häirekeskusele, et Rapla vallas Hagudi alevikus põleb ühekordne eluhoone ning esmase info kohaselt võib majas olla inimene. Kohale saabunud päästjad leidsid eest elumaja, millest tuli paksu suitsu, ning kohe alustati suitsusukeldumisega. Põlevast majast leidsid päästjad päästetööde käigus ühe inimese surnukeha. Hoone trepil istunud meesterahvas, kes sai tulekahju tõttu vigastada, viidi kiirabiga haiglasse. Kella 18.26ks oli tulekahju lokaliseeritud ning otsiti võimalust, kuidas pääseda teisele korrusele, et ka see üle kontrollida. Tulekahju õnnestus lõplikult kustutada kella 18.37ks. Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Rapla, Kohila, Märjamaa, Tõdva, Kehtna komandodest. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus, kuid esmasel vaatlusel võis põleng alguse saada küttekoldest.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel üheksal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.