Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. märtsil kell 17.49 teatati, et Pirita linnaosas Helmiku teel on tugeva tuule tõttu teele murdunud kaks suurt männioksa, mis ohustavad nii elektriliine kui jalakäijaid. Päästjad eemaldasid oksad.

Harjumaa

13. märtsil kell 18.51 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Suursoo külas asuvas eramajas tuleb korstnast leeke. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljas ning omanik pulberkustutiga tahmapõlengu kontrolli alla saanud. Päästemeeskond ventileeris ruumid vingugaasist ning elanikud kiirabi ei vajanud.

14. märtsi öösel kell 1.14 teatati häirekeskusele, et Saku alevikus Pargi tänaval asuva kahekorruselise puumaja ühes korteris läks pesumasin kärssama. Päästjate saabudes oli elanik masina elektrivõrgust eemaldanud ning ka tube tuulutanud, kuid ei julgenud enne uuesti maga minna, kui päästjad on olukorra üle vaadanud. Päästemeeskond otsustas katkise masina õue viia, et elanik rahulikult edasi saaks magada.

14. märtsil kell 7.37 said päästjad väljakutse Kiili valda Paekna külasse, kus katlamaja pööningukorrusel oli näha suitsu. Päästemeeskond sisenes hoonesse ning kustutas seal põlema süttinud seina kella 8.17-ks. Seejärel teostati edasise ohutuse huvides kontrollavamised ning tuulutati ruumid. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. märtsil kell 2.22 käisid päästjad Kambja vallas Palumäe külas välja aitamas tuisus hange kinni jäänud autot, mida juhtis terviserikke ohus vanem naine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. märtsil kell 19.53 kutsuti päästjad appi Sillamäe linna Veski tänavale, kus oli kinni kiilunud rauduks, link purunenud ning ema ei saanud tuppa oma väikese lapse juurde. Päästjad avasid ukse ja lapsega oli kõik korras.

Kell 18.09 sõitsid päästjad Narva linna Rahu tänava kortermajja, kus ühes korteris töötas suitsuandur. Põlenguohtu ei olnud. Andur töötas, kuna patarei oli tühjaks saanud. Päästjad viisid elanikule läbi kodunõustamise. Päästjad tuletavad meelde, et suitsuandurit tuleb kontrollida kord kuus, sest ainult töökorras suitsuandur päästab elusid.

Kell 10.34 teatati suitsu täis elumajast Alutaguse vallas Vaikla külas. Majas elanikke ei olnud. Päästjad leidsid tulekolde maja esikust. Majas oli töötav suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur. Sulanud plastijäänustest võis arvata, et põleng sai alguse ahjust võetud tuhast, mis oli kogutud kilekotti. 

Kell 10.28 said päästjad väljakutse põlengule Kohtla-Järve linnas Keskallee tänaval. Teataja sõnul oli toimunud plahvatus ja hoone esimese korruse akendest olid leegid väljas. Põleng likvideeriti kella 11.49ks. Kiirabi viis sündmuskohalt ühe põletushaavadega inimese haiglasse. Päästjad kontrollisid üle ka teised maja korterid, põlenguohtu ei olnud, ruumid tuulutati, rohkem inimesi kannatada ei saanud. Sündmuse uurimine anti üle politseile.

Kell 9.21 teatati suitsust elumajas Jõhvi linnas Tulbi tänaval. Suitsu põhjuseks oli maja keldris purunenud keskkütte torustik, millest eralduv aur väljus korstna kaudu.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. märtsil kell 16.29 helistas häirekeskusesse inimene, kelle sõnul tema alkoholi tarvitanud naaber oli pannud supi pliidile keema, kuid ise magama läinud. Helistaja keeldus ise naaberkorterisse minemast. Päästjad eemaldasid pliidilt supipoti ning selgitasid ärganud mehele, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. 

Kell 23.49 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Väike-Kareda külas on teele kukkunud puu ning helistaja ei pääse läbi. Kohale sõitnud päästjad puud ei leidnud, teele lumevaaludesse oli aga üks sõiduk kinni jäänud, mis abi vajas. Päästjad tõmbasid väikebussi teele tagasi, teele kukkunud salapärast puud päästjad üles ei leidnudki.

14. märtsil kell 8.08 sai häirekeskus teate, et Türi vallas Roovere külas Järvamaa prügilas on tulekahju ja helistaja sõnul on näha ka leeke. Päästjad leidsid eest umbes 20-ruutmeetrise põlenguala, mida asuti kiirelt kustutama. Praegu kustutustööd veel kestavad ning sündmuskohal on abis ka kohalik rasketehnika, mis põlevat prügihunnikut lahti kaevab, et päästjad tulekolletele ligi saaksid. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: tulekahju kustutavad Aravete, Koeru, Paide, Türi, Vändra kutselised ja Väätsa vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

13. märtsil kell 9.22 kutsuti päästjad Pärnu linna Metsa tänavale, kus inimene oli oma korteris kukkunud ning häirekeskusesse helistaja ei pääsenud abivajaja juurde, kuna võti oli seespool ees. Päästjad avasid ukse ning leidsid koridorist maast kannatanu, kes anti üle kiirabile.

Kell 9.46 sõitsid päästjad Tori valda Sindi linna Jõe tänavale, kus puuküttega pliit ajas suitsu sisse. Kohale jõudnud päästjad tulekahju ei tuvastanud, selgus, et küttesüsteemis oli tekkinud ülerõhk, mis ventiili kaudu välja tuli. Päästjad võtsid kütte tagant ära ning tuulutasid ruumid. Majaomanik lubas kohale kutsuda eksperdi, kes küttesüsteemi üle kontrollib.

Lisaks käidi möödunud ööpäeval kolmel korral tugeva lumesaju ja tuule tõttu teele kukkunud puid eemaldamas ning neljal korral abistati kiirabibrigaade patsientide transpordil.