Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. märtsil kell 9.30 teatati, et Kristiine linnaosas Sõle tänava ja Paldiski maantee ristmikul vedeleb keset teed suur kiviplokk. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 9.35-ks.

14. märtsil kell 16.18 helistati häirekeskusesse teatega, et Tallinna kesklinnas Viru tänaval on põlema süttinud elektriratas. Päästjate saabudes oli ratta omanik leegid ise maha saanud, kuid päästemeeskond lisas põlengukohale veel veidi vett, et see lõplikult kustuks. Inimene kannatada ei saanud.

14. märtsil kell 20.34 said päästjad väljakutse Mustamäele Akadeemia teel asuvasse üliõpilaselamusse, kus kõrbes toit. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja tuulutasid ruumid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. märtsil kell 11.57 käisid päästjad Tartus Kandikülas Ilmatsalu ringil rekkaga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid küljel olevast kabiinist välja juhi. Juhi välja aitamiseks tuli eemaldada esiklaas. Tõsisemalt viga mees ei saanud. Sõiduki teisaldamine jäi omanikettevõtte kohale tulnud esindajate ülesandeks.

Kell 15.44 teatati, et Vasula alevikus põleb ühekorruseline elumaja. Päästjad leidsid eest uuemast ja vanemast osast koosneva hoone, tules oli maja vanem osa. Tulekolletele ligipääsu raskendas plekkkatus, mida tuli avada. Vanem hooneosa hävis tulekahjus, kasutusel olev majaosa sai veekahjustusi. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

Kell 20.11 käisid päästjad Tartu vallas Aovere-Kallaste mnt 2. km metssea ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Siga hukkus kokkupõrkes, üks sõidukis olnud inimene toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad lükkasid sõiduki tee äärde ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

Valgamaa

14. märtsil kell 19.19 teatati, et Valgas Võru tn ohustab mahajäetud maja teise korruse lahtise akna katkine klaas möödujaid. Päästjad eemaldasid redeliga üles ronides ohtliku klaasi. Päästjad juhivad tähelepanu, et omanike kohustus on tagada ohutus enda hoonetes ja nende ümbruses.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. märtsil kell 5.46 helistati Häirekeskusesse ja teatati suitsust trepikojas Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Põhja alleel. Maja keldris põles keldriboks. Tulekahjule pandi piir kell 6.33 ning trepikoja ja keldri tuulutamiseks kasutati ülerõhuventilaatorit. Inimesed kannatada ei saanud. Kustutustööd lõpetati kell 8.40. Põlengu põhjus on selgitamisel.

14. märtsil kell 21.27 teatati töötavast vingugaasiandurist Narva linnas Suure tänava kortermaja korteri vannitoas. Gaas keerati kinni ja toad tuulutati. Päästjad ei lubanud gaasiseadet kasutata enne kui spetsialist pole seadet kontrollinud.

14. märtsil kell 17.22 käisid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänaval, kus avasid ukse, et aidata voodist maha kukkunud vanainimest. Naise tervist kontrollisid kohapeal kiirabitöötajad.

14. märtsil kell 16.06 teatati suitsust ja kõrbelõhnast Narva linnas Kangelaste prospekti kortermajas. Suitsu põhjuseks oli rösteris kõrbema läinud leib. Oht kõrvaldati, ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

14. märtsil kell 13.47 kutsuti päästjad appi Haljala valda Joandu külla, kus postiauto oli sõitnud metsavahelisel teel otsa maha kukkunud puule ja jäänud kinni. Päästjad tõstsid pneumaatiliste patjade abiga auto üles ja puhastasid tee. Auto jätkas seejärel oma teekonda.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. märtsil kell 10.56 kutsuti päästjad Põhja-Pärmumaa valda Pärnu-Jaagupi alevisse Uuele tänavale, kus elumaja korstnas oli näha leeki. Päästjad avastasid põlengu korstna ja soojamüüri vahelises lõõris. Tulekolle kustutati, misjärel küttekolde temperatuur alanes ning põlenguohtu enam polnud. Päästjad nõustasid inimest ning keelasid kütteseadme kasutamise kuni kutselise korstnapühkija tulekuni.

Kell 11.07 sõitsid päästjad Saarde valda Allikukivi külla Alevi teele, kus inimene põletas metalltünnis prügi. Päästjad nõustasid tuletegijat ja selgitasid, miks prahi põletamine on keelatud.

Kell 15.55 helistati häirekeskusesse Pärnu linnast Rääma tänava äärest, kus helistaja sõnul oli kalamees läbi jõejää vajunud. Päästjad uurisid esialgse kukkumiskoha läbi, kuid inimest ei leidnud, jääl lebas vaid üksik kinnas. Avastati aga jäljed, mis läksid kalda poole. Varsti tuli pääsenu ka ise päästjate juurde. Selgus, et inimene oli ise jääaugust välja saanud ning kaldale jõudnud.

15. märtsil kell 1.23 sai häirekeskus teate, et Tori vallas Sindi linnas hakkas tootmishoones tööle tulekahjuandur. Päästjad tulekahju ei avastanud, kuid mõõtmistulemused näitasid, et katlamajas on ving sees. Päästjad ventileerisid ruumid ning vestlesid ka kohale tulnud töömehega, kes katelt tundis. Kuna edasist ohtu ei olnud ning töötaja jäi ise katelt jälgima, lahkusid päästjad sündmuskohalt.

Raplamaa

14. märtsil kell 8.08 sai häirekeskus teate, et Türi vallas Roovere külas Järvamaa prügilas on tulekahju ja helistaja sõnul on näha ka leeke. Päästjad leidsid eest umbes 20-ruutmeetrise põlenguala, mida asuti kiirelt kustutama. Kustutustööd kestsid kogu päeva ning lõppesid alles kell 19.23. Sündmuskohal oli abis ka kohalik rasketehnika, mis põlevat prügihunnikut lahti kaevas, et päästjad tulekolletele ligi saaksid. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: tulekahju käisid kustutamas Aravete, Koeru, Paide, Türi, Vändra kutselised ja Väätsa vabatahtlikud päästjad.

14. märtsil kell 13.25 sõitsid päästjad Rapla valda Palamulla külla, kus suur puu oli teele kukkunud ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid takistuse läbi ning vabastasid tee.

15. märtsil kell 4.26 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Kodila külas Palamulla teel põleb garaažis sõiduauto, hoone ise oli ühendatud puukuuriga. Kohale jõudnud päästjad asusid tulekahju kohe kustutama. Õnneks eluhoonele ohtu ei olnud.Kella 4.47ks oli tulele piir pandud ning kella 5.19 oli tulekahju lõplikult kustutatud. Põles garaaž mõõtmetega 5x6 meetrit ning seal sees olnud sõiduauto hävis täielikult. Põlengut käisid kustutamas Kohila, Märjamaa ja Rapla päästemeeskonnad. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab edasine uurimine.

Saaremaa

14. märtsil kell 18.01 käisid päästjad Saaremaa vallas Kärla alevikus Pargi tänaval parklas olevat õlireostust likvideerimas. Päästjad katsid umber kaheruutmeetrise õlilaigu absorbendiga.