Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. märtsil kell 11.17 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Vesilennuki tänaval asuva Lennusadama territooriumil on väikelaev ühes selle peal olnud autosuvilaga merepõhja vajunud ning selle tagajärjel on tekkinud kütusereostus. Päästjad paigaldasid lekke piiramiseks laeva ümber kaks kihti absorbeeruvaid poome ning seejärel tegeles sündmusega edasi sadama esindaja.

15. märtsil kell 18.19 helistati häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosast Kalju tänavalt, kus kahekorruselise elumaja ühest korterist imbus suitsu. Kuna ust keegi ei avanud, sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest põlema süttinud prahihunniku. Õnneks elanikke kodus ei viibinud. Päästemeeskond kustutas põlengu ning tuulutas seejärel nii korteri kui suitsu täis trepikoja. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

16. märtsi öösel kell 00.13 vajati päästjate abi Tallinna kesklinnas Hobujaama tänaval, kus kaks reklaamipaigaldajat olid 15 meetri kõrgusel korvtõstukis kinni. Selgus, et tõstuk oli kinni kiilunud ning selle liikuma saamiseks oli vaja vajutada tõstuki all olevat kangi. Seda päästjad ka tegid ning mehed said turvaliselt maa peale tagasi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. märtsil kell 13.29 purunes Jõgeva alevikus äravajunud kaanega kanalisatsiooniauku sõitnud auto karter ning teele voolas õli, mille päästjad absorbentainega katsid ja kokku kogusid. Reostus anti utiliseerimiseks üle tee haldajale ehk omavalitsuse esindajale.

Tartumaa

15. märtsil kella 22.42 ajal andis vingugaasiandur Tartus Kalevi tn korteris märku vingugaasireostusest. Teataja sõnul oli Nublu suitsu- ja vingugaasiandur mõõtnud vingugaasi sisalduseks õhus kuni 229 ppm-mi. Sellise vingugaasi kontsentratsiooniga keskkonnas viibimisel tekib 2-3 tunni jooksul pulseeriv peavalu, uimasus, väsimus, ärritunud olek ja iiveldus. Selgus, et vingugaas oli ruumidesse lekkinud liiga vara suletud siibri tõttu. 

Viljandimaa

15. märtsil kell 15.40 teati, et Suure-Jaani linnas J. Köleri tn kukkus liikumisraamiga vanem mees ja teataja ei suuda ilmselt viga saanud meest enam püsti aidata. Kohale saadeti lähemal asuvad päästjad, kes kannatanu kühvelraamile panid ja tekkidega katsid. Päästjad ootasid ära kiirabitöötajad, kes patsiendi enda hoole alla võtsid.

Kella 17.54 ajal käisid päästjad Olustvere alevikus Müüri tn sõiduautoga juhtunud avariil, kus tagasid tuleohutuse. Juht kutsus sõidukile järgi treileri.

Võrumaa

15. märtsil kell 10.02 teatas Võru vallas Tootsi külas üksi elav 91aastane naine, et tema vingugaasiandur annab häiret. Päästjad selgitasid, et anduri patarei oli tühjenenud ning andis sellest üksikute piiksudega märku. Andur seati töökorda, naisele anti tuleohutusalast nõu. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. märtsil kell 21.38 teatati suitsust Narva linnas A.Puškini tänava kortermaja trepikojas. Päästjad tuvastasid ühes korteris põlemisjälgi, mis võisid tekkida küünla hooletust kasutamisest. Korteris oli vingugaasiandur, kuid puudus suitsuandur. Korterielanikele viidi läbi kodunõustamine.

15. märtsil kell 10.07 teatati põlengust elektrikilbis Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Ridaküla tee raamatukogus. Kilbist lülitati elekter välja. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustunud. Kohale kutsuti elektrikud. Tulekahjus keegi viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. märtsil kell 3.29 helistati häirekeskusesse, et Türi vallas Roovere külas Järvamaa prügilas on uuesti süttinud prügi. Päästjad said kella 4.56ks suured leegid maha, kuid jätkati niisutamist, et vältida tule levikut. Kustutustööd kestavad prügilas veel praegugi.

Pärnumaa

15. märtsil kell 9.52 kutsuti päästjad Pärnu linna Side tänavale, kus vanainimene oli korteris kukkunud ja helistaja ei pääsenud teda abistama. Päästjad avasid ukse lammutusriistadega ning leidsid põrandalt kannatanu, kes anti üle kiirabile.

Kell 11.29 sõitsid päästjad Lääneranna valda Kõmsi külla Keskuse teele, kus põles traktor. Päästjate saabumise ajaks oli põleng käsikustutiga juba kustutatud. Lihula päästemeeskond kontrollis traktori üle, kuid ohtu ei leitud. Kohalik traktor pukseeris põlenud sõiduki teelt eemale. Põlengu põhjuseks oli arvatavasti masina tehniline rike.

Saaremaa

15. märtsil kell 9.03 teatati liiklusõnnetusest Saaremaa vallas Unimäe külas, kus sõiduauto oli libedusega teelt välja sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil akujuhtmed ning puhastasid tee. Sõidukijuht õnnetuses viga ei saanud, auto teisaldamisega lubas omanik ise tegeleda.

Kolmapäeval, 15. märtsil tõid päästjad Saaremaa vallas Salme alevikus Mere tänava lähedal kaldale kahlamispükstega merele läinud mehe surnukeha. Kell 11.49 helistas häirekeskusesse inimene, kes märkas Saaremaa vallas Salme alevikus Mere tänava juures mere peal mingit kogu ja musta kasti. Sündmusele reageerisid Kihelkonna ja Kuressaare päästemeeskonnad jeti ja paadiga. Kõige kiiremini jõudsid paadiga sündmuskohale Kuressaare päästjad ning leidsid kaldast umbes 200 meetri kauguselt uppunud kalamehe, kes oli läinud kahlamispükstes võrke paigaldama. Sündmusega tegeles edasi politsei ning kalamahe surma põhjused selguvad lahangul. Pilt lisatud

16. märtsi öösel kell 00.58 teatati Häirekeskusele põlengust Saaremaal Viltina külas, kus elumaja on lausleegis ning esmase info kohaselt võis majas olla inimene. Kell 1.20 kohale jõudnud Orissaare päästekomando päästjad kinnitasid, et põleb elumaja lahtise leegiga ning seinad ja katus on juba põlenud. Kohe alustati kustutustööde ja suitsusukeldumisega, et välja selgitada, kas majas võib viibida inimesi. Otsingute käigus leiti hoonest hukkunud meesterahvas. Tulekahju tekkepõhjuse ja töökorras suitsuandurite olemasolu selgitab välja edasine uurimine. Tulekahju lokaliseeriti kell 2.09 ning kustutati lõplikult kella 4.48ks. Sündmusele reageerisid päästjad Orissaare, Kuressaare ja Kihelkonna päästekomandodest ning Valjala vabatahtlikust päästekomandost.