Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. märtsil kell 11.44 teatati, et Pirita linnaosas Kõrkja teel on väike koer haprale jõejääle jooksnud ning uppumisohtu sattunud. Kohale saabunud päästjad tõid alajahtunud koera veest välja ning alustasid elustamisega. Kahjuks koera elu päästa ei õnnestunud.

16. märtsil kell 19.32 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Lageloo tänaval on näha ohtralt musta suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid järelevalveta lõkke, milles põletati rehve ja mööblit. Keskkonda saastav lõke kustutati.

16. märtsil kell 22.14 sõitsid päästjad väljakutsele Tallinna kesklinna Kappeli tänavale, kus liiga vara suletud ahjusiibri tõttu oli korter vingugaasi täis. Päästjate saabudes olid elanikud ise juba aknad avanud ning päästjad tuvastasid pärast kontrolli, et edasine oht vingugaasi levikule puudub. Kaks elanikku toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli.

Harjumaa

16. märtsil kell 8.09 said päästjad väljakutse Saku valda Männiku külasse, kus Tooma teel põles prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. märtsil kell 19.38 teatati, et Elva vallas Tartu–Valga mnt on hukkunud loom. Päästjad selgitasid, et teel oli hinge vaakuv ilves. Tema äraviimiseks ja piinade lõpetamiseks tulid kohale jahimehed. 

Viljandimaa

16. märtsil kell 19.51 kutsus häirekeskuse kaudu abi Viljandi vallas Saarepeedi külas ennast kodus halvasti tundev mees, kes tundis suitsulõhna. Selgus, et tõenäoliselt oli halva enesetunde põhjuseks liiga vara suletud siibriga kütteseadmest tuppa imbunud vingugaas. Õnneks märkas elanik mürgistusohtu ja oli ise siibri ning aknad avanud. Päästjad leidsid kapilt vingugaasianduri, mis oli kahjuks seinalt maha võetud ning ilmselt seepärast häiret ei olnud andnud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. märtsil kell 17.04 helistati häirekeskusesse, et Paide linnas Järve teel oli garaažis õlikatel põlema läinud, helistaja sõnul autosid hoones sees ei olnud. Paide ja Türi päästemeeskonnad lokaliseerisid põlengu kella 17.20ks ning kustutasid lõplikult kella 17.33ks. Lõpuks kontrolliti kogu hoone veel kord üle, päästesündmus lõpetati kella 18.09ks.

Läänemaa

16. märtsil kell 15.05 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Raudteetammi teel muuli juures oli spanjel läbi jää vajunud ega saanud enam tagasi kaldale. Kaks Haapsalu pinnaltpäästjat tõid koera kaldale ning andis perenaisele üle. Selgus, et koer oli läinud parte taga ajama ning vajunud läbi jää.

Pärnumaa

16. märtsil kell 9.14 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse Pärnu-Paide maanteel asuva toidupoe parklasse, kus autost oli teele valgunud õli. Päästjad katsid reostuse absorbendiga.

Saaremaa

16. märtsil kell 12.12 käisid päästjad Saaremaa vallas Triigi külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid takistuse läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Kell 22.38 kutsuti päästjad Saaremaa valda Viltina külla eelmisel ööl põlenud elumaja juurde, kus naaber oli märganud uut põlengut. Päästjad leidsid ühe kergelt suitseva tulepesa, mis kustutati kiiresti.