Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. märtsil kell 16.18 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Karjamaa tänaval põleb lahtise leegiga mikrobuss. Päästjad kustutasid põlengu ning selles sai kuumakahjustusi ka bussi kõrvale pargitud sõiduk. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada mikrobussi mootoriruumist. Inimesed kannatada ei saanud.

17. märtsil kell 23.42 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval põleb elumajade vahel asuv madrats. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.50-ks.

18. märtsil kell 09.59 sai häirekeskus kõne Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval elavalt inimeselt, kes teatas, et tema naabri korterist tuleb suitsu. Päästjad selgitasid saabudes, et elanikul olid lokitangid põlema läinud, mistõttu elamine oli paksult suitsu täis. Naine oli küll ise juba kustutustöödega alustanud, kuid päästemeeskond kustutas lokitangide põlengu lõplikult ja tuulutas ruumid. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

18. märtsil kell 22.56 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel on eakas vanainimene oma korteri vannitoas kukkunud ja ei saa sugulastele ust avada. Päästjad avasid ukse ning andsid kannatanu üle kiirabile.

19. märtsil kell 00.29 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval on ühes korteris ahi põlema läinud. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et teismeline poiss oli pitsa ahju pannud ning seejärel teise tuppa PlayStationit mängima läinud. Päästjate saabudes oli poiss kõrbenud pitsa ise ahjust eemaldanud, kuid kuna terve kodu oli paksu suitsu alla mattunud, tuulutas päästemeeskond korteri. Poiss viga ei saanud.

19. märtsil kell 18.53 teatati, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänava kandis asuval tühermaal põleb suur järelevalveta lõke. Päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati rehve ning kustutasid selle.

19. märtsil kell 20.25 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sütiste teel on väike lind ühe sõiduki rattakoopasse kinni jäänud ning teataja ei saanud teda ise sealt kätte. Päästjad aitasid tuvipoja rattakoopast välja ning autoomanik viis ta tagasi oma rõdul asuvasse tuvipesasse.

Harjumaa

17. märtsil kell 15.38 helistas häirekeskusesse Saue vallas Vanamõisa külas elav inimene, kes teatas, et tema naabri maja katus põleb lahtise leegiga. Päästjate saabudes oli naaber majas olnud koerad välja saanud ning selgus, et elanikke kodus ei olnud. Tulekahju asusid likvideerima kutselised päästjad Keilast ja Nõmmelt ning vabatahtlikud päästemeeskonnad Sauelt ja Hüürust. Põleng kustutati kella 17.17-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis see alguse saada elektriseadme rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

18. märtsil kell 11.38 helistas hädaabinumbrile Anija vallas Kehra linnas liigelnud inimene, kes märkas, et tema ees sõitnud veoki kastist kukkus maanteele tükkideks suur akvaarium. Päästjad puhastasid tee kildudest kella 11.49-ks.

18. märtsil kell 19.26 teatati, et Kuusalu vallas Suurpea külas põleb metsatukk. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et metsatukas põlesid aiamajade jäänused ning kustutasid ca 80-le ruutmeetrile laiunud põlengu kella 20.17-ks.

18. märtsil kell 23.44 sai häirekeskus kõne Rae vallast Kurna külast, milles teatati, et sõiduk on paksu lumme kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad aitasid sõiduki lumest välja ning ükski reisijatest kannatada ei saanud.

19. märtsil kell 12.15 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Lääne-Harju vallas Rummu alevikus. Päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati vana vaipa ja muid olmejäätmeid ning kustutasid selle kella 12.37-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. märtsil kella 16.29 ajal süttis Põltsamaal Viljandi mnt asuva hooldekodu köögis pannil rasv, mille kiirelt reageerinud kokad käsikustutiga ise kustutasid. Toidu küpsetamisel võib pannil kuumenev rasv või õli süttida ning seda on õige kustutada just käsikustuti või tulekustututekiga. Hoiatus! Veega põlevat õli kustutada ei tohi, sellest lahvatavad leegid veelgi suuremaks.

Tartumaa

18. märtsil kella 15.15 ajal süttis Elvas Vahtra tn elumaja hooldamata kütteseadme korstnas tahm. Õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Päästjad andsid juhise enne järgmist kütmist lasta hooldustööd ära teha. Hooldamata kütteseade on hoonele tõsiseks tuleohuks ning annab sooja tunduvalt halvemini kui puhastatud lõõridega kütteseade.

19. märtsil kell 12.37 põles Kambja vallas Lemmatsi külas 30 ruutmeetril kuluhein, mille päästjad kustutasid. Hoiatus! Kulu süütamine ja põletamine on keelatud ning tuleohtlik tegevus. Kuivanud looduses tuleb kevadel lahtise tulega olla väga ettevaatlik, et hoida ära väiksemastki sädemest süttida võivaid ulatuslikke loodustulekahjusid.

Kell 12.43 teatati kulupõlengust Vana-Kuuste külas. Päästjad leidsid puude alt 50 ruutmeetrise ise kustunud põlenguala.

Kella 20.09 ajal põles Tartus Jalaka tn ehitusplatsil välitualeti sein, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

18. märtsil kell 7.12 käisid päästjad Otepääl Kaarna bussipeatuse lähedal eemaldamas ilmselt mõne veoki koormast teele sattunud palki.

Kell 16.58 käisid päästjad Valga vallas Käärikmäe külas eemaldamas teelt murdnud puud, mis oli sõidusuunad sulgenud.

19. märtsil kell 15.37 käisid päästjad Valga linnas Lohu tänaval kustutamas heinamaale tehtud lõket, millesse olid visatud kaks vana ust. Inimesi lõkke juurest ei leitud. Päästjad hoiatavad, et lõke pole koht, kus vabaneda jäätmetest. Lõkkes tohib põletada ainult värvimata ja immutamata puitu, loodusjäätmeid, paberit ja pappi.

Võrumaa

17. märtsil kell 19.38 teatati Võru vallas Tagakülas ohustavad tuulega lõkkest lendavad sädemed lähedal asuvaid elumaju. Päästjad kastsid ohtliku lõkke veega üle. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. märtsil kell 2.26 vajas Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiesteel korteris abi mees, kes oli kukkunud õnnetult seina ja tualetipoti vahele. Päästjad aitasid mehe välja ja tõstsid voodisse.

19. märtsil kell 22.18 teatati suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla tee kortermajas. Suitsu põhjuseks oli toidukõrbemine, kuna alkoholijoobe tunnustega meesterahvas oli läinud söögi tegemise ajal magama. Korteris puudus suitsuandur.

Kell 19.14 aitasid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Põhja alleel kortermajas lifti kinni jäänud naist.

18. märtsil kell 22.34 anti Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Sõpruse tänava kortermajas teada gaasilõhnast trepikojas ja ka korterites. Päästjad leket ei tuvastanud ja ohtu ei olnud.

17. märtsil kell 15.19 tuli päästjatel sõita sel aastal esimest korda Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Lille tänavale kustutama kulupõlengut. Päästjad kustutasid elektriliinide all 50x100 meetri suuruse kulupõlengu.

Lääne-Virumaa

19. märtsil kell 7.27 käisid päästjad Haljala vallas Tallinn-Narva maanteelt ära tõstmas teel olnud liiklusmärki.

18. märtsil kell 1.00 teatati Häirekeskusele õues toimunud plahvatusest Rakvere linnas Nortsu teel. Kohapeal tuvastati, et alajaamas oli toimunud lühis, seal toimusid ka plahvatused ja alajaama ümbruses oli ühe ruutmeetri jagu põlenud kulu. Kohale kutsuti elektrikud.

17. märtsil kell 21.02 teatati plastmassi kärsahaisust Rakvere linnas Pikal tänaval. Kärsahaisu põhjustas mikrolaineahi. Teiste ruumide kontrollimisel tuvastasid päästjad ühes korteris kõrge vingugaasi taseme. Päästjad äratasid magava peremehe ja tuulutasid korteri, samuti viidi läbi kodunõustamine. Ülimürgine vingugaas oli ruumidesse sattunud liiga vara suletud siibri tõttu. 

Kell 19.44 kutsuti päästjad Rakvere linna Tammiku tänavale, kus majutusasutuses vajas abi naisterahvas. Päästjad tuvastasid maja teisel korrusel väga kõrge vingugaasi taseme. Tubades puudusid vingugaasi andurid. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. 

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 10 korral Ida-Virumaal ja 1 korral Lääne-Virumaal abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 4 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 4 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. märtsil kell 9.11 sõitsid päästjad Järva valda Karinu külla, kus elumajas oli hakanud tööle suitsuandur ning korstnas oli näha leeke. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli tahmapõlenguga soojamüüri ja korstna vahel. Päästjad jälgisid olukorda, kuni tuli oli soojamüüris lõpuni põlenud. Lõpuks kontrolliti süsteem üle ning keelasid kütmine enne korstnapühkija tulekut.

Läänemaa

18. märtsil kell 16.18 kutsuti päästjad Haapsalu linna Kalevi tänavale, kus laps oli ukse kogemata sneprisse pannud ning ema ei pääsenud enam majja. Päästjad pidid ukse avamiseks lõhkuma siseukse väikese klaasi. Uks avatud, pääses ema lapse juurde, kellega oli kõik korras.

Pärnumaa

17. märtsil kell 12.49 kutsuti päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus häirekeskusesse helistaja korteris ja koridoris oli tunda gaasilõhna. Päästjad leidsid oma mõõteriistadega lekke asukoha üles. Selgus, et ühes korteris tuleb pliidi liugurnupu vahelt gaasi. Päästjad sulgesid gaasiballooni ning palusid elanikel korterist lahkuda. Kohale kutsuti ka gaasiavarii, kuna ballooni sulgemisel immitses jätkuvalt gaasi eluruumidesse.

18. märtsil kell 1.26 sai häirekeskus teate, et Lääneranna vallas Vatla külas on kaupluses põleng. Helistaja sõnul oli põlema läinud elektrikilp ja selle ümber olevad asjad, mistõttu pood oli suitsu täis. Lihula päästjate saabumise ajaks olid inimesed tulekahju käsikustutiga juba kustutanud, kuid oli näha, et tuli oli levinud laoruumis ripplae vahele. Päästjad avasid lae ning kustutasid põlengu lõplikult kella 2.44ks. Lõpuks ruumid ventileeriti. Tulekahju tagajärjel sai laoruum kuuma- ja tahmakahjustusi, müügisaalis oli näha suitsukahjustusi.

19. märtsil kell 5.22 sai häirekeskus teate, et Lääneranna vallas Rauksi külas süttis garaažis katel, mida omanik oma jõududega juba kustutas. Päästjate kohale saabudes oli omanik tulekolde jõudnud lõplikult kustutada. Päästjad kontrollid sündmuskoha üle, kuid mingit tuleohtu ei tuvastatud.

19. märtsil kell 11.38 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Pärnu-Jaagupi alevisse Soo tänavale, kus garaažis oli süttinud auto. Päästjate saabumise ajaks oli omanik põleva sõiduki garaažist juba teise autoga välja tõmmanud. Päästjad kustutasid põleva sõiduki ja garaaži. Esialgsetel andmetel võis sõiduk süttida elektrisüsteemi rikkest.

19. märtsil kell 16.47 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Riia maanteel asuvas toidupoes on tunda suitsulõhna. Päästemeeskonna saabumise ajaks olid töötajad kõik poes viibinud inimesed juba evakueerinud. Päästjad kontrollisid hoones kõik ruumid ja katuse üle, kuid tulekahju ei tuvastatud ning vingugaasi näit oli samuti nullis.

19. märtsil kell 21.07 kutsuti päästjad Pärnu linna Vana-Rääma tänavale, kus inimene oli oma korteris kukkunud ja häirekeskusesse helistaja ei pääsenud abivajaja juurde. Päästjad avasid ukse jõuga ning leidsid põrandalt kannatanu, kes tõsteti kiirabiautosse. Päästjad sättisid ukse uuesti korda, et seda saaks võtmega sulgeda.

19. märtsil kell 21.52 sõitsid päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus üks korterielanik tundis kärsahaisu, mida immitses tuulutusluugist. Päästjad avastasid, et ühes korteris oli toidukõrbemine, mille elanikud olid juba likvideerinud ning tegelesid ruumide tuulutamisega. Päästjad rahustasid majaelanikke ning lugesid sõnad peale toidukõrvetajale.

Raplamaa

18. märtsil kell 9.13 käisid päästjad Märjamaa vallas Ringuta külas eemaldamas ühte murdunud puud, mis ohtlikult teiste puude najale oli vajunud. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Saaremaa

17. märtsil kell 18.42 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Uus- Roomassaare tänavale, kus korteris oli hakanud karjuma vingugaasiandur. Päästjad avastasid, et korterielanik oli pliidi siibri liiga vara kinni pannud. Päästjad tuulutasid ruumid ning nõustasid omanikku.