Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. märtsil kell 22.55 teatati, et Mustamäe linnaosas Mäepealse tänaval põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning inimesed selles kannatada ei saanud.

Harjumaa

20. märtsil kell 13.31 paluti päästjaid appi Keila linna Tammiku teele, kus õues kukkunud eakale vanaprouale appi tõtanud kiirabiauto jäi mudasse kinni. Päästjad aitasid sõiduki teele ning patsiendi meedikute hoole alla.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. märtsil kell 21.24 teatati, et Põltsamaa vallas Rõstla külas lendab väiksest alajaamast sädemeid. Päästjate saabudes midagi ohtlikku enam silma ei hakanud, kuid kõrvala suvatest majadest oli kadunud vool. Rikke selgitamine ja kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Tartumaa

20. märtsil kell 14.58 teatati, et Elva vallas Koruste külas on elumaja magamistoas suits. Päästjad selgitasid, et suits ja vingugaas oli ruumidesse imbunud liiga vara suletud siibri tõttu. Päästjad hoiatavad, et siibrit ei tohi sulgeda enne kui söed on täielikult kustunud. Ruumidesse imbuv lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine vingugaas ohustab inimeste elu ja tervist. Selle avastamiseks peab kütteseadmetega olema vingugaasiandur. Päästjad leidsid majas küll vingugaasianduri, kuid see oli kahjuks katki ning seetõttu häiret ei olnud andnud. Andurite töökorrasolekut tuleb regulaarselt kontrollida. Rikkis või valesti paigaldatud andur ohust õigeaegselt märku ei anna.

Kell 17.50 käisid päästjad Elva vallas Uderna külas Elva - Palupera tee 2. km eemaldamas teelt murdunud puud.

21. märtsil kell 5.34 käisid päästjad Nõo vallas Vissi külas kahe rekkaga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt ja sillalt purunenud autodetailid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. märtsil kell 23.03 teatati Häirekeskusele, et Narva-Jõesuu linnas Vanal tänaval oli võetud läheduses oleva toitlustusasutuse juurest küttepuid ja tehti kortermajast 2 meetri kaugusel lõket. Päästjate saabumise hetkeks oli lõke järelevalveta ning päästjad kustutasid lõkke. 

Kell 18.06 teatati Narva linnas Joaoru saare läheduses jäätükkidel mängivatest lastest. Päästjate saabumise ajaks lapsed jooksid ära. Päästjad hoiatavad, et jääolud on kiiresti muutuvad. Politsei- ja Piirivalveamet on seoses jääolude halvenemisega keelanud alates eilsest 20. märtsist minna nii jalgsi kui ka transpordivahenditega piiriveekogudele, v.a Peipsi järvele.

Kell 16.16. sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Käva haljasalale, kus vanas mahajäetud palkmajas oli põlema pandud madrats. Põlengust oli süttinud ka hoone alumine palk. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 13.57 teatati taas kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Lille tänavale lähedusese kõrgepingeliinide all. Päästjad kustutasid 1000 ruutmeetri suurusel alal põlenud kulu.

Lääne-Virumaa

20. märtsil kell 19.40 sõitis Viru-Nigula vallas Kunda linnas Ehitajate teel buss otsa lahtisele kaevuluugile. Juhi sõnul sai kütusepaak kahjustada. Päästjad katsid osaliselt lekke absorbendiga, osa kütusest voolas pinnasesse ja ka lahtisesse kaevu. Päästjad tõmbasid bussi luugi kohalt ära, piirasid ala ja teavitasid juhtunust vallavalitsust.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

20. märtsil kell 13.49 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Oja tänaval ühes tootmishoones hakkas viiel inimesel halb. Helistaja sõnul toodi kannatanud kohe õue. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid inimestel vingugaasimürgituse. Suitsusukelduslüli sisenes hoonesse, et ruumid üle kontrollida ning leida mürgistuse tekkepõhjus. Selgus, et mingil põhjusel oli hoone ventilatsioonisüsteem ennast välja lülitanud. Kuna seal sõideti tõstukite ja traktoritega, ei väljunud heitgaasid enam ruumidest, mistõttu said inimesed mürgistuse.

Päästjad asusid ruume ventileerima ning avati ka suitsuluugid, samal ajal mõõdeti kogu aeg vingugaasi taset õhus. Hoonest evakueeriti kokku 27 inimest, kellest kuus viidi haiglasse, ülejäänud inimesed lubati koju, kuid kiirabi palus neil oma tervist jälgida ning kaebuste tekkimisel pöörduda EMOsse. Sündmusest teavitati ka Tööinspektsiooni. Päästjad selgitasid omanikele olukorda ja õnnetuse tekkimise põhjuseid. Päästesündmusega tegelesid Haapsalu ja Risti päästjad.

Õhtul käisid Haapsalu päästjad oma mõõteriistadega veel kord ruume kontrollimas ning tuvastasid õhus jätkuvalt normist kõrgema vingugaasinäidu.

Saaremaa

20. märtsil kell 19.26 kutsuti päästjad Saaremaa valda Ratla külla, kus talumaja korstnas oli näha leeke. Päästjad tuvastasid korstnas sisemise põlengu, mis kustus ise. Päästjad puhastasid korstna ning kontrollisid üle ka lõõri. Elanikul kästi esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija, kes süsteemi puhastab ning üle kontrollib. Eluruumides puudus nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Pärast korstnapühkija käiku tehakse uus kodukülastus.