Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. märtsil kell 12.02 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel elava eaka naise korteris annab häiret liikumisandur, mille põhjal oli aru saada, et korteris ei ole poole ööpäeva jooksul mingit liikumist toimunud. Kuna teataja oma võtmetega siseneda ei saanud, sest elaniku võtmed olid seespool risti ees, sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu. Eakas elanik leiti apaatsena toolil istumast ning päästemeeskond tuvastas töötava gaasipliidi tõttu ruumides kõrgenenud vingugaasisisalduse. Päästjad sulgesid gaasikraani, tuulutasid ruumid ja andsid vanaproua üle kiirabile.

21. märtsil kell 17.55 teatati, et Mustamäe linnaosas Retke teel on väikelapse sõrm radiaatori vahele kinni jäänud ning vanemad ei saa seda kuidagi ise vabastada. Päästjad vabastasid lapse sõrme ning andsid ta seejärel tervisekontrolliks üle kiirabile.

21. märtsil kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Lageloo teel on näha palju musta suitsu. Päästjad leidsid põleva autorehvi ning kustutasid selle.

Harjumaa

21. märtsil kell 22.15 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Jõelähtme vallas Koogi külas on näha suurt järelevalveta lõket. Kohale saabunud päästjad leidsid eest ca 10 meetrise diameetriga lõkke, milles põletati ehitusprahti ning kustutasid selle.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. märtsil kella 16.56 ajal hakkavad päästjad Kastre vallas Vana-Kastre külas kustutamas suurt põlevat ehitusprahi hunnikut. Päästjad hoiatavad, et lõkke prügist vabanemine on seadusega keelatud ning keskkonnaameti inspektorid võtavad süüdlased selle eest vastutusele. Lõkkes tohib põletada ainult värvimata ja immutamata puitu, haljastusjäätmeid, paberit ja pappi. Sõltuvalt omavalitsuse reeglitest võivad nõuded lõkkepõletamisele ja selle ohutuse tagamisele olla tuleohutuse seaduse nõuetest rangemad. Omavalitsuse kodulehel tasub seepärast heakorra ja jäätmekäitluse eeskirjadega lähemalt tutvust teha.

Võrumaa

21. märtsil kell 10.55 teatati Väimela alevikus Matussaare teel lasteaia parklas teel õlireostusest. Päästjad katsid ruutmeetrisel alal oleva õli absorbentainega ja kogusid selle kokku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. märtsil kell 23.02 anti Häirekeskusele teada mahajäetud maja põlengust Narva linnas V.Gerassimovi tänaval. Päästjate saabumise hetkeks põlesid hoone teisel korrusel hunnikus laudpõrand, vana uks ja aknaraamid. Põleng kustutati kella 23.24ks. Põlengu põhjuseks võib olla laste hooletu mängimine tulega. 

Kell 14.16 teatati Lüganuse vallas Purtse külas teelt välja sõitnud sõiduautost. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja aitasid kannatanu vaakummadratsiga kiirabiautosse tõsta.

Kell 9.50 teatati autoavariist Lüganuse vallas Koljala külas. Päästjad keerasid katusele rullunud auto õiget pidi, tõmbasid kraavist välja ja eemaldasid süttimisohu. Kiirabi viis sündmuskohalt ühe kannatanu haiglasse. 

Lääne-Virumaa

21. märtsil kell 19.05 teatati mustast suitsust Tapa vallas Tõõrakõrve külas. Tegu oli lõkkega, kus põletati laudu ja oksi, keskkonnale ohtu ei olnud. Tuleohutus pulberkustutitega oli inimeste poolt tagatud. 

Kell 12.26 kutsuti päästjad Haljala valda Võle külla, kus teelt oli välja sõitnud mikrobuss. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ja kiirabitöötajad kontrollisid autojuhi tervist.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. märtsil kell 14.23 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Mäo külas põleb maja katus, mis süttis pigitamisel. Päästjate kohale jõudes põles katus lahtise leegiga. Kella 14.48ks olid Türi ja Paide päästemeeskonnad tulekahju lokaliseerinud ning avati hoone konstruktsioone, et tulepesadele liigi saada. Põleng kustutati lõplikult kella 15.05ks. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Läänemaa

21. märtsil kell 10.39 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Seljakülla, kus veoauto oli kraavi sõitnud. Õnnetuse tagajärjel hakkas paagist diislikütust maha voolama. Päästjate saabumise ajaks oli välja voolanud kütus veega segunenud metsa alla laiali valgunud. Reostunud ala piirati vallide ja poomidega ning kohale kutsuti keemiahaagis. Avariiline sõiduk tõmmati kraavist välja, reostunud vesi pumbati mahutitesse, ülejäänud reostus kaeti saepuruga. Sündmuskohalt korjati kokku 3000 liitrit nafta- ja õlisaadusi. Sündmusest teavitati Keskkonnaametit, kes reostunud ala üle vaatab ning edasised tegevused planeerib. Politsei tegeles sündmuskohal liikluse reguleerimisega, sest maantee suleti reostuse likvideerimise ajaks liiklusele. Päästesündmus lõpetati kella 19.55ks.

Pärnumaa

21. märtsil kell 15.19 teatati liiklusõnnetusest Tori vallas Kuiaru külas, kus kokku olid põrganud veoauto ja sõiduauto. Päästjad puhastasid tee sõidukitükkidest ning reguleerisid liiklust. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud.

21. märtsil kell 16.36 kutsuti päästjad Pärnu linna Väike-Veski tänavale, kus tänav oli suitsu täis. Selgus, et üks inimene põletas oma hoovis raiejäätmeid ja oksi, mis tekitasidki suitsu. Päästjad selgitasid inimesele, et okste põletamisel tekkiv suits võib häirida naabruskonna elanikke.