Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. märtsil kell 11.23 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval elava eaka isa ukse taga ning ei pääse sisse. Aknast vaadates nägi ta isa põrandal lebamas. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

22. märtsil kell 14.12 teatati, et Lasnamäe linnaosas Betooni tänava läheduses asuval tühermaal põleb järelevalveta lõke, millest eritub rohkelt suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et lõkkes põletati kaableid ning kustutasid selle.

Harjumaa

22. märtsil kell 10.38 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 57. kilomeetril on tee ääres vigastatud karupoeg. Teataja sõnul püüdis vigastada saanud poeg pääseda teisel pool teepiiret oleva karuema ja õdede/vendade juurde, kuid ei pääsenud aiast üle ega ümber. Päästjad tuvastasid saabudes, et teisele poole aeda oli sattunud kaks poega, kellest üks, kes viga ei olnud saanud, aidati aia alt ema juurde tagasi. Haavatud poega aga kahjuks päästa ei õnnestunud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. märtsil kell 8.04 käisid päästjad Jõgeva vallas Mooritsa külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. märtsi öösel kell 2.25 teatati häirekeskusele suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Uue tänava kortermajas. Esimesena sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Päästjad leidsid ühest 4. korruse korterist magamistoa ja suure toa vahelt põrandalt hukkunud liikumispuudega noorema mehe. Tulekolle leiti magamistoast, korteris puudus suitsuandur, olemas oli vingugaasiandur, mis päästjate saabumise ajal töötas. Põleng lokaliseeriti kell 3.04 ja likvideeriti lõplikult kella 3.57ks. Päästetööde käigus evakueeriti trepikoja mõnest korterist elanikud, enamus oli ise väljunud. Elanikel lubati kodudesse naasta kell 3.55. Põlengus keegi rohkem kannatada ei saanud. Päästjad kasutasid trepikoja tuulutamiseks ülerõhuventilaatorit. Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli komandodest ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest voodis, täpsemad asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

22. märtsil kell 23.04 said päästjad ATS väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänava majutusasutusse. Häire põhjuseks oli mikrolaineahjus kõrbema läinud toit, põlenguohtu ei olnud. Ruumid tuulutati.

22. märtsil kell 9.34 teatati plastmassi sulamise lõhnast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Uue tänava kaupluses. Päästjad põlengut ei tuvastanud. Termokaameraga leiti üks valgusti, mille juures oli kõrgem temperatuur. Valgusti välja lülitamisel lõhn kadus. Poe töötajatel soovitati kohale kutsuda elektrikud.

Lääne-Virumaa

22. märtsil kell 11.41 sõitsid päästjad Rakvere valda Sõmerule, kus Tallinn-Narva maanteel oli toimunud veoauto ja sõiduauto vahel avarii. Päästjad kontrollisid üle avariiliste sõidukite ohutuse ning puhastasid maantee plastmassi tükkidest. Lisainfo liiklusõnnetuse kohta politseilt.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. märtsil kell 10.57 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Ühtri külla appi kiirabibrigaadile, kes oli ühe patsiendi hoovi kinni jäänud ega pääsenud enam autoga liikuma. Kohaliku traktori abiga saadi kiirabiauto mudast kätte. Lõpuks aitasid päästjad kannatanu autosse tõsta ning said seejärel sündmuskohalt lahkuda.