Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. märts 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

23. märtsil kell 16.53 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Harku alevikus Uuel tänaval asuva kahekorruselise elumaja trepikoda on musta suitsu alla mattunud ning suitsu tuleb ka ühest teisel korrusel asuva korteri aknast. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteris oli põlema süttinud riiul, selle taga asuv sein ning muud lähedal asunud esemed. Päästemeeskond kustutas põlengu ning eakas elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Korteris oli olemas suitsuandur, mis aga kahjuks tööle ei rakendunud, kuna see oli asetatud kapi peale, mitte lakke. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada riiulile asetatud küünlast. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

23. märtsil kell 21.37 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tegi oma Harku vallas Naage külas asuva maja katusel tuletöid, millest lendunud sädemed süütasid voodrilauad. Teataja oli põlengu küll veega juba kustutanud, kuid palus päästjate abi, et edasises tuleohutuses veenduda. Päästemeeskond kontrollis termokaameraga kogu maja üle ning edasist ohtu ei tuvastanud.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral kustutamas pealinnas põlenud prügikaste.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. märtsil kell 21.03 käisid päästjad Kambja vallas Reola külas eemaldamas teelt murdunud liiklusohtlikku puud.

Kell 21.48 teatas tähelepanelik elanik, et Tartus Kopli tn on sõiduauto suitsu täis. Päästjad leidsid üles auto omaniku, kes uksed avas. Selgus, et sulanud oli pakiruumis asuva aku juhe ning plast. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga ning eemaldasid akult juhtmed.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. märtsil kell 6.05 said päästjad väljakutse Narva linna Kivilinna tänava garaažide juurde, kus ühest garaažist tuli suitsu. Päästjad avasid garaaži uksed ja asusid koheselt kustutama. Põleng kustutati kella 7.09ks. Garaažist välja tõmmatud auto sai kuumakahjustusi. Põlengu põhjustas garaaži seinal olnud kütteseade.

23. märtsil kell 21.19 teatati suitsust elumajas Lüganuse vallas Soonurme külas. Ruume tuulutati, kuid suits ei kadunud. Elanikel paluti majast välja minna. Päästjad kontrollisid toad ja pööningu üle, põlengut ei olnud. Suits võis tuppa tulla ilmastiku muutusest.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

23. märtsil kell 17.25 teatati häirekeskusesse järelevalveta jäetud lõkkest Kehtna vallas Valtu-Nurme külas. Kohale saabunud Kehtna päästjad kustutasid lõkke, sest see oli tehtud valesse kohta ja ohutusnõudes olid täitmata. Samal ajal tuli tuleaseme juurde ka omanik, kellele selgitati olukorda.