Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-27. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. märtsil kell 21.56 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Paldiski maanteel asuvas elumajas tuleb ühe korteri ukse vahelt suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid suitsu täis korterisse ja leidsid sealt hukkunud mehe. Tulekahju kustutati kella 22.12-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Päästetööde juhi sõnul polnud korteris suitsuandur nõuetekohaselt lakke paigaldatud.

24. märtsil kell 15.32 teatati, et Kristiine linnaosas Tedre tänaval ei ava eakas naine ust ning teataja oli tema pärast mures. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid põrandale kukkunud abitus seisus naise üle kiirabile.

24. märtsil kell 16.15 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Narva maanteel põleb tühermaal kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid ca 60-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 16.57-ks.

25. märtsil kell 00.44 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel lasti ilutulestikku ning selle tagajärjel on põlema süttinud prügikast, kuhu kasutatud ning kustutamata patarei visatud oli. Päästjad kustutasid põlengu kella 00.57-ks.

25. märtsil kell 14.40 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Loitsu tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korteris töötab suitsuandur, kuid koputustele keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest pliidil kõrbeva toidu ja magava elaniku. Päästjad likvideerisid ohu ning andsid joobetunnustega elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile.

26. märtsil kell 16.16 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Tallinna kesklinnas Loode tänaval asuva kahekorruselise elumaja korstnast on leek väljas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle. Elanikud kannatada ei saanud. 

26. märtsil kell 18.09 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval elav inimene, kes teatas, et tema korteri vannitoas rakendus tööle vingugaasiandur. Päästjad selgitasid välja, et elanik oli köögis süüa teinud ja õhupuhastajat kasutanud, kuid kuna kõik aknad oli kinni ja ka vannitoa ukses olevad ventilatsiooniavad olid tolmused ja umbes, tõmbas õhupuhastaja kogu vannitoas olnud hapniku ära, mistõttu sai vingugaas hõlpsasti tekkida. Päästemeeskond tuulutas kõik ruumid ning viis elanikule, kes õnneks viga ei saanud, läbi selgitustöö.

27. märtsi öösel kell 3.13 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Haabersti linnaosas Paldiski maanteel, kus sõiduauto oli vastu posti sõitnud ning põlema süttinud. Päästjad avasid hüdrauliliste tööriistade abil sõiduki ukse ning andsid autos viibinud kannatanu üle kiirabile. Põleng kustutati kella 3.27-ks ning seejärel eemaldati edasise ohutuse huvides ka auto aku.

27. märtsil kell 05.17 teatati, et Kristiine linnaosas Keemia tänaval asuva elumaja ühest korterist imbub suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning tuvastasid, et elanik oli kana praadides ära väsinud ja magama jäänud. Päästemeeskond eemaldas kõrbeva kana pliidilt ning äratas elaniku, kes õnneks kiirabi ei vajanud. Ruumid tuulutati ning elanikule viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

Harjumaa

25. märtsil kell 20.10 teatati, et Rae vallas Peetri alevikus Kopli teel põleb ridaelamu. Päästjate saabudes põles elamu esimene korrus lahtise leegiga, kuid kolm elanikku olid õnneks ise väljuda suutnud. Päästjad tuvastasid hoonesse sisenedes, et tuli oli alguse saanud esimesel korrusel asuvast saunaruumist, mida kasutati laoruumina ning levinud sealt edasi esikusse. Tulekahju lokaliseeriti kella 20.39-ks, misjärel alustati järelkustutustöödega ja kontrollavamistega. Elanikud anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 10 väljakutset, mis olid seotud tugeva tulle tõttu teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. märtsil kell 10.45 teatati, et Põltsamaa linnas Pajusi mnt asuvas parklas on maas õli. Päästjad katsid 5 ruutmeetrile ulatuva reostuse absorbentainega.

25. märtsil kella 19.57 ajal süttis Mustvee vallas Halliku külas üle talveaja esimest korda kütte pandud vana suitsusauna lagi. Hoone päästis mahapõlemisest omaniku kiire tegutsemine, kes põlengu avastas ja pangedega vett loopides tulekahju summutas. Päästjad kastsid lakapealse tulekahju lõplikuks kustutamiseks veega üle. Kella 23.55 ajal käidi kustutamas uuesti suitsema hakanud eterniidialust laastukatust.

26. märtsil kell 20.33 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Jõgeva vallas Kurista külas. Päästjad stabiliseerisid koormarihmadega küljel oleva auto ning aitasid hüdrauliliste töövahendite abil kummastki sõidukist välja viga saanud juhid. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Põlvamaa

24. märtsil kell 21 kutsuti kiirabi Põlva valda Jaanimõisa külla, kus meesterahvas kaebas külma higi ja krampe. Õhust tuvastati tugev vingugaasireostus. Juhtumi lahendamisele kaasatud päästjad kontrollisid tuleohutust ning leidsid, et elamisest puudus vingugaasi- ja suitsuandur. Päästjad paigaldasid väikelastega pere ruumidesse andurid seekord riigi kulul. 

25. märtsil kella 17.13 ajal teatati Põlva vallas Himmaste külas süttinud sõiduautost, kust tuli levis ümbritsevale kulule. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetrise kulupõlengu ja sõiduauto WV Passati kell 18.03. Päästjad kasutasid põlengu kustutamisel kustutuvarustuses ATVd.

Tartumaa

25. märtsil kell 00.49 süttis Tartus Vabaduse pst sõiduauto kapotialune. Põleng oli päästjate saabumise ajaks käsikustutiga omaniku poolt summutatud. Päästjad avasid kapoti ning kustutasid põlengu lõplikult. Tulekahju põhjustas tõenäoliselt elektrisüsteemi rike.

Viljandimaa

24. märtsil kell 16.23 teatati, et Mulgi vallas Polli külas püüab kalamees hoolimata jääle mineku keelust järvel kala. Päästjad kutsusid kaluri kaldale, kelleks osutus naisterahvas. Naisele selgitati koos politseiga kevadise jääga seotud ohte ning päästeameti kehtivat siseveekogude jääle mineku keeldu.

25. märtsil kell 7.19 teatati, et Viljandi vallas Parika rabas põleb turvas. Päästjad lõikasid turbatootmise ettevõtte territooriumile pääsemiseks läbi aialuku. Turbaaunal põles kolmeruutmeetrine ala, mis veega läbi kasteti ning kustus. Info juhtumi kohta edastati ettevõtte esindajale.

25. märtsil kell 18.42 teatati, et Viljandis Lääne tn hakkas korteris söögitegemise järel kärssama elektripliidi sisemus. Päästjad viisid pliidi õue, eemaldasid selle tagant katte ning selgus, et kärsanud oli isolatsioonimaterjal, mis oli tõenäoliselt süttinud näriliste kahjustatud elektrijuhtmete rikkest. Pliit oli hiljuti linna toodud maakodust.

26. märtsil kell 7.55 teatati Abja-Paluojas Kangru tänaval ringi liikuvast koprast. Päästjad püüdsid looma linguga kinni, panid puuri ja viisid loodusesse.

27. märtsil kell 5.55 teatas Karksi-Nuias Tehase tn kortermajas elav mees, et tema põlev suitsukoni kukkus diivani vahele ja ta ei saa seda enam ise kätte. Päästjad kontrollisid suitsu täis toas tuleohutust ja leidsid õnneks kustunud suitsukoni. Kahjuks polnud mehe suitsuandur töökorras ja seepärast häiret ei andnud. Ruumid tuulutati ja ohutuse tagamiseks kõrvalist abi vajavast mehest teavitati omavalitsust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. märtsil kell 16.11 kutsuti päästjad Narva linnas Raudsilla tänavale, kus nähti lapsi ohtlikult järsakul vee piiril. Päästjate kohale saabudes oli kaks väikest last välja aidatud, politseinikud andsid lapsed üle vanametele.

Kell 16.06 teatati elumaja põlengust Narva linnas Rakvere tänaval. Päästjate saabumise ajaks lahtist põlengut ei olnud, katlamajas oli ahju kütmisel tihendist suits läbi tulnud. Majaomanik oli enne pääste saabumist elektri välja lülitanud ja tuulutas ruume. Päästjad viisid läbi nõustamise.

Kell 7.07 teatati, et Lüganuse vallas Aidu külas sõudekanali keskel on põder kaelani vees ja ei saa välja. Kiviõli ja Kunda päästjad lõikasid mootorsaega jäässe soone ja lõhkusid jää kaldast kuni 30 m kaugusel oleva põdrani sisse. Jää murdmiseks kasutasid päästjad hansalauda. Põder aeti mööda rajatud kanalit kaldani.

25. märtsil kell 19.30 anti Häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ravi tänaval töötab korteris vingugaasiandur. Päästjad mõõtsid korteris gaasilekkeks 150 ppm-i, gaas suleti ja tube tuulutati. Gaasi kasutamine keelati ja paluti kohale kutsuda gaasiteenistus.

24. märtsil kell 22.51 teatas mööduja Narva linnas Raudsilla tänaval elumajast tulevast suitsust ja kärsahaisust. Päästjad tuvastasid, et suits tuli siiski korstnast ja ohtu ei olnud.

Kell 14.25 said päästjad väljakutse Narva linna Kangelaste prospekti kortermajja, kus teatati kärsahaisust trepikojas. Päästjad kontrollisid trepikoja üle, kuid toidukõrbemise lõhna allikat ei leitud. Päästjad andsid korteriühistu esimehele ülesande veelkord kontrollida.

Kell 12.10 sõitsid päästjad Narva linna Kreenholmi tänavale, kus koolimaja juures parklas oli auto põlema läinud. Päästjate saabumise hetkeks oli auto omanik pulberkustutiga suurema põlengu ise kustutanud ja aku eemaldanud. Päästjad kontrollisid auto üle ja ohtu enam ei olnud.

Lääne-Virumaa

27. märtsil kell 9.01 teatati, et Tapa vallas Porkuni külas on Porkuni järvel metskitsed, kellest üks on vajunud läbi järve jää. Kitsed said siiski ise kaldale.

26. märtsil kell 14.18 teatati õlireostusest Tapa linnas Mai puiesteel. Päästjad korjasid reostuse kokku, aga tuvastasid õlireostuse ka teistel tänavatel. Reostusest teavitati vallavalitsust.

25. märtsil kell 19.58 sõitsid Kadrina vabatahtlikud Kadrina valda Loobu külla, kus Tallinn-Narva maanteel oli sõiduauto otsa sõitnud põdrale. Sõiduautol eemaldati süttimisoht, inimesed kannatada ei saanud. Päästjad puhastasid maantee ja surnud põdra viisid ära jahimehed.

25. märtsil käisid kutselised ja vabatahtlikud päästjad kokku 5 korral maanteele kukkunud puid eemaldamas.

24. märtsil kell 10.48 teatati lõkkest seavestki ja katlamaja läheduses Rakvere vallas Uhtna alevikus, lisaks on asula suitsu täis ja kostusid paugud. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke, lõkkes põletati prügi ja ehitusprahti. Põlengust teavitati keskkonnainspektsiooni.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 11 korral Ida-Virumaal ja 1 korral Lääne-Virumaal abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 10 sündmust, neist 8 olid lahingumoona väljakutsed ja tehti kokku kahjutuks 124 lõhkekeha. Toimus üks plahvatus keemiaga ja üks pommikahtlus Narva piiripunktis.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. märtsil kell 17.43 kutsuti päästjad Järva valda Koigi külla Mäe-Prandi teele, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad lükkasid avariilised sõidukid tee pealt kõrvale ning puhastasid maantee sõidukitükkidest.

25. märtsil kell 7.40 sõitsid päästjad Järva valda Ageri külla, kus puu oli kukkunud liikuvale sõidukile ning lõhkunud ka elektriliini. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele. Elektrikud tegelesid katkise liiniga edasi, autojuht viidi aga haiglasse kontrolli.

26. märtsil kell 19.52 sai häirekeskus teate, et Türi vallas Käru alevikus Nurme tänaval hakkas eramajas tööle vingugaasiandur. Päästjad tuvastasid oma mõõteriistadega õhus väikese koguse vingugaasi, kuid midagi eluohtlikku ei olnud. Selgus, et majaelanik oli siibri liiga vara sulgenud. Päästjad tuulutasid ruumid ning nõustasid inimest.

Läänemaa

27. märtsil kell 1.14 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus Haudejaama teel tuleb kolmekordse maja keldrist tossu. Päästjad leidsid eest põleva keldriboksi, mida asuti kiirelt kustutama, samal ajal avati trepikojas ventileerimiseks aknad ning kontrolliti üle korterid ja teavitati majaelanikke. Korteritest, kuhu suits oli tunginud, paluti inimestel lahkuda. Kella 1.50ks oli tulekahju lokaliseeritud ning jätkati koridori ventileerimist. Kella 2.15ks oli tulekahju kustutatud ning jätkus keldri tuulutamine. Pärast korterite kontrolli lubati inimesed tagasi oma eluruumidesse. Kutsutustöid raskendasid keldrisse ja keldrisse viivale trepile kuhjatud kola ja põlevmaterjal. Põlengut käisid kustutamas Haapsalu, Risti kutselised ja Palivere vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

24. märtsil kell 9.25 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Lao tänava ühest boksist tuleb ventilatsioonist suitsu ja tunda on põlemise lõhna. Teataja sõnul boksis ohtlikke aineid ei ole. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed suitsu täis ruumidest juba väljunud. Esmasel vaatluselt tundus, et põleng oli ventilatsioonis või korstnas. Päästjad kontrollisid katuse üle, kus lahtist põlengut ei olnud, kuid otsiti võimalikke tulepesi. Selgus, et tuli konstruktsioonidesse levinud ei olnud. Tulekahju likvideeriti kella 10.08ks. Põles ventilatsioonisüsteem, mis oli tolmu täis. Päästjad nõustasid omanikku ning palusid põlengukohta jälgida. Sündmuskohal toimetasid Pärnu päästjad.

25. märtsil kell 00.01 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Tallinna maantee ühes korteris susiseb gaasiballoon. Päästjad viisid defektiga ballooni õue ning kontrollisid korteri üle, kuid inimestele mingit ohtu ei leitud. Omanik lubas järgmisel päeval katkise ballooni ise ära viia.

Kell 20.36 kutsuti päästjad Tori valda Võlla külla, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad paigaldasid kannatanule kaelalahase, võtsid ta sõidukist välja ning viisid kiirabiautosse. Sõidukil eemaldati süttimisoht. Politsei tegeles sündmusega edasi.

26. märtsil kell 16.22 kutsuti päästjad Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus inimene võis olla oma korteris hädas ning helistaja ei pääsenud abivajaja juurde. Päästjad avasid ukse ning kiirabi vaatas hättasattunu üle, kes õnneks haiglaravi ei vajanud.

Kell 20.26 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Sindi linnas Raba tänava kandis põleb järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kustutasid 3x3 meetri suuruse sodihunniku.

Raplamaa

24. märtsil kell 12.56 teatati häirekeskusele töötavast vingugaasiandurist Rapla vallas Väljataguse külas. Päästjad kohapeal tulekahju ei leidnud, kuid selgus, et korteriomanik oli pliidi siibri liiga vara kinni pannud. Päästjad tuulutasid ja kontrollisid ruumid veel kord üle, kuid vingugaasi eluruumides ei tuvastatud. Omanikule tehti ka selgitustööd.

Kell 20 sõitsid päästjad Kohila valda Loone külla, kus kaks sõiduautot oli kokku põrganud. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, tõmbasid need teepervele ning lõpuks puhastasid maantee autotükkidest. Kaks kannatanut viis kiirabi haiglasse.

25. märtsil kell 00.54 helistati häirekeskusesse, et Märjamaa vallas Sipa külas põleb laut, millest mõne meetri kaugusel on teine puithoone. Päästjad asusid tule levikut piirama ning kaitsma kõrvalasuvat hoonet. Kustutustööde ajal lõhkes laudas asunud gaasiballoon. Kustutustööd kestsid kogu öö ning tulekahju kustutati lõplikult kella 11.14ks. Põles suur lauda- ja majapidamishoone. Tulekahjus hukkus 3 lammast ja üks tööline sai põletushaavu, kui püüdis hoonest vara päästa, teise kannatanu vaatas kiirabi kohapeal üle. Laut hävis tulekahjus täielikult, päästjatel õnnestus päästa osa kuurist ja seal seisnud küttepuud. Kustutustöödega tegelesid Märjamaa, Rapla, Risti kutselised ja Laukna vabatahtlikud päästjad.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel 12 korral tugeva tuule tõttu teele ja elektriliinidele kukkunud puid eemaldamas.