Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. märtsil kell 9.59 teatati, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuvas tanklas on rendisõidukil bensiinipaak katki ning kütust on maha voolanud juba üle 10 liitri. Päästjad määrasid ohuala 50 meetrit, sulgesid ajutiselt tankla ning katsid reostuse absorbentainega. Seejärel kutsuti kohale rendifirma esindaja, kes sõiduki teisaldas.

27. märtsil kell 15.58 helistati häirekeskusesse teatega, et Pirita linnaosas Pajustiku teel põleb elektrikilp. Päästjad kustutasid tulekahju ning sündmusega tegelesid edasi kohale saabunud elektriavarii tehnikud.

28. märtsi öösel kell 3.12 sai häirekeskus teate postiljonilt, kes märkas, et Pirita linnaosas Nurmiku teel tilgub teeserva pargitud rendisõiduki alt bensiini. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et sõiduki kütusepaak oli katki ning katsid ca 10 liitri jagu maha voolanud bensiini saepuruga. Kuna rendifirma esindajaga kontakti saada ei õnnestunud, tegeles sündmusega edasi kohale saabunud politseipatrull.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

27. märtsil kella 14.49 ajal kutsuti päästjad Viljandi valda Ülensi külla kustutama tuulise ilmaga süüdatud järelevalveta põlevat lõket, mis ohustas lähedal asuvat elektriposti ja kulu. Lõkke süütajat seekord tabada ei õnnestunud. 

Võrumaa

27. märtsil kell 19.27 teatati, et Rõuge vallas Nursi külas on tiigis kütus ning reostunud vesi ähvardab lähedal asuvasse jõkke voolata. Päästjad piirasid reostuse leviku mullavalliga, asjaolude selgitamine ning olukorra seire korraldamine jäi kohal viibivate keskkonnaameti inspektorite hooleks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. märtsil kell 17.32 tundsid Narva linnas Võidu prospekti kortermaja elanikud trepikojas toidukõrbemise lõhna. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Kohale tulnud omanikuga selgitati välja, et korteris oli toimunud toidukõrbemine, kuid kõrbenud toit oli visatud juba prügiga välja. Põlenguohtu ei olnud. Korteris puudus suitsuandur. 

Lääne-Virumaa

27. märtsil kell 19.01 sõitsid päästjad Tapa valda Moe külla kahe sõiduauto vahelt toimunud avariile ning eemaldasid autodel süttimisohu. Liiklusõnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. märtsil kell 15.01 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Kabli külla, kus hobune oli kukkunud kanalisatsioonikaevu. Päästjad tõmbasid looma kaevust välja ning päästetud hobune pääses kodu poole liikuma. Päästjad märgistasid kaevu päästelindiga ning teavitasid maaomanikku ohtlikust kaevust. Päästesündmus lõpetati kell 15.44.