Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. märtsil kell 16.53 teatati, et Tallinna kesklinnas Pärnu maanteel suitseb sõiduauto. Päästjad tuvastasid saabudes, et autol oli lukustussüsteem lühisesse läinud, mille tagajärjel üks ukselukk süttis. Õnneks oli põleng hetkeline ja lokaalne ning edasi ei olnud levinud. Päästjad kontrollisid termokaameraga sõiduki üle ning edasist tuleohtu ei tuvastatud. Sõiduki omanik, kes viga ei saanud, toimetas auto ise teenindusse.

28. märtsil kell 21.17 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Vana-Umboja tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korstnast on leegid väljas. Päästjate saabudes oli tahmapõleng eramaja korstnas sumbunud ning päästemeeskond tuvastas, et kogu maja oli äärmiselt tuleohtlik, kuna kütteseadmed olid hooldamata ning elamises puudusid ka suitsu- ja vingugaasiandur. Enne lahkumist puhastasid päästjad küttekolde ümbruse sinna ladustatud prügist, kontrollisid kogu maja termokaameraga üle ning keelasid elanikel küttekoldeid enne korstnapühkija saabumist kasutada. Lisaks paluti elanikel esimesel võimalusel soetada ning paigaldada kohustuslikud andurid.

Harjumaa

28. märtsil kell 13.29 helistas hädaabinumbrile inimene, kes teatas, et tema taksikoer kukkus Keila jõepargis sügavale loomaurgu ning ei saa sealt ise kuidagi välja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et koer oli roninud mägraurgu ning aitasid ta sealt kaevamise teel välja.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. märtsil kell 12.32 käisid päästjad Tartus Aardla tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akudelt juhtmed ning aitasid tagada liiklusohutust. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Võrumaa

28. märtsil kell 14.15 kutsuti päästjad Kose alevikku Ülase tänavale kustutama põlema süüdatud prügilõket, kus erinevat olmeprügi ja ehitusmaterjale. Prügi süütaja selgitamiseks alustasid menetlust juba varem kohal olnud keskkonnaameti inspektorid. 

29. märtsil kell 7.44 teatati, et Võru vallas Mustja külas põleb elumaja esik. Päästjate saabumise ajaks oli pererahvas majast kiirelt välunud ning uksed enda järel sulgenud, et tulekahju põlemiseks õhku juurde ei saaks. Leegid sumbusidki, kuid koridor oli paksu suitsu täis. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolded, koridoris põlesid riided, esiku seina laudis ja seina vastas olev plastmassist kast, kus ehitusmaterjalid ja elektritööriistade akud. Põleng kustutati ligi kolmveerand tunniga, esik sai kuuma- ja suitsukahjustusi. Päästetöö juhi hinnangul sai tulekahju tõenäoliselt alguse kastis olnud elektritööriistade akude rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. märtsil kell 19.45 teatati lõkke põlengust Narva linnas Malmi tänaval hoovis. Hoone juures põlesid vanad rehvid. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 18.31 teatati mustast suitsust Toila vallas Vitsiku külas. Lõkkes põletati rehve ning lõke kustutati ära enne päästjate saabumist.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

28. märtsil kell 16.39 teatati häirekeskusele põlevast hoonest Rapla vallas Kelba külas. Päästjate kohale saabudes põles vana tühja puithoone pööning ja näha oli katusest tulevat heledat suitsu. Hoone omanik andis päästjatele olukorrast ka kiire ülevaate. Päästemeeskond alustas kohe kustutustöödega ja kella 17.06ks oli tulekahju lokaliseeritud ning otsiti veel üksikuid tulepesi, põleng kustutati lõplikult kella 17.15ks. Tulekahju sai arvatavasti alguse hoone lähedal tehtud lõkkest, kust sädemed võisid lennata pööningule ja katuseharjale. Põlengut käisid kustutamas Kohila ja Rapla päästemeeskonnad.

Saaremaa

28. märtsil kell 14.37 helistati häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Kuressaare linnas Tehnika tänaval on trepikojas tunda kärsahaisu ja varem kostis kuskilt ka suitsuanduri häält. Kohale saabunud päästjad tuvastasid toidukõrbemise, mille asukoht tehti naabrite abiga kindlaks. Päästjad avasid jõuga korteriukse ning avastasid pliidilt kõrbema läinud supipoti. Inimesi eluruumides ei viibinud. Lõpuks jõudis tagasi ka korteriomanik, kellele tehti kodunõustamist. Selgus, et omanik oli käinud kodus lõunapausil ning siis oli tal toit kõrbema läinud. Inimene küll tuulutas ruumid, kuid trepikotta oli ikkagi imbunud kõrbelõhna, mille peale naabrid häirekeskusesse helistasidki.