Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. märtsil kell 15.50 tegi hädaabikõne inimene, kes teatas, et on Lasnamäe linnaosas Arbu tänaval oma eaka tuttava ukse taga ning ei pääse sisse, kuna elanik ei saa kukkumise tõttu talle ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest kaks põrandale kukkunud eakat, kes mõlemad anti üle kiirabile.

29. märtsil kell 15.57 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Tehnika tänavale, kus kahekorruselise puidust elumaja ühes trepikojas oli tunda tugevat gaasilõhna. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning keegi viga ei olnud saanud. Päästemeeskond sulges katkise gaasitrassi peakraani ning võttis seejärel ühendust avariitehnikutega, kel paluti hoone gaasisüsteem üle vaadata ja korda teha.

29. märtsil kell 23.12 teatati, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel lekib sõiduauto kütusepaak. Päästjad katsid maha voolanud kütuse absorbentainega ning autoomanik lubas sõiduki ise teenindusse toimetada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. märtsil kell 18.46 teatati metskitse ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Põltsamaa vallas Mõhkülas. Kits hukkus kokkupõrkes, looma viisid ära kohale kutsutud jahimehed. Päästjad eemaldasid teelt purunenud detailid ja aitasid juhil auto küljest ära võtta purunenud stange tükid. Sõiduk pääses koju sõiduks liikuma.

Valgamaa

29. märtsil kell 14.42 teatati, et Valgas Priimetsa terviseradade juures jäi metallilõikamise töid teinud tööline veerema hakanud betoonposti alla. Päästjad aitasid kannatanu vaakumlahasesse panna ja kiirabiautosse transportida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. märtsil kell 22.50 teatati töötavast vingugaasiandurist Narva linnas Energia tänava kortermajas, gaasi lõhna ei tuntud. Päästjate saabumise ajaks olid toad tuulutatud ja mõõteseade näitas madalat taset. Korteri elanikud läksid teise kohta ööbima ning lubasid kutsuda gaasitehniku.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

29. märtsil kell 9.21 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Väike-Nõmmkülla, kus puu oli vajunud ohtlikult üle tee teise puu najale. Päästjad saagisid takistuse läbi ning puhastasid tee.