Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. märts 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. märtsil kell 20.32 teatati, et Kristiine linnaosas Forelli tänaval põleb mahajäetud hoone kõrval asuv suur prügikonteiner. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud vana garaažikompleksi kõrval asuv rajatis, mis oli maast laeni prügi täis. Päästemeeskond kustutas tulekahju ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

Harjumaa

30. märtsil kell 22.52 helistas häirekeskusesse murelik ema Rae vallast Jüri alevikust, kes teatas, et tema kaks last olid vannituppa kinni jäänud ning mitte keegi neist ei saanud ust lahti. Päästjad avasid saabudes kinni kiilunud ukse ning lastega oli kõik korras.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

30. märtsil kella 18.55 ajal põles Põlva vallas Rosma külas elumaja korstnalõõrides tahm, nii et leegid ulatusid korstnast välja. Päästjate saabudes leeke enam ei olnud, nad kontrollisid termokaameraga hoone tuleohutust. Elanikust naisele selgitati, et kütteseadme kontrollimiseks ja puhastamiseks tuleb kutsuda kohale korstnapühkija. 

Tartumaa

30. märtsil kell 10.30 teatati elumaja tulekahjust Tartu vallas Pataste külas. Päästjate saabudes põles vana talumaja katus lausleekides ja oli suures osas sisse kukkunud. Põleng kustutati kell 13.19, hoone hävis tulekahjus suures osas. Inimesi tulekahju puhkemise hetkel hoones ei olnud. Põlengu tekkepõhjust selgitab täna päästekeskuse ohutusjärelevalve inspektor.

Viljandimaa

30. märtsil kell 14.05 teatati liiklejaid ohustavast katkisest kaevuluugist Viljandis Suur-Kaare tänaval. Päästjad asetasid paigalt nihkunud settekaevu luugi esialgu oma kohale, olukorra lahendamiseks tulid kohale veevärgi spetsialistid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. märtsil kell 4.40 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus oli põlema läinud buss. Inimesi sees ei olnud ja läheduses olevad bussid viidi eemale. Päästjate saabumise ajaks kustutas bussijuht põlengut käsikustutiga. Päästjad lõpetasid kustutustööd kella 5.25ks. Põlengu tagajärjel hävines pool bussisalongist. Tulekahju võis alguse saada bussi soojendussüsteemist. 

31. märtsil kell 1.59 teatati töötavast suitsuandurist Lüganuse vallas Kiviõli linnas Aasa tänava kortermajas. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse, kus pliidil kõrbesid pannil kartulid. Toit võeti pliidilt, lülitati elektripliit välja ja toad tuulutati. Joobetunnustega korterielanik oli ise väljunud, kuid kuna oli kiirustades trepi peal kukkunud ja viga saanud, kutsuti kohale kiirabi.

30. märtsil kell 19 sõitsid päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Keskpuiestee tänavale, kus kortermaja katuselt kukkusid korstna küljest alla kivid ja oli oht elanikele. Korstnaparandajad pidid tulema järgmisel päeval. Päästjad tõid Jõhvist kohale sõitnud redelautot kasutades alla katusele kukkunud ja korstna küljest lahtised kivid.

Lääne-Virumaa

30. märtsil kell 14.23 käisid päästjad Tapa linnas Jaani tänaval aitamas aia otsa kinni jäänud koera. Koer vajas loomaarsti abi.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. märtsil kell 17.48 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Tori vallas Tammiste külas, kus kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, puhastasid tee autotükkidest ja tõmbasid avariilise auto tee äärde. Kiirabi vaatas kohapeal kaks kannatanut üle, üks inimene viid haiglasse. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Raplamaa

30. märtsil kell 16.32 kutsuti päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Pärnu maanteele, kus häirekeskusesse helistaja sõnul oli elumaja korstnas näha leeke. Päästjad tuvastasid põlengu soojamüüris. Päästemeeskond võttis korstnajalast välja kaks ämbritäit hõõguvat tahma ja palus kohale kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi üle kontrollib ja puhastab.

Saaremaa

30. märtsil kell 20.09 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Pikale tänavale, kus oli näha suurt aurupilve ning teataja sõnul võis tegemist olla gaasilekkega. Sündmuskohale jõudnud päästjad tundsid õhus küll mingit ebameeldivat lõhna, kuid lähedal asuvate gaasi- ja raske kütteõli mahutite kontrollimisel mingit leket ei tuvastatud. Nii lõpetati päästesündmus kell 20.37 ning Kuressaare päästjad said tagasi komandosse pöörduda.