Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. märts kuni 3. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. märtsil kell 15.03 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval asuva kortermaja rõdul on naine pikali maas ja karjub abi, sest ta jalad ei kanna. Kohale saabunud päästjad sisenesid tõmbredeli abil rõdule ning aitasid abivajaja korterisse, misjärel kiirabi ta üle vaatas.

31. märtsil kell 15.27 teatati liiklusõnnetusest Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval, kus sõiduauto oli teelt välja vastu piiret sõitnud. Päästjad aitasid kannatanu autost välja ning andsid üle kiirabile.

1. aprillil kell 10.42 teatati, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel lekib rendisõiduki kütusepaak. Päästjad katsid maha voolanud kütuse absorbentainega ning piirasid ohuala. Kohale kutsuti rendifirma esindaja, kes sõidukiga edasi tegeles.

1. aprillil kell 15.06 sai häirekeskus teate kulupõlengust Haabersti linnaosas Järveotsa teel. Päästjad kustutasid ligikaudu kümnele ruutmeetrile laiunud põlengu kella 15.19-ks.

1. aprillil kell 15.13 teatati, et Pirita linnaosas Kosemetsa teel põletavad lapsed mahajäetud majas prahti. Päästjate saabudes olid lapsed ära jooksnud ning põrandal põlenud oksahunnik kustutati kella 15.26-ks.

1. aprillil kell 18.41 helistas häirekeskusesse Kristiine linnaosas Kuldnoka tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas naaber on kodus kukkunud ning ei saa talle ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

1. aprillil kell 22.06 paluti päästjaid appi liiklusõnnetusele, mis toimus Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli üks inimene autosse kinni kiilunud. Päästemeeskond vabastas kannatanu avariilisest autost ja andis üle kiirabile. Seejärel likvideerisid päästjad sõidukite süttimisohu ning katsid maha voolanud kütusereostuse absorbentainega.

Harjumaa

1. aprillil kell 20.57 teavitati häirekeskust järelevalveta lõkkest Lääne-Harju vallas Rummu alevikus asuval vana vangla territooriumil. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati autorehve ja muud prügi ning kustutasid selle.

2. aprillil kell 10.50 teatati, et Jõelähtme vallas Uuskülas on kahekorruselise elumaja üks tuba suitsu täis. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljas ning keegi viga ei olnud saanud. Päästemeeskond tuvastas maja korstnas tahmapõlengu ning elanikega vesteldes selgus, et korsten ei olnud väga ammu kutselise korstnapühkija tegusid näinud. Päästjad palusid elanikul vastav meistrimees esimesel võimalusel kohale kutsuda.

2. aprillil kell 17.46 sai häirekeskus teate kulupõlengust Lääne-Harju vallas Suurkülas. Ligi 50 ruutmeetrit põlenud pinnast kustutati kella 18.18-ks.

2. aprillil kell 20.41 teatati, et Lääne-Harju vallas Madise külas põleb garaažiga kokku ehitatud puukuur. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 21.03-ks, misjärel alustati järelkustutustöödega. Põleng likvideeriti lõplikult kella 22.04-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. aprillil kell 00.06 teatati, et Adavere alevikus Kuuse tn on kortermajas suits. Päästjad leidsid korteri, mille toaletis kärssas vaip. Tuleoht kõrvaldati. Tagumisest toast leiti mees, kelle hooletu suitsetamine vaiba süütas. Mehega vesteldi tõsiselt tuleohutuse teemadel. Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 12 inimest, üle poole nendest hukkus hooletust suitsetamisest põhjustatud tulekahjudes.

Kell 5.24 teatati, et Aovere - Kallaste - Omedu mnt 51 . km on teel lume raskuse all murdunud puu. Päästjad eemaldasid liiklust ohustava puu teelt.

2. aprillil kell 17.11 teatati Jõgeval Piiri tn tiigijääl mängivatest lastest. Päästjad selgitasid poistele kevadise jääga seotud ohte ning keelasid jääle mineku. Samal päeval päästeti Valgamaal Tõrvas järvejääle läinud ja sellest läbi vajunud tüdruk.

3. aprillil kell 7.32 teatati Jõgeval Piiri tn elamus tossavast külmkapitagusest. Päästjad selgitasid, et suitses rikkis ja sulanud pikendusjuhe. Tuleoht kõrvaldati, elaniku ülesandeks jäi rikke selgitamiseks kutsuda elektrikud.

Tartumaa

3. aprillil kell 5.53 käisid päästjad Tartus Riia tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid. Ühele kannatanule andis koha peal esmaabi kiirabi.

Valgamaa

2. aprillil kell 14.55 teatati, et Otepää külas kukkus murdunud puu auto esiosa peale. Inimesed viga ei saanud, päästjad eemaldasid kuivanud puu jäänused teelt.

2. aprillil kell 14.52 teatati häirekeskusele, et Tõrvas Vanamõisa järvel on laps läbi jää vajunud. Õnnetust pealt näinud ja appi rutanud inimesed viskasid 5 meetri kaugusel hüppetornist vees olevale tüdrukule päästerõnga, mis aitas uppumisohus ligi 14aastasel tüdrukul vee peal püsida ning tõenäoliselt päästis tema elu. Viie minutiga kohale jõudnud pinnaltpääste varustuses päästjad tõid alajahtunud ja tugevates külmavärinates tüdruku kaldale ning andsid üle kiirabitöötajate hoole alla. Tänu pealtnägijate ja Tõrva päästjate kiirele reageerimisele õnnestus seekord inimelu säästa. Abi oli ka pääste ja omavalitsuse koostöös paigaldatud veeohutuspüstakul ning hüppetornil käepärast olnud päästerõngastest.

Viljandimaa

31. märtsil kella 9.47 ajal süttis Abja-Paluojal kooli tänaval prügi sisse valatud kuumast tuhast prügi konteinerist peale laadinud veoauto koormas prügi. Põleng kustutati kiirelt ja kaugemale see ei levinud. Päästjad hoiatavad, et koldest võetud tuhk tuleb panna metallnõusse jahtuma eemale süttida võivatest materjalidest. Kuumas tuhas olevad söed võivad õhku saades tulekahju põhjustada isegi nädalapäevad hiljem.

1. aprillil kell 13.49 teatati, et Viljandi vallas Vardja külas kukkus 60aastane mees heinarullide hunniku otsast alla ja jäi rullide vahele kinni. Päästjad aitasid umbes 4 meetri kõrguselt kukkunud mehe rullide vahelt kätte saada ning kiirabiautosse transportida.

2. aprillil kell 8.57 käisid päästjad Viljandis Uueveski teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt klaasikillud ja muud avariijäänused.

Kell 17.11 teatati, et Viljandi vallas Lalsi külas on elektriliinidele kukkunud puu ja liinid särisevad. Päästjate tee sulges enne sündmuskohale jõudmist teine murdunud puu, mis tuli teelt eemaldada. Sündmuskohal leiti alla vajunud ja kraavi kohal rippuv voolu all olev kõrgepingeiliin, mille parandamiseks kutsuti kohale elektrikud.

Võrumaa

2. aprillil kell 12.32 käisid päästjad Vaabina - Sõmerpalu tee 11. km eemaldamas teelt suurt murdunud kuusepuud.

Kell 12.55 teatati Tamula järvel 400 meetri kaugusel kaldast triivivast paadist. Päästjad pukseerisid paadi Roosilla juurde. Kuna omanikku ei õnnestunud selgeks teha, siis viidi paadis olnud väärtuslikumad asjad komandosse hoiule.

Kell 16.33 teatati Võrus F. R. Kreutzwaldi tn suitsevast prügikastist. Päästjad leidsid kastist prügikoti, kuhu oli varem tühjendatud tuhatoos, mis oli süüdanud paberiprahi. Algjärgus põleng kustutati.

Ida päästekeskus

1. aprillil kell 21.43 kutsuti päästjad Narva linnas Võidu prospektile, kus väike laps oli korteriukse seestpoolt kinni keeranud ja viibis korteris üksinda. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid ukse. Lapsega oli kõik korras.

Kell 19.41 eemaldasid päästjad Narva-Jõesuu linnas Narva - Narva-Jõesuu - Hiiemetsa tugimaanteelt teele kukkunud 6 puud.

Kell 15.06 käisid päästjad Narva linnas Rakvere tänaval kustutamas autopõlengut.

Kell 11.26 teatati häirekeskusele Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Pärna tänaval kodus kukkunud eakast naisest, kes ei saanud püsti, et ust avada. Päästjad avasid ukse ja kiirabi viis naise haiglasse.

Kell 9.20 eemaldasid päästjad Narva linnas Elektrijaama teele kukkunud puu.

31. märtsil kell 12.36 teatati häirekeskusele töötavast vingugaasiandurist Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Jaaniku tänava kortermajas. Mitmes korteris mõõtsid päästjad kõrge vingugaasi taseme. Kortereid tuulutati ja ühest korterist evakueeriti inimene. Trepikojas gaasikütteseadmete kasutamine keelati ja gaasiteenistus sulges maja gaasikraani. Teistes trepikodades vingugaasi ei olnud. Kontrollitud seitsmest korterist kolmes puudus vingugaasiandur. Järgmisel päeval kontrollisid päästjad veelkord kortereid ja nõustasid elanikke. 

Lääne-Virumaa

2. aprillil kell 12.27 said päästjad väljakutse Rakvere valda Kõrgemäe külla, kus põles sõiduauto. Teataja sõnul püüdis ta ka ise autot kustutada. Päästjate saabumise ajaks põles auto lahtise leegiga. Tulekahju kustutasid Rakvere päästekomando päästjad kella 13.09ks.

Kell 10.02 sõitsid Kunda komando päästjad Viru-Nigula valda Kunda linna Koidu tänavale, kus põles sõiduauto ja ohustatud olid ka teised autod. Päästjate saabumise ajaks põles auto lahtise leegiga. Põleng kustutati kell 10.18. Teised autod kahjustada ei saanud. 

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 9 sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 132 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. märtsil kell 18.02 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Türi vallas Kurla külas. Päästjad eemaldasid sõiduautodelt süttimisohu, tõmbasid avariilise masina teepervele ja puhastasid tee sõidukitükkidest. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle, kuid kedagi haiglasse ei viidud. Politsei tegeles sündmuskohal liikluse reguleerimisega.

2. aprillil kell 13.56 kutsuti päästjad Türi valda Türi linna Kohtu teele, kus vanainimene ei vastanud telefonikõnedele ega avanud korteriust. Päästjad sisenesid rõduakna kaudu korterisse ning avasid kiirabile ukse. Lõpuks aidati patisent kiirabiautosse tõsta.

Pärnumaa

1.aprillil kell 9.19 helistati häirekeskusesse, et Põhja-Pärnumaal Viluvere külas tuleb elumaja korstnast suitsu. Teataja sõnul võis olla tegemist tahmapõlenguga, sest naaber kallas ka vett korstnasse. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi üle, kuid tulekahju ei tuvastanud, kuid näha oli, et korstnasse oli vett kallatud. Päästjad nõustasid elanikku ning keelasid küttesüsteemi kasutamise.

Raplamaa

31. märtsil kell 17.39 kutsuti päästjad Kehtna valda Kehtna alevikku Tiigi tänavale, kus lagunenud mõisa keldrist tuli suitsu. Päästjad tuvastasid kohapeal, et mahajäetud keldris suitsevad puidujäätmed, mis kustutati veega. Kogu praht kasteti üle, et uut põlengut ei tekiks. Päästjad ventileerisid keldri ning lahkusid sündmuskohalt kell 17.58.

Saaremaa

1. aprillil kell 13.34 teatati häirekeskusele põlevast korstnast Saaremaa vallas Suure-Rootsi külas. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu. Kuna väljas oli tugev tuul ja korstnast lendasid tahmatükid rookatusele, oli majaelanik enne päästjate saabumist katust süttimise vältimiseks veega kastnud. Päästemeeskond puhastas korstna tahmajääkidest, nõustas elanikku ja palus kohale kutsuda kutselise korstnapühkija, kes küttesüsteemi üle vaatab. Selgus, et inimene oli siiani ise süsteemi puhastanud.