Ööpäeva operatiivinfo
Sündmuste info 3.-4. aprill 2023
Põhja päästekeskus
Tallinn
3. aprillil kell 23.18 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Soo tänaval on eakas ja üksi elav naine oma korteris kukkunud. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.
3. aprillil kell 18.49 teatati, et Harku vallas Tiskre külas Juure teel asuvas kortermajas on tunda gaasilõhna ning tööle on rakendunud ka andur. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud ning päästemeeskond asus asja kontrollima. Õnneks mõõteseadmed ohtu ei tuvastanud ning elanikud kutsusid kohale gaasiavarii tehnikud.
Lõuna päästekeskus
Jõgevamaa
3. aprillil kella 20.40 ajal teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Kaarepere külas Tartu - Jõgeva - Aravete teel on teepiire ja liiklusmärk maha sõidetud. Päästjad eemaldasid märgi teelt ja painutasid teepiiret teelt eemale. Lõplik ohutuse tagamine jäi tee omaniku ja hooldaja ülesandeks.
Viljandimaa
3. aprillil kella 15.23 ajal andis Viljandis Koidu tn korteris gaasiandur märku vingugaasimürgistuse ohust. Päästjad selgitasid, et gaas imbus tuppa liiga vara suletud siibriga ahjust.
Ida päästekeskus
Ida-Virumaa
3. aprillil kell 21.27 sõitsid päästjad Sillamäe linna V.Majakovski tänavale, kus korteris töötas vingugaasiandur. Mõõteseade tuvastas kõrge vingugaasi taseme, kõige enam gaasiboileriga vannitoas. Toad tuulutati. Päästjad keelasid seadme kasutamise, omanik lubas kutsuda seadme kontrollimiseks spetsialisti.
Kell 20.29 teatati häirekeskusele põlevast hoonest Lüganuse vallas Kiviõli linnas Pargi tänaval. Mahajäetud 4-korruselise hoone esimesel korrusel põles prügi, mille päästjad kustutasid.
Kell 9.21 teatati ohtlikest jääpurikatest Jõhvi vallas Edise külas Tallinn-Narva maantee viaduktil. Päästja eemaldasid jääpurikad ja liiklust reguleeris politsei. Ohust teavitati transpordiametit.
Lääne-Virumaa
3. aprillil kell 14.40 kutsuti päästjad Vinni valda Mõedaka külla, kus koer oli kukkunud 6 meetri sügavusse auku, kust peremees teda välja ei saanud. Augus vett ei olnud. Päästjad tõid koera välja ja andsid peremehele üle. Koera omanik pani augule tõkked peale ja märgistas ära ning andis ohtlikust august teada vallavalitsusele.
Lääne päästekeskus
Läänemaa
3. aprillil kell 10.43 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Rõuma külla, kus elumaja korstna suitsulõõris põles tahm. Risti päästjad kontrollisid, et tuli pole korstnast välja levinud ning koostöös majaelanikuga kustutasid põlengu.
Kell 15.48 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Vidriku külla, kus põles kulu. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud umbes 1000-ruutmeetrisele alale. Põleng kustutati kululuudade ja ATV kustutussüsteemi abil kella 16.28ks. Selgus, et inimesed oli eelnevalt teinud lõket, mis süütas kuiva heina. Päästjad viisid läbi kodunõustamise ning tuletasid meelde ohutu lõkketegemise reeglid.
Pärnumaa
3. aprillil kell 12.46 käisid päästjad Pärnu linnas Tallinna maanteel bussipeatuses põlevat prügikasti kustutamas. Põlengu kustutamiseks kulus ämbritäis vett.
Kell 18.40 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse Nurme tänavale, kus eramaja saun oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et ahju siiber oli kinni jäänud, mistõttu tungiski suits eluruumidesse. Päästjad avasid siibri ning ventileerisid ruumid. Kiirabi kontrollis majaelaniku tervise kohapeal üle, õnneks patsient haiglaravi ei vajanud.
4. aprillil kell 6.20 sõitsid päästjad Pärnu linna Mere bussipeatusesse kustutama põlevat prügikasti, milleks kulus ämbritäis vett.
Saaremaa
3. aprillil kell 10.46 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kudjape alevikku, kus kaupluse parklas oli kaubaautost valgunud maha õli. Päästjad katsid umbes 2-ruutmeetrise õlireostuse absorbendiga ning teavitasid juhtunust kaupluse juhatajat, kes lubas reostuse lõplikult likvideerida.