Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. aprillil kell 16.34 sai häirekeskus hädaabikõne Tallinna kesklinnast Juhkentali tänavalt, kus avalikku välitualetti kasutanud mees oli sinna kinni jäänud, sest ukselink oli seestpoolt katki. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning vabastasid mehe.

4. aprillil kell 22.09 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse Salme tänaval asuvasse kortermajja, kus kiirabi oli noormehel tuvastanud kõnehäired ning kahtlustas, et tal võib olla vingugaasimürgistus. Päästemeeskonna mõõteriistad tuvastasid noormehe korteris tõepoolest kõrge vingugaasisisalduse, mis tulenes liiga vara suletud ahjusiibrist. Päästjad tuulutasid ruumid ning kontrollisid ohutuse huvides üle ka naaberkorterid. Õnneks vingugaas neisse levinud polnud. Vingugaasimürgistuse saanud noormees toimetati haiglasse tervisekontrolli. Päästjad märkasid, et korteris puudus kahjuks ka kohustuslik vingugaasiandur.

Harjumaa

4. aprillil kell 19.05 sõitsid Aruküla vabatahtlikud päästjad kustutama kulupõlengut Raasiku vallas Igavere külas. Järelevalveta lõkkest alguse saanud ning ligi 250-le ruutmeetrile levinud põleng kustutati kella 19.42-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. aprillil kell 18.09 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Eerikvere külas on koer tiigil jääauku kukkunud ja ei saa sealt enam välja. Päästjad tõid külmunud looma elusalt kaldale. Selleks liikus päästja redelile toetudes jääauguni, teda turvasid nööriga teised päästjad. Looma omanik ilmus välja ning koer anti talle üle. 

Põlvamaa

4. aprillil kell 17.52 teatati, et Kanepi vallas Valgjärve külas põleb hoone, kus hoitakse rallitehnikat ja muid liiklusvahendeid. Pääste suitsusukeldujad sisenesid suitsu täis hoonesse, kust leidsid põlevad sõidukid, mis kustutati. Tules hävisid kolm rollerit ja bagi, kuumakahju sai ehitusmaterjal. Päästa õnnestus ralliauto, rehvid ning muud vara. Päästetöö juhi hinnangul põhjustas tulekahju kilekotti pandud kuumade sütega tuhk, millest süttisid rollerid. 

Võrumaa

4. aprillil kell 7.47 teatati kahe sõiduauto laupkokkupõrkest Võru - Räpina mnt 4. kilomeetril. Päästjad aitasid lõikeriistadega ust eemaldades kätte saada ühe kannatanu ja kõrvaldasid sõidukite süttimisohu. Kokku sai õnnetuses viga 5 inimest, õnnetuses hukkus koer.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. aprillil kell 16.21 teatati liiklusavariist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ehitajate teel. Päästjad aitasid kinni kiilunud uksega sõiduautost välja kannatanu ja andsid üle kiirabile. Maha valgunud õli kaeti absorbendiga ja puhastati tee.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Viimastel päevadel on Lääne regioonis hoogustunud kulupõlengud. Päästjad hoiatavad, et kulupõletamine on seadusega keelatud ning tuleohtlik tegevus. Iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb lõke teha hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus põlevast materjalist ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Põlevat lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutuvahendid – näiteks ämber veega, käsikustuti või survestatud veevoolik. Enne lõkke juurest lahkumist peab lõkketegija veenduma, et see on täielikult kustunud. Vajadusel tuleb lõkkekoht veega üle valada või katta pinnasega.

Läänemaa

4. aprillil kell 14.55 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Liivi külla, kus süttinud oli kulu. Esimesena kohale jõudnud Palivere vabatahtlikud suutsid tule levikule piiri panna ning kustutada umbes 200-ruutmeetrise ala kiiresti, nii et tuli ei pääsenud ohustama lähedal asuvaid hooneid. Põleng kustutati lõplikult kella 15.30ks ning selleks kulus 1,3 tonni vett. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud lõkkest. Kohapeale saabunud politseipatrull vestles tuletegijaga.

Pärnumaa

4. aprillil kell 13.10 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Lääneranna vallas Paadrema külas. Teataja proovis põlengut ise kustutada, kuid see ei õnnestunud. Lihula päästemeeskonna saabudes põles sõiduk lahtise leegiga. Kella 13.32ks oli põleng lokaliseeritud ning tehti järelkustutustöid. Sündmus lõpetati kell 13.58.

Kell 13.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Rääma tänavale, kus häirekeskusesse helistaja sõnul põles jõe ääres kuivad roog. Kohapeal selgus, et põles umbes 40-ruutmeetrit roostikku ja kuivanud heina, mis kustutati kiiresti. Ilmselt oli tegemist süütamisega, sest põleng oli kolme koha peal. Pildid lisatud.

Kell 18.46 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Kõnnu külla, kus süttinud oli kulu. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed 300-ruutmeetrise põlengu juba suutnud kustutada. Tänu inimeste kiirele tegutsemisel suudeti päästa lähedal asuv heinaküün. Selgus, et maaomanik oli eelmisel päeval paja sees prahti põletanud, mis siis tuulega uuesti süttis ning kuivanud heina süütas.

Raplamaa

4. aprillil kell 14.57 kutsuti päästjad Kehtna valda Käbikülla, kus süttinud oli kulu. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed tulele juba piiri peale saanud. Kehtna pritsumehed kastsid umbes 10-ruutmeetrise põlenguala üle ning pidasid inimestele tuleohutusalase loengu. Tuli sai alguse tünnis tehtud lõkkest, kust lenduvad sädemed süütasid kulu.

Kell 17.16 sõitsid päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Staadioni tänava parklasse, kus põles kuivanud hein. Märjamaa päästjad kustutasid umbes 15- ruutmeetrise põlengu kiiresti. Kohapeal selguse, et lapsed olid mänginud lahtise tulega, millest tekkiski kulupõleng. Laste ja nende vanematega vesteldi.