Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. aprillil kell 08.58 teatati, et Nõmme linnaosas Kandle tänaval asuva eramaja korstnast tuleb leeke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustutiga. Elanikul paluti kiiremas korras korstnapühkija kustuda ning enne seda kütteseadet mitte kasutada.

5. aprillil kell 13.15 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes ei pääsenud oma Põhja-Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval elava eaka hoolealuse korterisse, kuna isik oli uksele barrikaadid ette ehitanud ega avanud ust. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid korterielaniku üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

5. aprillil kell 19.39 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval elav inimene, kes teatas, et tema korteris rakendusid tööle nii suitsu- kui vingugaasiandur. Päästjate saabudes olid elanikud häirekeskuse päästekorraldaja juhistele vastavalt aknad avanud ning ise välja läinud. Päästjate mõõteriistad tuvastasid korteris kõrgenenud vingugaasisisalduse, mis võis tekkida vannitoas asuvast gaasiboilerist. Päästemeeskond tuulutas ruumid ning kontrollis üle ka kõik teised trepikojas asuvas korterid, kuhu vingugaas õnneks levinud ei olnud.

6. aprilli öösel kell 2.36 teatati, et Pirita linnaosas Tõru tänaval põleb lahtise leegiga elumaja kõrvale pargitud sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning sõiduk muutus selle tagajärjel kasutuskõlbmatuks. Tulekahjustusi sai veel üks lähedale parkinud sõiduk. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Harjumaa

5. aprillil kell 11.29 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kodasoo külas on näha suurt järelevalveta lõket. Päästjad leidsid saabudes eest ligi 3 ruutmeetri laiuse lõkke, milles põletati ohtralt kodumajapidamisest üle jäänud esemeid, nagu näiteks vana tugitool, rehvid ja külmkapp. Päästjad kustutasid keskkonda saastava ohtliku lõkke kella 12.09-ks. Lõkkemeistrit ei leitud.

Lõuna päästekeskusIda päästekeskus

Ida-Virumaa

5. aprillil kell 14.25 teatati suitsust mahajäetud hoone juures Lüganuse vallas Purtse külas. Hoone läheduses põlesid vanad lauad, mis kustutati kella 15.36ks. Kustutustöödel osalesid Kiviõli päästekomando ja Purtse vabatahtlikud päästjad.

Lääne-Virumaa

5. aprillil kell 17.47 jäid Rakvere linnas Laia tänava hoones lifti kinni lapsed. Päästjad avasid lifti. Kiirabitöötajad vaatasid lapsed üle, nendega oli kõik korras.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

5. aprillil kell 12.59 kutsuti päästjad Lääneranna valda Virtsu alevikku Puhtu teele, kus puurkaevu puurimisel oli süttinud kompressor ja süttida võis metallmahutis olev õli. Päästjad said 13.42ks põlengu kustutatud ja mahuti maha jahutatud.

Kell 20.48 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääneranna vallas Nätsi külas, kus sõiduauto oli põdrale otsa sõitnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning rahustasid autos viibinud inimesi kuni kiirabi tulekuni, õnneks keegi haiglaravi ei vajanud. Vigastatud põdraga tegelesid edasi jahimehed. Politsei jäi edasi sündmuskohale.

Saaremaa

5. aprillil kell 12.10 sõitsid päästjad Saaremaa valda Liiva külla, kus elumaja oli suitsu täis, majaelanik kaebas peavalu ja -ringlust. Päästjad tuvastasid, et pliidi siiber oli kinni, mistõttu tungiski suits tuppa. Päästjad ventileerisid ruumid ja kohale tulnud kiirabi kontrollis majaelaniku tervise üle.

Kell 12.40 sai häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Murika külas põleb maja küljes olev abihoone. Kohapeal selgus, et süttinud oli korstna ümbrus ja tuli oli levinud ka laelaudade vahele, seega pidid päästjad avama konstruktsioonid, et tulekoldele ligi pääseda. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.26. Tulekahju tekkis ilmselt ehitusvea tõttu, sest laetala asus korstnale liiga lähedal. Kustutustöödega tegelesid Kuressaare, Orissaare kutselised ja Leisi vabatahtlikud päästjad.