Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-10. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. aprillil kell 13.57 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku tänaval asuva kolmekorruselise elumaja keldrist tuleb musta suitsu. Kohale saabunud päästjad kustutasid eluhoone ühes keldriboksis aset leidnud põlengu kella 14.07ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

7. aprillil kell 16.38 teatati, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuva üheksakorruselise elumaja lifti on eakas naine kinni jäänud ning ülemistel korrustel on tunda ka suitsuhaisu. Kohale kiirustanud päästjad asusid paralleelselt inimese liftist vabastamisega uurima ka lifti mootoriruumi, kust suitsu imbus ning tuvastasid, et seal toimunud põleng oli kustunud. Lifti kinni jäänud naine anti tervisekontrolliks üle kiirabile ning tõsteseadme rikkega tegelesid edasi liftiavarii tehnikud.

8. aprillil kell 11.53 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Laevastiku raudteeülesõidu läheduses põleb kulu. Päästjad kustutasid mitmest kohast leitud tulekolded kella 12-ks.

8. aprillil kell 15.07 teatati, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval on inimesed lifti kinni jäänud ning ükski rikketelefon ei vasta. Kohale saabunud päästjad avasid liftiuksed ning aitasid inimesed välja.

8. aprillil kell 15.11 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva üheksakorruselise elumaja viienda korruse aknast on näha leeke. Kohale saabunud päästemeeskonnad alustasid tööd mitmes töölõigus ning põlev korter kustutati kella 15.34-ks, misjärel kontrolliti üle ka kõik naaberkorterid. Kolm korteris viibinud elanikku anti üle kiirabile, kes nad haiglasse toimetas. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada rõdule visatud kustutamata suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

8. aprillil kell 19.33 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Alvari tänava kandis asuval tühermaal põleb kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 20.05-ks.

8. aprillil kell 21.10 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et näeb Pirita linnaosas metsatukast suitsu ja leeke tõusmas. Kohale saabunud päästjad lähenesid põlengualale ATV-ga ning kustutasid metsatukas põlenud maastiku kella 21.34-ks.

9. aprilli öösel kell 00.21 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Laeva tänaval asuvas basseinis on inimene poolenisti vees. Päästjad aitasid isiku veest välja ja andsid tervisekontrolliks üle kiirabile.

9. aprillil kell 17.59 teatati kulupõlengust Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval. Ligi 50 ruutmeetrit pinnasepõlengut kustutati päästjate poolt kella 18.18-ks.

Harjumaa

7. aprillil kell 11.51 said päästjad väljakutse kulupõlengule Kuusalu vallas Kaberla külas. Ligi 600 ruutmeetrit põlevat metsaalust pinnast kustutati kella 12.51-ks.

7. aprillil kell 17.59 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Pärnamäe külas Linnase teel põleb eluhoonete vahetus läheduses mahajäetud maja. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kella 20.57-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

7. aprillil kell 19.57 teatati kulupõlengust Maardu linnas Kallasmaa tänaval. Päästjad kustutasid ca 4-le hektarile levinud maastikupõlengu kella 20.38-ks.

7. aprillil kell 22.48 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Lagedi alevikus põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju ning inimesed selles kannatada ei saanud.

8. aprillil kell 12.18 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Kohatu külas põleb kulu. Päästjate saabudes olid kohalikud elanikud põlengut ka ise kustutama asunud ning ühiste jõududega pandi maastikupõlengule piir kella 12.45-ks.

8. aprillil kell 14.01 said päästjad väljakutse Saku valda Metsanurme külasse, kus põles raiesmik. Päästjad kustutasid ca 4-le hektarile laiunud võsapõlengu kella 15.03-ks.

8. aprillil kell 15.12 helistas häirekeskusesse Loksa linnas Uuel tänaval elav inimene ning teatas, et tema naaber põletab lõkkes autorehve. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et teataja info vastas tõele ning kustutasid keskkonda saastava lõkke kella 15.40-ks.

8. aprillil kell 15.21 teatati, et Harku vallas Vahi külas on tuld võtnud maastik ning tuli levib kiiresti metsatuka poole. Kohale saabunud päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Sauelt kustutasid ca 2-le hektarile levinud maastikupõlengu kella 16.09-ks.

8. aprillil kell 16.30 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Raasiku vallas Perila külas on lõke käest läinud ning maastiku süüdanud. Eluhoonele lähenev tulejoon kustutati kohale saabunud päästjate poolt kella 17.02-ks.

9. aprillil kell 10.41 helistas häirekeskusesse Anija vallas Kaunissaare külas elav inimene, kes teatas, et süütas lõkke ning sellest läks põlema läheduses asuv pinnas. Päästjad kustutasid ligikaudu 70 ruutmeetrile laiunud maastikupõlengu kella 11.04-ks.

9. aprillil kell 13.09 sai häirekeskus kõne Harku vallast Sõrve külast, kus käest läinud lõkkest oli süttinud kulu. Hüüru vabatahtlikud päästjad kustutasid ligi 50-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 13.33-ks.

9. aprillil kell 13.18 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus on lõkkest süttinud kulu, mida lõkketegija ise kustutada ei suutnud. Kohale saabunud vabatahtlikud päästjad Kolgalt kustutasid ligi 200-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 14.05-ks.

9. aprillil kell 14.25 teatati, et Saue vallas Alliku külas on lõkkest süttinud kulu, mis ohustab levikuga eluhooneid. Ligi 4-le hektarile levinud põleng kustutati Saue ja Hüüru vabatahtlike päästjate poolt kella 15.29-ks.

9. aprillil kell 17.12 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Rae vallas Peetri alevikus Kaabli tänaval põleb laohoone kõrval asuv suur prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu jella 17.51-ks.

9. aprillil kell 17.46 teatati, et Lääne-Harju vallas Ohtu külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid hoone katusest leegid väljas ning ka elanikud, kes viga ei saanud, õue liikunud. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 20.16-ks ning likvideerisid lõplikult kella 22.20-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

9. aprillil kell 21.59 teatati, et Harku vallas Tutermaa külas põleb põld. Saku vabatahtlikud päästjad kustutasid ca 100-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 22.26-ks.

Lisaks said päästjad möödunud pühadenädalavahetusel kokku 7 väljakutset, kus oli vaja kustutada põlema süttinud prügikaste.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. aprillil kell 15.09 põles Jõgeva vallas Tähkvere külas vanade rehvide hunnik, mille päästjad kustutasid. Kohal käisid ka keskkonnaameti inspektorid, kes asjaolud fikseerisid. Esialgu kedagi põlengu tahtlikus süütamises ei kahtlustata. Põlengu võis põhjustada elektrikarjus, mis süütas kulu, kust tuli omakorda rehvidele levis.

9. aprillil kella 1.28 ajal süttis Põltsamaa vallas Tõrve külas purunenud isolaatorist tekkinud lühisest elektriliinide alune kulu, mille päästjad kustutasid. Info rikkest anti edasi elektrikutele.

Põlvamaa

7. aprillil kella 20.47 ajal käisid päästjad Põlva vallas Kiisa külas kustutamas kahte suurt lõket, kus põletati prahti ning mis ohutasid ümbruse kulu süüdata. Lõkkepõletajatele selgitati, et lõke pole jäätmetest vabanemiseks sobiv koht. Lõkke süütaja peab tagama, et tuli ümbrusel ei leviks. 

8. aprillil kella 14.28 ajal süttis Põlva vallas Laho külas lõkkest tuulega lennanud sädemest 300 ruutmeetrit kulu. Elanikel õnnestus põleng enne päästjaid omade jõududega kustutada.
Mehikoormas põles maja, saun ja garaaž

7. aprillil kell 22.25 teatati, et Mehikoorma alevikus Tiigi tänaval põleb sauna ja garaažiga kokkuehitatud elumaja. Päästjate saabudes oli leekides sauna- ja garaaži osa, tuli levinud ka elumaja osa pööningule. Tulekahju kustutati kell 1.55 öösel. Kogu katus sai tugevaid tulekahjustusi ning hävis, hoone siseruumid said tugevaid vee- ja suitsukahjustusi. Kustutustööde käigus vigastas üks päästja jalga ning talle andsid esmaabi Räpina kiirabi töötajad. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

7. aprillil kell 15.28 põles Luunja vallas Kikaste külas mõnikümmend ruutmeetrit kulu ja tuli ohustas lähedal asuvat lauta. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga.

8. aprillil kell 12.30 põles Luunja vallas Kikaste külas hektar kulu, mille päästjad kustutasid. Kell 15.03 käidi samas kohas uuesti 200 ruutmeetril põlevat kulu kustutamas. Tulekahju põhjusena kahtlustatakse kuritahtlikku süütamist. Kulu süütamine on ohtlik ja keelatud! Kulu võib lihtsasti põlema minna ka hooletult visatud kustutamata tikust või suitsukonist ja tuulise ilmaga on põlengule väga raske piiri panna. Kui päästemeeskonnad on hõivatud kulupõlengute kustutamisega, võib viibida reageerimine elude päästmist vajavatele õnnetustele. 

8. aprillil kell 17.20 süttis Tõrvandi alevikus Aia tn suitsuahi. Elanikud piirasid enamuse põlengust iseseisvalt.

Kella 18.32 ajal põles Tartus Mõisavahe tn kortermaja esimese korruse koridoris elektrikilp. Tulekolle kustutati käsikustutiga. Päästjad tuulutasid musta suitsus täis trepikoja ja kontrollisid korterielanike turvalisust.

8. aprillil kell 21.57 teatati, et Tartus Turu tänaval on kortermaja kolmanda korruse aknast näha leeke. Pääste suitsusukeldujad leidsid korteri ja sisenesid kohe sinna, et otsida kannatanuid. Köögist leiti põletushaavu saanud vanem naine, kes toodi välja ning anti üle kiirabile. Elutoast leiti peaaegu ära põlenud tugitool. Põlev tuba kustutati kell 23.06. Esialgu kahtlustatakse põlengu süttimises hooletut suitsetamist või lahtise tule kasutamist.

Kell 23.33 käisid päästjad Elva vallas Rämsi külas kustutamas poolel hektaril põlevat kulu.

9. aprillil kell 00.44 andis suitsuanduri häire Nõo alevikus Kooli tn elamus märku pliidile unustatud ja kõrbema läinud toidust. Elanikust naine kõrvaldas tuleohu iseseisvalt.

9. aprillil kell 5.09 põles Külitse alevikus Nurmenuku tn lauavirn ja muu puitmaterjal, mille päästjad kustutasid. Põleng süttis mehe hooletusest, kes oli oksi põletanud, kuid lahkudes jättis okste jäänused kustutamata. Nendest lennanud säde süütaski lauavirna.

9. aprillil kell 8.33 teatati, et Kallastel Võidu tänava piirkonnas on 15 meetri kaugusel kaldast läbi järvejää vajunud koer. Pinnaltpääste ülikondades päästjad kahlasid koerani ja tõstsid ta kindlale jääle, mida mööda ta kaldale ja koju jooksis.

9. aprillil kell 14.10 käisid päästjad Kastre vallas Hammaste külas kulupõlengut kustutamas

Kell 16.11 teatati, et Tartus Lääneringiteel on tunda gaasilõhna. Päästjad leidsid automaattanklast katkise voolikuga gaasitankuri, mille remontimiseks tuli kohale tehnik. Päästjad moodustasid ohuala kuhu inimesi ei lastud. Kraanide kinni keeramise järel oht taandus.

Kella 15.55 ajal põles Tartus Staadioni tänaval mahajäetud maja saepurust seinatäide, mille päästjad käsikustutiga kustutasid. Majast lahkus seal ulualust otsinud mees, kellega tegeles edasi politsei.

10. aprillil kell 2.45 teatati, et Elvas Tuletõrje tänaval põleb kahekorruseline suur puidust maja. Päästjate saabudes oli maja katus lausleekides. Pääste suitsusukeldujad kontrollisid võimaluste piires ruume, kus hoiti hulgaliselt ehitusmaterjale. Esialgu kedagi leida ei õnnestunud. Põleng oli laialt levinud ning hoones palju põlevmaterjali. Tulekahju levis kiiresti ja öösel kella neljaks oli hoone katus sisse kukkunud. Kustutusvett said päästjad pumbata lähedal asuvast järvest. Hoone konstruktsioonide avamine ja tulekollete otsimine kestis keskpäevani. Kella 10.37 ajal leiti teise korruse toast tules hukkunud meesterahvas. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.
Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 14 inimest.

Valgamaa

9. aprillil kell 17.34 käisid päästjad Valga vallas Kaagjärve külas kustutamas hektari ulatuses heinamaal levinud kulupõlengut.

Viljandimaa

6. aprillil kell 17.37 teatati häirekeskusele, et Põhja-Sakala vallas Võivaku külas põleb elumaja, kust leegid ulatuvad juba väljapoole. Hoonest oli ise välja saanud seal elanud eakas naine, kellele andsid esmaabi kohale saabunud kiirabitöötajad. Päästjad kustutasid lausleekides põleva hoone kell 20.56. Majast jäid alles vaid seinad. Kodust ilma jäänud 77aastase naise võttis enda hoole alla tema poeg. Päästjateni jõudnud info järgi puudus majast suitsuandur ja oli ime, et naine eluga pääses. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.
Järgmisel hommikul kell 8  käisid päästjad veelkord majas kustutamas hõõguma hakanud saepuru- ja linaluutäidist.

7. aprillil kella 12.53 ajal süttis Kõpu alevikus Põllu tn hooletust lõkkepõletamisest 400 ruutmeetrit kulupõldu, mille Kõpu vabatahtlikud elanike abiga kustutasid.

7. aprillil kella 17.16 ajal põletas vanem mees Viljandis Leola tänaval lõkkes jäätmeid. Talle selgitati, et jäätmete lõkkes põletamine on keelatud ja karistatav tegevus ning anti korraldus lõke kustutada, mida kodanik ka tegi.

Kella 18.15 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Ärikülas kustutamas järelevalveta lõket ja sellest ümbruses süttinud kulu. Lõkke süütajale selgitati ohutusnõudeid.

8. aprillil kella 14.23 ajal süttis Mulgi vallas Polli külas ohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest hektar kulu, mille päästjad kustutasid.

9. aprillil kell 13.03 käisid päästjad Viljandi vallas Rihkama külas kustutamas tuleohutusnõudetest mitte hoolides süüdatud lõket ja sellest ümbruses süttinud kulu. Elanikele selgitati tuleohutusnõudeid.

Võrumaa

7. aprillil kella 13.53 ajal süttis Võru vallas Puiga külas käivitamise ajal sõiduauto kapotialune. Omanik lükkas auto hoonest eemale ja piiras tulekahju paari pulberkustutiga. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Põlengu põhjuseks arvati purunenud kütusevoolik.

9. aprillil kell 00.20 sai häirekeskusesse teate, et Võrumaal Rõuge vallas Tursa külas on elumajas tuba suitsu täis ja seal võib olla inimene. Teatajaks oli majas elanva mehe poeg, kes püüdis läbi purustatud akna leeke kustutiga summutada. Kõrge kuumuse tõttu ei olnud võimalik ruumidesse ilma spetsiaalse kaitsevarustuseta siseneda. Kell 00.30 sündmuskohale jõudnud päästjad sisenesid kohe majja, kust kell 00.35 tõid välja mehe, kelle elu kahjuks päästa ei õnnestunud. Hukkunuks oli majas elanud 49aastane liikumisraskustega meesterahvas. Toas põles voodi ja selle ümber esemed, mis kustutati lõplikult kell 1.30. Laest leiti suitsuanduri tald, kuid suitsuandurit seal ei olnud. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjustada voodis suitsetamine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. aprillil kell 15.46 teatati kulupõlengutest Toila vallas Peeri külas. Kulu põles kokku kolmes kohas suurel maa-alal. Päästjad kahtlustavad süütamist.

Kell 13.26 käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Narva linnas Puuvilla tänaval.

7. aprillil 23.50 anti teada tulekahjust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Aia tänava eramajas. Päästjate saabumise ajaks põles maja esimene korrus lahtise leegiga ja ohustas kõrvalmaju. Elanikud olid majast väljunud. Kell 00.34 saadi tulele piir ja põleng kustutati kella 1.44ks. Põlevast majast tõid päästjad välja kassi. Järgmisel päeval kell 6.19 teatati sama maja põlengust. Põles hoone teine korrus lahtise leegiga. Põleng likvideeriti kella 9.52ks. Põlengu põhjus on selgitamisel. Päästetöödel osalesid Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli päästemeeskonnad ning Purtse vabatahtlikud päästjad.

Kell 19.39 teatati töötavast suitsuandurist Narva linnas I.Grafovi tänava kortermajas. Korterisse siseneti akna kaudu. Suitsuandur töötas kõrbema läinud toidu tõttu. Toit oli kõrbema läinud, kuna elanik oli ise magama jäänud. Korterielaniku vaatasid üle kiirabi töötajad.

Kell 18.15 käisid päästjad kustutamas järelevalveta lõket Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas.

Kell 17.56 tuli päästjatel taas aidata Lüganuse vallas Aidus kanalit ületanud, kuid läbi jää vajunud põtra. Päästjad rajasid läbi jää 50 meetri kaugusele lagedamale alale väljapääsukanali. Kurnatud põder aidati kaldale koormarihmade abil ja loom jäeti kaldale puhkama. Jahimeestel paluti looma seisundit jälgida.

Kell 16.21 kustutasid päästjad 1000 ruutmeetrisel alal kululuudadega kulupõlengu Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas.

Kell 16.19 käisid päästjad kustutamas kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Uus-Tehase tänava tootmisettevõtte territooriumil.

Kell 14.50 käisid päästjad Toila vallas Ontika külas kustutamas maantee ääres kolmes kohas põlenud kulu.

Kell 11.27 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kauba tänavale, kus oli maha langenud madalpingeliin. Päästjad piirasid ohuala ja kutsusid kohale elektrikud.

6. aprillil kell 22.24 teatati Häirekeskusele suitsust trepikojas Sillamäe linnas Ranna tänava kortermajas. Suitsu põhjuseks oli voodis suitsetamise tagajärjel tekkinud põleng, mis kustutati kiiresti veega. Korter tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Kell 11.34 teatati ATS häirest Narva-Jõesuu linnas L.Koidula tänava majutusasutuses. Häire põhjuseks oli mikrolaineahjus kõrbema läinud toit. Kõrbenud toidu võtsid elanikud ise ahjust välja ja tuulutasid toa. Põlenguohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

9. aprillil kell 14.01 käisid päästjad Tapa vallas Nõmmküla külas kustutamas vanal kõrrepõllul kulupõlengut. Kulupõleng oli alguse saanud lõkkest.

8. aprillil kell 17.43 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Kaliküla külla, kus teatati saunapõlengust. Inimesed olid hoonest väljunud. Esimese korruse saunaruumist levis põleng edasi teise korruse eluruumidesse. Kustutustööd lõpetati kell 23.44. Põleng võis alguse saada sauna kütteseadmest. Kustutustöödel osalesid Kunda, Tapa ja Väike-Maarja päästjad. 

Kell 17.36 teatati ehitussoojaku põlengust Vinni vallas Pajusti alevikus. Põleng sai alguse läheduses põlenud lõkkest. Kustutustööd lõpetati kell 18.24. Lõkke tegemisel ei olnud tagatud ohutus ja käepärast ei olnud esmaseid kustutusvahendeid.

7. aprillil kell teatati kasvuhoone katlamaja põlengust Rakvere vallas Varudi-Vanaküla külas. Päästjate saabumise ajaks oli omanik aiavoolikuga põlengu lokaliseerinud. Tule leviku kontrollimiseks avati hoone konstruktsioone, tuli ei olnud edasi levinud.

6. aprillil kell 12.41 said päästjad väljakutse Rakvere linna Laada tänavale, kus aitasid sõiduautode kokkupõrke tagajärjel ühte autosse kinni jäänud autojuhi välja.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 5 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 56 lõhkekeha.


Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. aprillil kell 22.56 teatati suurest lõkkest Paide linnas Ülejõe staadioni juures pargis. Päästjad kustutasid lõkke, kuna tuli oli suur ja sellest lenduvad sädemed võisid süüdata kulu.

Kell 22.58 kutsuti päästjad Türi valda Türi linnas Jaama tänavale, kus inimene oli auruveduri katlasse tule teinud. Politseipatrull palus päästjatel kontrollida, kas tuli on lõplikult kustunud. Päästjad kontrollisid masina kaameraga üle, kuid mingit ohtu ei leitud. Tegemist oli eksponaadiga.

8. aprillil kell 12.42 käisid päästjad Järva vallas Aravete alevikus Pargi tänaval kustutamas umbes 100-ruutmeetrist kulupõlengut, mis oli lõkkest süttinud.

Kell 17.15 sõitsid päästjad Paide linna Esna jõe äärde kustutama järelevalveta jäetud lõket. Selleks kulus ämbritäis vett.

Kell 17.58 teatati häirekeskusele elumajapõlengust Järva vallas Kareda külas. Kohapeal selgus, et tegemist oli tahmapõlenguga soojalõõris. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi üle ning võtsid lõõrist välja ligi 10 liitrit hõõguvat tuhka. Päästjate sõnul oli bullerjan soojamüüri lõõri valesti ühendatud. Päästjad keelasid kütmise, kuni korstnapühkija on süsteemi üle vaadanud.

Kell 23.51 kutsuti päästjad Türi valda Türi-Alliku külla, kus põlema oli süttinud soojak-konteiner. Päästjad panid tulele piiri keskööks ning kustutasid lõplikult 00.22ks. Selgus, et merekonteinerist ehitatud elamus oli ilmselt valesti paigaldatud küttesüsteemi tõttu süttinud hoone välissein, mida enne päästjate saabumist püüti veeämbritega kustutada. Päästjad avasid ka paar ruutmeetrit seina, et tulekoldele ligi pääseda. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

Läänemaa

8. aprillil kell 13.27 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Üdruma külas kustutamas kulupõlengut, mis oli süttinud lõkkest. Päästjad kustutasid lõkke ja kulupõlengu kella 14.04ks. Tuletegijale loeti sõnad peale, sest lõkke juures puudusid esmased kustutusvahendid, see asus keset kuiva kulu ja oli piiramata.

Pärnumaa

7. aprillil kell 11.39 kutsuti päästjad Pärnu linna Liiva tänaval, kus korteris oli hakanud tööle suitsuandur. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise. Päästjad ventileerisid ruumid ja nõustasid vanainimest, kelle korteris oli toit kõrbema läinud.

Kell 11.58 teatati ohtlikust lõkkest Põhja-Pärnumaal Vändra alevis C. R. Jakobsoni tänaval. Päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati prahti, mida teha ei tohi. Päästjad palusid lõkke kustutada ja nõustasid tuletegijat.

Kell 14.05 kutsuti päästjad Pärnu linna Okka tänavale, kus majaelanik tundis eluruumides suitsuhaisu ja nägi tuld korstnas. Päästjad avastasid tulekolde kamina ja seina vahel, mistõttu tuli neil seinakonstruktsioonid avada, et koldele ligi pääseda. Kella 14.55ks oli tulekahju kustutatud. Päästjad ventileerisid ruumid ning päästesündmus lõpetati kella 15.10ks. Pildid lisatud.

Kell 14.12 käisid Pärnu-Jaagupi päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Kodesmaa külas kustutamas põlevat kulu. Päästjad likvideerisid umbes 200-ruutmeetrise põlengu, mis oli alguse saanud oksahunnikust. Selgus, et maaomanik oli proovinud tulutult teha lõket, kuid lõpuks loobunud. Ta oli oksad küll veega üle kallanud, kuid lõke oli siiski tuule tõttu süttinud ning süüdanud lähedal asuva kulu. Päästjad selgitasid omanikule lõkke tegemise reegleid.

Kell 15.16 kutsuti päästjad Tori valda Sindi külla Paide maanteele, kus oli toimunud mootorratta ja sõiduautoga liiklusavarii. Päästjad abistasid kohapeal mootorratturit, likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee sodist. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

8. aprillil kell 17.52 kutsuti päästjad Pärnu linna Voorimehe tänavale, kus inimene põletas oksi, millest tekkis palju suitsu. Päästjad vestlesid tuletegijaga ning palusid rohkem oksi mitte peale panna, sest suits häiris naabreid.

Kell 19.51 käisid päästjad Pärnu linnas Luha tänaval, kus inimene põletas koduhoovis oksi ja millest tekkinud suits häiris ümberkaudseid elanikke. Päästjad palusid lõkketegemise lõpetada.

Kell 21.06 sõitsid päästjad Pärnu linna Raba tänavale, kus inimene põletas lõkkes prahti. Päästjad kustutasid lõkke ja selgitasid inimestele, et lõkkes tohib põletada vaid puhast immutamata puitu, pappi ja paberit.

Kell 21.31 kutsuti päästjad Pärnu linna Kärbu külla, kus inimene põletas lõkkes palke ja heinapalle. Päästjad kustutasid 5x5 suuruse hunniku kella 22.28ks. Inimesele selgitati ohutu tuletegemise reegleid.

9. aprillil kell 18.59 teatati tossavatest lehehunnikutest Pärnu linnas Audru alevikus Lihula maanteel kettagolfi raja juures. Päästjad leidsid eest lehehunniku, millest oli süttinud umbes 200 ruutu kulu, mis kustutati kiiresti.

Kell 21.01 sõitsid päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus ühes korteris oli tunda suitsulõhna. Päästjad kontrollisid korteri küttekolde ja pööningu üle ning keelasid kütmise enne korstnapühkija tulekut, sest päästjate sõnul vajas kogu süsteem hooldust.

Raplamaa

6. aprillil kell 20.39 kutsuti päästjad Kohila valda Prillimäe alevikku, kus teataja sõnul oli süttinud kahekordne paekivist hoone. Kohapeal selgus, et hoones oli veekatel keema läinud, mistõttu purunes üks veetoru, mis paiskas õhku veeauru. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle, kuid mingit edasist ohtu ei leitud.

7. aprillil kell 00.14 teatati põlevast saunast Kohila vallas Vilivere külas Mustika tänaval. Päästjate kohale saabudes põles hoone lausleegiga. Saun mõõtmetega 6x5 meetrit kustutati kella 1.28ks. Sündmuskohal toimetasid Kohila ja Tõdva päästjad.

9. aprillil kell 12.53 sõitsid päästjad Märjamaa valda Oese külla, kus põles kulu. Vana-Vigala vabatahtlikud kustutasid umbes 25x25 ruutmeetrise põlengu kella 13.17ks.

Kell 16.20 teatati kulupõlengust Kehtna vallas Saksa külas. Päästjad kustutasid põleva ala ning nõustasid inimesi.

Saaremaa

6. aprillil kell 10.32 kutsuti päästjad Muhu valda Liiva külla koolimajja, kust oli vaja kokku korjata unustuse hõlma vajunud keemia õppevahendid. Päästjad pakendasid vanad kemikaalipurgid õhukindlalt ning seadsid need transpordiks valmis. Koolitöötajad lubasid need ise jäätmejaama viia. 

Kell 16.25 kutsuti päästjad Saaremaa valda Jõe külla, kus elumaja korstnas oli kuulda mühinat ning sealt tuli korraga palju suitsu, ka toas oli tunda kärsahaisu. Päästjad tuvastasid korstnapõlengu. Selgus, et eelmisel aastal pärast korstnapühkimist olid mesilased soojamüüri pesa teinud, mis nüüd mühinal põlema läks.

8. aprillil kell 22.15 kutsuti päästjad Saaremaa valda Nasva alevikku Sõrve maanteele, kus joobetunnustega inimene tegi lõket. Päästjad kustutasid tuleaseme, kuna lõkke ümber oli kulu, mis võis iga hetk süttida.