Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. aprillil kell 12.24 sai häirekeskus kõne, millest teatati, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval ripub suur kaseoks ohtlikult kõnnitee kohal. Päästjad eemaldasid oksa.

10. aprillil kell 16.19 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Laevastiku tänaval asuvas pargis põleb maastik. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi 300-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 17.05-ks.

10. aprillil kell 23.31 helistas häirekeskusesse naine, kes teatas, et sai oma sõbrannalt sõnumi, milles too ütles, et tema laps oli ta Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel kogemata rõdule lukustanud ning ta telefoni aku on kohe tühi. Kohale saabunud päästjad pääsesid rõdule naaberrõdu kaudu ning avasid ukse. Ema ja lapsega oli kõik korras.

Harjumaa

10. aprillil kell 11.19 said Saku vabatahtlikud päästjad väljakutse Saku alevikku Männi teele, kus põles järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid lõkke ning kohale saabunud vallaametnik suutis tuvastada ka lõkke tegija, kellega tõsine tuleohutusalane vestlus maha peeti.

10. aprillil kell 18.05 helistati häirekeskusesse Harku vallast Ilmandu külast ning teatati, et lõke on käest läinud ja tuli levib mööda heinamaad. Vabatahtlikud päästjad Tabasalust ja Murastest üheskoos kutseliste päästjatega Lillekülast lokaliseerisid kulupõlengu kella 18.27-ks. Tulekahju, mille alla oli mattunud ca 500 ruutmeetrit heinamaad koos kadakatega, kustutati lõplikult kell 19.09. Räägiti ka lõkketegijaga, kes oma veast aru sai.

10. aprillil kell 18.56 tegi häirekeskusesse kõne laps, kes teatas, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus põleb kulu. Kohusetundlik laps oli ka päästjate saabudes kohal ning juhatas päästemeeskonna tulekoldeni. Padise vabatahtlikud päästjad kustutasid 150-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu kella 19.51-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. aprillil kella 13.24 ajal süttis Räpina vallas Ristipalo külas järelevalveta lõkkest lennanud sädemest hektar kulu, mida päästjad üle tunni aja kustutasid. 

Tartumaa

10. aprillil kell 14.37 teatati, et Tartus Ravila tänaval lekib parklas sõiduautost õli. Päästjad katsid õliloigu absorbentainega.

Valgamaa

10. aprillil kell 11.29 käisid päästjad Tõrva vallas Roobe külas kustutamas tee ääres erinevates kohtades põlevat kulu. Kulu süttis tõenäoliselt teehooldusautost, mille asfalti vastu puutunud sahast tekkinud sädemed kulusse lendasid. 

Kell 20.32 teatati häirekeskusele, et Tõrvas Araku tänaval on sinine suits. Päästjad leidsid järelevalveta lõkke, mis ohustas süüdata paari meetri kaugusel olevaid hooneid. Välja ilmus ka peremees, kellele anti korraldus lõke kustutada ning jagati infot lõkkepõletamise ohutusnõuete kohta. Lõkkease peab ohutuse tagamiseks olema hoonetest või põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 8 meetri kaugusel.

Kella 23.33 ajal süttis Otepää vineeritehases puidutootmisjääkide purustis puitmaterjal. Töötajad kastsid põlengukoha vooliku abil veega üle, päästjad leotasid hakkepuidupuru veelkord ning kopplaadur viis materjali tuleohutuses veendumiseks platsile laiali. Kella 1.00 ajal teatati veelkord, et puiduhakkuris on näha hõõgumist. Päästjad kastsid hakkuri punkri poole tonni veega veelkord üle ning tuleoht taandus.

Viljandimaa

10. aprillil kella 14.21 ajal süttis Mõisaküla linna rahvamajas küünlast riiul. Põlengu avastaja summutas põlengu teki ja pulberkustutiga.

Kella 19.02 ajal põles Viljandi vallas Holstre külas elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust, õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. aprillil kell 6.00 teatati Narva linnas Kangelaste prospektil suitsust tänaval. Suitsu põhjustasid Venemaa pool põlevad põllud. Suits levis Eestisse ja kogu Narva linn oli suitsu täis.

10. aprillil kell 23.50 anti teada sõiduauto põlengust Narva linnas Tallinna maanteel. Auto põles lahtise leegiga ja kostusid paugud. Auto põleng kustutati kell 00.16. Kõrval seisnud sõiduauto sai ühe külje pealt põlengukahjustusi.

Lääne-Virumaa

10. aprillil kell 15 käisid päästjad Kadrina vallas Tirbiku külas kustutamas 60 ruutmeetrisel alal põlenud kulu.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

10. aprillil kell 17.52 sõitsid päästjad Türi valda Türi-Alliku külla, kus pumbamaja katuse servast tuli suitsu. Selgus, et sündmuskohal oli põletatud kulu ja tuli oli jõudnud kuurini ning läinud voodri vahele. Päästjad võtsid voodrilauad lahti ning asusid tulekoldeid otsima. Kelle 18.25ks oli põleng likvideeritud. Kohale kutsuti ka politsei, et välja selgitada, kes kulu põletas, sest hoone haldajale tekitati kahju.

Pärnumaa

10.aprillil kell 14.00 sõitsid päästjad Pärnu linna Lavasaare alevisse kustutama kulupõlengut. Päästjad likvideerisid umbes 200-ruutmeetrise maastikutulekahju 20 minutiga.

Kell 15.33 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Pikal tänaval põleb korter, kus on sees inimene. Kohale jõudnud päästjad tõid suitsu täis ruumidest välja vanainimese, kelle kiirabi haiglasse viis. Põleng kustutati kiiresti ning ruumid ventileeriti. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud vannitoast ja esialgsetel andmetel tekkis see elektriseadme rikkest.

Kell 17.24 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Langerma külla, kus tee ääres oli süttinud kulu. Päästjate kohale saabudes põles kolme koha peal umbes paarkümmend ruutu kulu, mis kustutati kiirelt. Tulekahju võis alguse saada autoaknast visatud konist.

Kell 19.56 teatati ohtlikust lõkkest Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Männimetsa tänaval. Päästjad leidsid eest lõkke, mille juures ei olnud esmaseid kustutusvahendeid. Päästjad vestlesid lõkketegijaga, mispeale tõi inimene kohale veeämbri.

Kell 20.30 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus helistaja tundis oma korteris gaasihaisu, kuigi eluruumides gaasiseadet polnud. Päästjad avastasid maja juurest gaasiballooni, mis kinni keerati ja silma alt ära viidi. Omanik lubas ballooni järgmisel päeval mujale transportida.

Raplamaa

10. aprillil kell 17.37 teatati kulupõlengust Märjamaa vallas Arukülas. Päästjate saabudes põles umbes 20 ruutmeetrit kraavi äärt, mis kustutati veejoaga. Selgus, et teepervel seisval veoautol oli purunenud rattalaager ning üle kuumenenud piduriketas süütaski kuivanud heina.

Saaremaa

10. märtsil kell 9.39 teatati häirekeskusele majapõlengust Saaremaa vallas Lülle külas. Päästjad leidsid eest puithoone, mille katuse vahelt tuli suitsu. Majaperemees oli püüdnud põlengut pulberkustutiga kustutada, kuid ta ei saanud täpselt aru, kust põleb. Selgus, et süttinud oli esimese ja teise korruse vahelagi, mis kustutati kell 10.52ks. Kustutustööde käigus avati osa vahelaest, et tulekoldele paremini ligi saada. Tulekahju sai ilmselt alguse elektrikilbist. Sündmuskohal toimetasid Kuressaare kutselised ja Torgu vabatahtlikud päästjad.