Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. aprillil kell 17.26 käisid päästjad kustutamas prügikastipõlengut Mustamäe linnaosas Lepistiku bussipeatuses ja kell 18.20 Kesklinna linnaosas bussijaama läheduses trammipeatuses.

11. aprillil kell 16.05 sõitsid päästjad Haabersti linnaossa Astangu tänavale, kus kustutasid kululuudadega kulupõlengu.

11. aprillil kell 13.26 tuli teade Põhja-Tallinna linnaosas Heina tänaval ohtlikust puidust elektripostist, millele oli veoauto otsa sõitnud. Päästjad sulgesid liikluse ja piirasid ohuala. Sündmusest teavitati Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametit ja kohale kutsuti elektrikud.

11. aprillil kell 13.03 teatati suitsu täis eramajast Nõmme linnaosas Olevi tänaval. Suitsu põhjuseks oli katkine siiber. Ruumid tuulutati. Päästjad soovitasid ühendust võtta korstnapühkijaga.

Harjumaa

11. aprillil kell 19.48 teatati kütuselekkest Rae vallas Peetri külas maa-aluses parklas. Sõiduauto kütusepaagi lekke sulgesid päästjad pastaga ja katsid maha voolanud kütuse absorbendiga. Lekkest teavitati auto omanikku.

11. aprillil kell 11.23 teatati kütuseloigust sõiduteel Harku vallas Muraste külas. 5 ruutmeetri suurune õliloik sõiduteel ja kergliiklustee kõrval kaeti saepuruga ja korjati kokku.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. aprillil kell 12.00 teatati kulupõlengust Põltsamaa vallas Pisisaare külas. Päästjad kustutasid kulupõlengu, milleks kulus 200 liitrit vett.

Tartumaa

11. aprillil kell 19.01 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Illi külas vajus inimene läbi jää. Pinnaltpääste tõi kannatanu kaldale ning kiirabi tegeles patsiendiga edasi. Selgus, et inimene oli läinud oma koera jäält ära tooma, kuid siis vajunud läbi hapra jää. Päästjad toimetasid koera koju tagasi.

Kell 19.12 sõitsid päästjad Tartu linna Puidu tänavale, kus mahajäetud tööstushoones põlesid riided ja muu praht. Päästjad kustutasid sodihunniku materdades.

Valgamaa

11. aprillil kell 10.41 teatati häirekeskusele põlevast kuurist Tõrva vallas Jõgeveste külas. Päästjad kustutasid põlengu kiiresti. Põles umbes kaks ruutmeetrit kuuriseina. Selgus, et kolm päeva tagasi oli seina ligidale pandud tuhaämber, kuhu inimene oli eile visanud suitsukoni, mistõttu puhkeski tulekahju. Päästjad tegid majaelanikule selgitustööd ja viisid läbi kodunõustamise.

Viljandimaa

11. aprillil kell 16.45 sõitsid päästjad Mulgi valda Karksi külla, kus traktoril oli purunenud õlivoolik, kust voolas maha õli. Päästjad katsid umbes 60-ruutmeetrise õlilaigu absorbendiga ning korjasid reostuse kokku. 

Kell 17.38 kutsuti päästjad Viljandi valda Kiisa külla kustutama suurt lõket, kus põletati ohtlikke aineid. Kohal viibinud keskkonnainspektor fikseeris sündmuse ning võttis ka lõkketegija andmed.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. aprillil kell 00.19 teatati kõrbelõhnast Narva linnas Uusküla tänaval. Ühes kortermaja korteris oli väike kõrbelõhn. Korter tuulutati ja tehti selgitustööd, sest suitsuandur ei olnud töökorras.

11. aprillil oli Ida päästekeskuse päästjatel kokku 7 väljakutset maastikupõlengutele:
Kell 18.00 teatati põlevast kulust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Alevi tänaval aianduskooperatiivis. 50-ruutmeetrise ala põlengu olid inimesed suutnud ise ära kustutada.

Kell 15.51 tuli teade kulupõlengust Narva-Jõesuu linnas Peeterristi külas. Päästjad kustutasid põlengut kululuudadega. Põles kokku 1 hektarit maad. Kulupõletaja ei olnud teadlik, et kulupõletamine on keelatud. Päästjad tegid kohapeal selgitustööd.

Kell 15.03 sõitsid päästjad Narva linna Puraviku tänavale, kus kustutati väikesel alal põlenud kulu.

Kell 14.32 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Gaasi tänavas, kus kustutati kululuudadega 0,5 hektaril põlenud kulu. Antud kohas oli kulu ka juba varem põlenud. 

Kell 14.27 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Päikese tänavale, kus kustutasid kululuudade ja veega mõlemal pool teed põlenud kulu ja ka prügi, kokku 1,7 hektarilisel alal. Põleng kustutati kella 16.01ks.

Kell 14.18 teatati kulupõlengust Lüganuse vallas Matka külas. Tünnis okste ja sodi põletamise käigus süttis kulu. Veevooliku veega ja naabrite abiga saadi tule levik kontrolli alla. Aasukalda vabatahtlikud kontrollisid 1 hektari jagu põlenud ala üle.

Kell 13.53 teatati kulupõlengust Toila vallas Peeri külas. Põles kokku 1 hektar kulu ja prahti. Kustutustööd lõpetati kell 15.52.

Lääne-Virumaa

11. aprillil kell 18.27 said päästjad väljakutse Rakvere linna Vabriku tänavale, kus mahajäetud tootmishoone ukse vahelt tuli suitsu. Kohapeal leiti hoones sees põlema pandud prahihunnik. Põleng kustutati.

Lääne päästekeskus

Viimasel ööpäeval käisid päästjad mitu korda kustutamas kulupõlenguid, mis sageli saavad alguse hooletust lõkketegemisest. Päästjad hoiatavad, et kulupõletamine ja kuivanud looduse süütamine on seadusega keelatud ning tuleohtlik tegevus. Iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb teha lõke hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Põlevat lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutuvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik.

Hiiumaa

11. aprillil kell 18.15 käisid päästjad Hiiumaa vallas Selja külas kustutamas kulupõlengut, mis likvideeriti kella 19.06ks.

Järvamaa

11. aprillil kell 12.22 kutsuti päästjad Järva valda Päinurme külla, kus süttinud oli kulu. Päästjad said tule kontrolli alla kella 13.02ks ning kustutasid lõplikult 13.29ks. Põles umbes 2 ha kuiva heina. Tuli oli liikunud ka naaberkinnistutele, kus kahjustas kuuseistikuid. Tulekahju sai alguse lõkkest, mis oli tehtud sobimatusse kohta. Tule levikule aitas kaasa tugev tuul. Lõkketegija, keda päästjad nõustasid, tunnistas oma süüd. Sündmusest teavitati ka naabreid, kes pidid kahjutekitajaga ise edasi rääkima.

Kell 13.17 käisid päästjad Järva vallas Aravete alevikus Piibe maanteel kustutamas umbes 80-ruutmeetrist kulupõlengut.

Kell 15.57 sõitsid päästjad Paide linna Ringteele, kus põles umbes 100 ruutmeetrit kulu, mis kustutati kululuudadega.

Läänemaa

11. aprillil kell 12.15 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Kaluri tänava kandis põleb roostik ja puitmajad on ohtlikult lähedal. Kohale jõudnud päästjad asusid kohe hooneid kaitsma, seejärel peatati tule levik mere poole. Tulekahju kustutati lõplikult kella 12.53ks. Põles umbes 0,5 ha pilliroogu, kulu ja maa-alale ladustatud praht.

Kell 17.34 sõitsid päästjad Haapsalu linna Tuuru külla, kus põles umbes 300 ruutmeetrit kulu, mille naabrid olid päästjate saabumise ajaks juba suutnud kustutada. Päästjad kastsid lähedal asuva tossava sodihunniku üle ning vestlesid peremehega tuleohutusest. Selgus, et omanik, kes oli ilmselgete joobetunnustega, oli kogemata põleva tiku maha visanud, mis oli süüdanud siis maapinna.

Pärnumaa

11. aprillil kell 16.40 sõitsid päästjad Pärnu linna Jõõpre külla, kus inimene põletas tee ääres kulu. Päästjad kustutasid põlengu ning noomisid tuletegijat.

Kell 17.40 käisid päästjad Pärnu linnas Karusselli ja Kanali täna ristmikul, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning vabastasid sõidutee autodest, teele valgunud õli kaeti absorbendiga. Ühe kannatanu vaatas kiirabi kohapeal üle. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Kell 19.24 teatati kulupõlengust Tori vallas Sauga alevikus Lauka teel. Päästjate saabudes põles umbes 100 ruutu kuiva heina, mis kustutati vee ja kululuudadega. Pealtnägijate sõnul võis tegemist olla laste pahateoga.

Kell 19.58 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Võiste alevikku Ringi tänavale, kus süttinud oli kulu. Päästjate saabumise ajaks oli inimene põlengu oma jõududega juba kustutanud. Selgus, et lõkkest lennanud sädemed olid süüdanud kulu ja tormituul kandis tule laiali. Õnneks saadi olukord kiiresti kontrolli alla.

Kell 21.19 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Rannametsa külla, kus helistaja sõnul põles alajaam. Päästjate saabudes põles suur nõukaaegne trafokapp, mille võis tõenäoliselt süüdata pikselöök. Päästjad ootasid ära elektrikud, kes sündmusega edasi tegelesid.