Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. aprillil kell 15.18 sõitsid päästjad kustutama kulupõlengut Haabersti linnaosas Tuudi tänaval. Põleng kustutati kella 15.35-ks.

12. aprillil kell 16.07 teatati, et Lasnamäe linnaosas Anni tänaval asuva üheksakorruselise elumaja kuuenda korruse korterist imbub suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle. Elanik kannatada ei saanud. Elamises puudus kahjuks ka kohustuslik suitsuandur.

12. aprillil kell 20.08 helistas hädaabinumbrile vanaproua Nõmme linnaosast Trummi tänavalt ning teatas, et tema gaasikatlast jookseb sooja vett maha ja ta ei oska ise seda sulgeda. Kohale saabunud päästjad keerasid kraani kinni.

Harjumaa

12. aprillil kell 11.37 teatati, et Maardu linnas Pirnipuu tänava kandis põletatakse suuremas koguses ehitusjäätmeid. Kohale saabunud päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid lõkke tegijale, miks selline tegevus ohtlik ja keelatud on.

12. aprillil kell 15.23 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus põleb kulu. Päästjad kustutasid ligi 100-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 15.52-ks.

12. aprillil kell 16.21 helistati häirekeskusesse teatega, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus põleb kulu. Päästjad kustutasid ca 250 meetrile levinud põlengu kella 16.43-ks.

12. aprillil kell 19.06 helistas häirekeskusesse naine, kes teatas, et on Saue vallas Ääsmäe külas oma eaka ema ukse taga, kes ei ava ust ning ma võtmetega tütar sisse ei pääsenud, kuna võtmed olid seespool risti ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid kukkumise tagajärjel viga saanud eaka naise üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. aprillil kell 20.14 põles Tartus Ilmatsalu külas 1000 ruutmeetrit metsaalust kulu, mille päästjad käsikustutite ja klopperitega kustutasid.

Valgamaa

12. aprillil kella 17.08 ajal süttis Tõrva vallas Pori külas hooletust lõkkepõletamisest 300 ruutmeetrit kulu. Lõkkepõletaja suutis kuuseokstega materdades kulupõlengu kustutada. Päästjad selgitasid talle, et lõkke süütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. aprillil kell 17.07 teatati Narva linnas Puuvilla tänaval põlengust garaažide juures. Päästjad kustutasid põlenud prahi ja vanad rehvid.

12. aprillil kell 13.33 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas raudteejaama lähedal garaažide juures kustutamas väikest kulupõlengut.

Lääne-Virumaa

12. aprillil kell 18.11 teatati Tapa vallas Tamsalu linnas Koidu tänaval trepikojas sinisest suitsust ja kärsahaisust. Suitsu põhjuseks oli ahju kütmisel liiga vara suletud ahju siiber. Korteris puudusid nii suitsu- kui ka vingugaasandur. 

12. aprillil kell 18.11 teatati häirekeskusele eramaja põlengust Rakvere linnas Tallinna maanteel. Päästjate saabumise ajaks olid leegid katuselt väljas, inimesed olid hoonest väljunud ja keegi kannatada ei saanud. Kustutustööd lõpetati kell 19.31. Põleng võis alguse saada elektripaigaldise rikkest. Hävines poole maja katus.

12. aprillil kell 16.35 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Uuemõisa külla, kus põllul oli traktori sädemest läinud põlema kulu. Kulupõleng likvideeriti kell 17.30. Põles ligikaudu 2,5 hektarit põldu.

12. aprillil kell 15.09 teatati häirekeskusele naabrite juures töötavast suitsuandurist. Väike-Maarja alevikus Jaama tänaval oli jäänud peale elektrikatkestust pliidile toit, mis oli läinud kõrbema. Põlenguohtu ei olnud, toad tuulutati.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. aprillil kell 15.27 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Reigi külla, kus põles kulu. Päästjad kustutasid umbes 1500-ruuduse põlengu paarikümne minutiga.

Järvamaa

12. aprillil kell 15.07 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Käsukonna külas Käsukonna teel on kortermaja koridor suits täis. Helistaja sõnul oli keegi näinud, et üks inimene olevat aknast alla hüpanud. Päästjad leidsid korteriukse tagant põlema pandud kummikud, mis selleks ajaks olid juba kustunud. Päästjatel jäi üle ruumid vaid tuulutada. Kuna jalanõud olid tahtlikult süüdatud, kutsuti sündmuskohale ka politsei. Inimesed selles õnnetuses viga ei saanud.

13. aprillil kell 01.21 sõitsid päästjad Paide linna Viisu külla, kus jõe ääres tehti lõket. Kuna lõke oli selleks mitte ette nähtud kohas ja tuul puhus metsa poole, kustutasid päästjad lõkke.

Pärnumaa

12. aprillil kell 10.50 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Tahkuranna küla, kus süttinud oli kulu. Päästjate saabudes põles pool hektarit kuivanud pilliroogu, mis kustutati kella 11.27ks ning selleks kulus kolm tonni vett. Lõpuks kontrolliti kogu piirkond üle ning omanik jäi veel sündmuskohta valvama. Tulekahju sai alguse lõkkest, millest lenduvad sädemed süütasid roo. Tulekahju käisid kustutamas Häädemeeste ja Pärnu päästemeeskonnad.

12. aprillil kell 14.41 kutsuti päästjad Pärnu linna Jaama tänavale, kus häirekeskusesse helistaja sõnul oli inimestel lõke käest läinud ja tuli ohustas lähedal olevat metsa. Pärnu päästjate kohale saabudes põles kuur lausleegiga. Tulekahju lokaliseeriti kella 15.01 ning siis asuti kõrvalmaja konstruktsioone avama ja tulepesi otsima. Põleng kustutati lõplikult kell 15.31ks. Kuur suurusega 5x3 meetrit hävis tules täielikul, kõrvalmaja suurusega 12x5 meetrit sai tule- ja veekahjustusi.

Raplamaa

12. aprillil kell 15.26 kutsuti päästjad Rapla valda Kuimetsa külla, kus põles kulu. Päästjate saabumise ajaks põles paar hektarit kuivanud viljapõldu. Kella 16.11ks oli tulele piir pandud ning lõplikult kustutatud kella 16.27ks. Selgus, et tulekahju sai alguse lõkkest, mida tehti põllu ääres. Inimesed püüdsid tuld ka ise pulberkustutiga kustutada, kuid tulutult. Päästjad nõustasid inimesi ning selgitasid ohutu tuletegemise reegleid.