Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. aprillil kell 11.10 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval elav inimene, kes teatas, et tema korteris rakendus tööle vingugaasiandur. Päästjate saabudes oli elanik uksed ja aknad juba avanud ning enesetunde üle ei kurtnud. Päästemeeskond tuvastas, et korteris, kus kasutati gaasipliiti, olid kõik kohustuslikud ventilatsiooniavad suletud. Elanikule tehti selgitustööd ning keelati pliiti enne kasutada, kui ventilatsiooniavad on korralikult lahti tehtud. Lisaks kontrollisid päästjad üle ka naaberkorterid, kus õnneks oli kõik korras.

14. aprillil kell 14.44 teatati, et Lasnamäe linnaosas Sikupilli tänaval asuva neljakorruselise elumaja teine korrus on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kust suitsu imbus ning leidsid sealt joobeseisundis elaniku kellel oli toit kõrbema läinud. Päästemeeskond tuulutas elamise ning palus elanikul soetada ja õigesse kohta paigaldada kohustuslik suitsuandur.

15. aprillil kell 11.27 helistas häirekeskusesse murelik ema Haabersti linnaosast Hansu tänavalt ning teatas, et pani oma väikelapse rõdule magama, kuid nüüd ei saa enam tema juurde, kuna uks läks katki. Kohale saabunud päästjad avasid rõduukse ning ema pääses lapse juurde.

15. aprillil kell 20.42 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Kadaka teel tuleb maa-alustest punkritest suitsu. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 21.31-ks.

15. aprillil kell 23.38 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Pihlaka tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto, mis ohustab kõiki selle kõrvale pargitud sõidukeid. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kella 23-46-ks ning teised autod selles õnneks kannatada ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. aprillil kell 21.31 teatati kulupõlengust Pirita linnaosas Kose põigus, kus päästjatel tuli kustutada ligi 200-le ruutmeetrile levinud maastikupõleng.

Harjumaa

14. aprillil kell 13.10 teatati kulupõlengust Maardu linnas Võerdla aiandusühistus. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.43-ks.

14. aprillil kell 15.39 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Kallasmaa tänaval tühermaal põleb maastik. Päästjad reageerisid suurte jõududega ning kustutasid ligi 10-le hektarile levinud kulupõlengu kella 19.27-ks.

14. aprillil kell 20.44 teatati häirekeskusele, et Kose vallas Oru külas asuva ühekorruselise puitmaja aknast tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad majast inimesi ei leidnud ning toas põlenud diivan kustutati. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

15. aprillil kell 12.58 teatati, et Rae vallas Limu külas on lõke käest läinud ning ümberasuva maastiku süüdanud. Päästjate saabudes oli inimene ise juba põlengu lokaliseerinud ning päästemeeskond tutvustas talle ohutu lõkketegemise reegleid.

15. aprillil kell 15 teatati, et Keila linnas Jõe tänaval põleb kulu. Päästjad selgitasid saabudes, et kulu oli põlema süttinud järelevalveta lõkkest ning kustutasid selle. Lõkketegija rääkis, et oli arvanud, et tulease on juba kustunud ning läks kontorisse tööle. Naasnuna oli aga avastanud, et tugev tuul oli lõkkes hõõgunud sütele uue hoo sisse andnud ning lisaks maastikule oli tuli levinud ka kõrvalasuva hoone seina. Isik tunnistas oma viga ning aitas päästjaid kustutustöödel igati.

15. aprillil kell 15.49 teatati kulupõlengust Saue vallas Laitse külas Lossi teel. Päästjad kustutasid ligi 100-le ruutmeetrile laiunud põlengu ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada kustutamata suitsukonist.

15. aprillil kell 15.59 teatati, et Lääne-Harju vallas Käesalu külas põleb metsaalune maastik. Päästjate saabudes oli teataja kustutustöödega juba alustanud ning päästemeeskond likvideeris viimased tulekolded kella 16.36-ks. Teataja enda sõnul sai kulupõleng alguse hooletusse jäetud lõkkest.

15. aprillil kell 22.13 teatati, et Saue vallas Ruila kooli juures põleb maastik. Kohale saabunud päästjad kustutasid ca 200-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu kella 23-ks.

16. aprillil kell 13.33 teatati kulupõlengust Saku vallas Üksnurme külas. Päästjad kustutasid ligi 300-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 14.11-ks.

16. aprillil kell 15.08 teatati kulupõlengust Jõelähtme vallas Loo alevikus. Päästemeeskond kustutas 500-le ruutmeetrile laiunud põlengu kella 15.35-ks.

16. aprillil kell 16.19 said päästjad väljakutse kulupõlengule Raasiku vallas Järsi külas. Päästemeeskond likvideeris ca 600-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 16.42-ks.

Eelpool on välja toodud suuremad kulupõlengud, kuid lisaks neile said päästjad möödunud nädalavahetusel veel 11 väljakutset, mis olid seotud väiksemate (10-100 ruutmeetrit) kulupõlengute kustutamisega. Neist kolm Kristiine linnaosas, viis Lasnamäe linnaosas, üks Pirita linnaosas, üks Saue vallas ja üks Lääne-Harju vallas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. aprillil kell 21.27 teatati, et Põltsamaal Marja tn tuleb elumaja keldrist suitsu. Keldris asus katlasüsteem. Elanikud evakueerusid hoonest ja jäid päästjaid ootama. Keldrisse sisenenud päästjad selgitasid, et ilmselt oli elektrisüsteemi rikke tõttu süttinud põleng pelletikatla põletisüsteemis. Tulekolde leidmine oli raskendatud kuna suures keldris oli palju väikseid ruume, mis olid suitsu täis. Tulekahju kustutati käsikustutiga. Elanike ülesandeks jäi katla remondiks spetsialisti kutsumine.

15. aprillil kella 16.54 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Imukvere külas kustutamas lõket, kus põletati erinevat mööblit. Süttinud oli ka lõkke ümbruses kulu. Päästjad hoiatavad, et lõkkes on keelatud põletada jäätmeid, seal hulgas mis tahes värvitud või immutatud puitu, rääkimata tekstiilmaterjalidest. Info prügilõkke kohta edastati keskkonnaameti inspektoritele.

15. aprillil kell 17.10 teatati häirekeskusele, et Mustvee vallas Kükita külas Jõe tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes oli kahekorruseline hoone leekides ja katus osaliselt sisse langenud, elanikud olid majast väljas. Kustutustööd lõpetati kell 20.56, tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

16. aprillil kella 16.16 ajal käisid päästjad Põltsamaa linnas Veski tn kustutamas põlevat prügikasti ja selle ümbrust.

Põlvamaa

16. aprillil kella 12.47 ajal süttis kanepi vallas Tuulemäe külas hooletust lõkkepõletamisest pool hektarit kulu ning põleng ähvardas levida lähedal asuvasse metsa. Päästjad said tulele piiri peale.

Kella 20.17 ajal süttis Räpina vallas Männisalu külas järelevalveta ja kustutamata jäänud lõkkest kulu ning selles sees vanad autorehvid. Edasi levis põleng metsaalusele.

Tartumaa

14. aprillil kella 9.04 ajal põles Kastre vallas Lääniste külas kaubik ja selle kõrval seisev sõiduauto. VW kaubik ja Peugeot`i sõiduauto hävisid tulekahus. Päästjad kustutasid sõidukite jäänused.

15. aprillil kell 13.26 põles Nõo alevikus Liiva tänaval lahtise leegiga väike kõrvalhoone, mille päästjad kustutasid. Ära hoiti tule levik teistele lähedal asuvatele kõrvalhoonetele.

15. aprillil kella 14.52 ajal põles Tartus Friedebert Tuglase tänava piirkonnas 500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutusvarustuses ATV abil kustutasid.

Kella 15.22 ajal süttis Kastre vallas Metsanurga külas kontrolli alt väljunud lõkke põletamisest 200 ruutmeetrit kulu, mida päästjad elanike kõrval kustutada aitasid.

Kell 17.28 põles Tartus Puidu tn 3000 ruutmeetrit kulu.

Kell 18.07 põles Rõngu alevikus Aia tn 5000 ruutmeetrit kulu.

Kell 19.31 põles Tartus Turu tn piirkonnas 300 ruutmeetrit kulu.

Kell 00.12 põles Tartus Puidu tn 1000 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid põlengud.

16. aprillil kella 14.10 ajal süttis hooletust lõkkepõletamisest Tartu vallas Möllatsi külas 250 ruutmeetrit kulu ja üks kuusepuu.

16. aprillil kella 14.11 ajal süttis Tartus Roosi tänaval maja kõrval elupuu, millest süttis kolm ruutmeetrit elumaja fassaadi. Päästjad kustutasid tulekahju. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 22.51 käisid päästjad Elva vallas Rämsi külas Tiidriku teel 2500 ruutmeetrit kulu.

17. aprillil kell 3.01 käisid päästjad Peipsiääre vallas Varnja alevikus kustutamas poolele hektarile levinud kulutulekahju.

Valgamaa

14. aprillil kell 13.59 käisid päästjad Valgas Pikk tn kustutamas 900 ruutmeetril põlevat kulu.

Kella 21.57 ajal kustutati Otepää vallas Keeni külas 1500 ruutmeetril põlev kulu.

15. aprillil kella 13.40 paiku süttis Otepää vallas Nüpli külas ootamatust tuulehoost lõkkest lennanud sädemetest kulu. Lõkkepõletaja ise kutsus põlengu kustutamiseks appi päästjad. Hektarile levinud põleng kustutati kustutusvarustuses ATV abil ligi poole tunniga.

Kella 17.32 ajal põles Valgas Ilmajaama tn hektar kulu.

Viljandimaa

14. aprillil kell 16.36 käisid päästjad Viljandis Uueveski basseinist välja aitamas sinna kukkunud kobrast. Loom püüti kahvaga kinni ja toimetati loodusesse. 16. aprillil kell 11.24 käidi samas kohas järgmist kobrast välja aitamas.

15. aprillil kell 12.30 põles Viljandi vallas Põrga külas 0,1 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. Kulu süttimises süüdi olnud 53aastasele naisele vormistas päästetöö juht lühimenetluse korras rahalise karistuse.

16. aprillil kella 14.41 ajal süttis Viljandi vallas Jakobimõisa külas korralikult kustutamata jäänud lõkkeasemelt lennanud sädemetest 2200 ruutmeetrit kulu.

Kella 17.37 ajal põles Viljandi vallas Sooviku külas 300 ruutmeetrit kulu. Põlengualalt leiti põlenud saepuru ja oksahunnik, millest kulupõleng tõenäoliselt alguse oli saanud.

Võrumaa

15. aprillil kell 12.33 põles Võrus Kivi tn garaažide juures pool hektarit kulu, mille päästjad klopperitega materdades ja kahe veejoaga kustutasid.

Kella 15.47 ajal süttis Rõuge vallas Handimiku külas elektriliinide lühisest lennanud sädemetest 300 ruutmeetrisel alal eri kohtades kulu. Päästjad kustutasid tulekolded. Selgus, et liinide rikke põhjustas elektriposti vastu sõitnud traktor.

16. aprillil kella 16 ajal põles Võru vallas Mõrgi külas ligi hektar kulu, mille päästjad ATV abil kustutasid. Põlengualalt leiti lõkke jäänused, millest kulu tõenäoliselt oli süttinud. Lõkke süütajaid seekord tabada ei õnnestunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. aprillil kell 19.46 teatati mustast suitsust elumaja juures Narva-Jõesuu linnas Olgina alevikus Tiigi tänaval. Päästjad leidsid ees suure lõkke, kuid kuna see asus metsale liiga lähedal, kustutasid ohutuse tagamiseks lõkke.

Kell 18.01 helistas häirekeskusesse laps, kes teatas, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Metsapargi haljasalal põleb autorehv. Päästjad kustutasid ühe põlenud rehvi ja tegid lapsele selgitustööd.

Kell 16.14 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Kauksi külla, kus rannaalal oli põlema pandud kulu ja tuld oli võtnud ka laudtee. Põleng kustutati liiva ja järveveega. Põlengu tagajärjel sai laudtee kahjustada 5 meetri ulatuses.

Kell 16.04 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Hobuseraua tänavale, kus põles 1,5 hektarit kulu ja võsa. Põleng kustutati kella 18.37ks.

Kell 15.15 sai häirekeskus ATS häire teate Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Põhja allee ühiselamust. Häire põhjuseks oli mikrolaineahjus kõrbema läinud leib. Põlenguohtu ei olnud.

Kell 12.52 käisid päästjad kustutamas väikest kulupõlengut Lüganuse vallas Püssi linnas Kalevi tänaval.

Kell 7.20 teatati sara põlengust Jõhvi vallas Pauliku külas. Lausleekides põlenud hoone kustutasid päästjad kella 8.16ks. Põlengu põhjuseks võib olla süütamine.

15. aprillil kell 22.22 sõitsid päästjad Narva linnas Linda tänavale, kus kustutasid kolme ilutulestiku karbi põlengu.

Kell 20.46 teatati suitsust Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Suitsu põhjuseks oli ühes korteris olnud toidukõrbemine. Kuna korteris puudus suitsuandur, viisid päästjad läbi kodunõustamise.

Kell 19.06 teatati töötavast kulupõlengust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Põlesid kulu, kännud ja oksad kokku 1,5 hektarilisel alal. Tulele pandi piir kell 19.34. Kulupõleng võis alguse saada maha visatud kustutamata suitsukonist.

Kell 13.49 kustutasid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Vilja tänaval garaažide juures kulupõlengu 50 ruutmeetrisel alal.

Kell 11.28 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Sirgala külla Kooli tänavale, kus põles 1-korruseline suvila. Päästjate saabumise ajaks põles väike suvila lahtise leegiga. Põlengule pandi piir kell 12.08, lõplikuks kustutamiseks tuli päästjatel lahti võtta hoone seinad. Inimestest keegi kannatada ei saanud. Tulekahju kustutati kella 13.18ks. Põlengu võis põhjustada maha visatud suitsukoni. Lähedal asuvatele hoonetele ohtu ei olnud.

14. aprillil kell 18.33 tuli väljakutse Kohtla-Järve linna Ahtme linnaossa Ahtme maantee haljasalal, kus tõenäoliselt laste poolt oli põlema pandud kulu. Kokku 4 hektaril põlenud kulupõlengule said Jõhvi ja Kohtla-Järve päästjad piiri panna kella 19.27ks ja lõplikult kustutati kell 20.39.

Kell 16.20 anti häirekeskusele teada Narva linnas Oru tänaval noorte poolt, tiigi kaldale tehtud lõkkest, mis ei olnud lahkumise järel täielikult kustunud. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke ämbritäie veega. Samas piirkonnas tegid noored taas lõket kell 20.44. Päästjate saabumise ajaks noored jooksid ära ning päästjad kustutasid lõkke.

Kell 10.19 teatati kuuripõlengust Jõhvi vallas Tammiku alevikus. Hoonest oli elekter välja võetud ja omanik püüdis tulekustutiga põlengut kustutada. Põlengu lõplikuks kustutamiseks tuli päästjatel eemaldada kuuri katuselt eterniit. Kustutustööd lõpetati kell 11.50. Põleng võis alguse saada elektriseadmest.

Lääne-Virumaa

16. aprillil kell 21.38 käisid päästjad Vinni vallas Pajusti külas kustutamas järelevalveta lõket.

Kell 20 anti häirekeskusele teada, et Tapa linnas Kivilo tänaval tuleb alumise korruse aknast ja ukse vahelt suitsu, korteris viibib inimene. Teatajal paluti majast lahkuda ja paluda seda teha ka teistel majaelanikel. Põlenguohtu siiski ei olnud, suitsu põhjuseks oli sisse ajav ahi, elanik aga magas. Korteris puudusid suitsu- ja vingugaasiandur. Päästjad viisid läbi kodunõustamise.

15. aprillil kell 15.56 sõitsid päästjad Tapa valda Järsi külla, kus lõkkest oli süttinud kulu ja oli oht metsale. Kella 16.28ks oli tule levikule piir pandud. Kokku põles hinnanguliselt 1 hektar kulu. Samal ajal tuli teade ka suitsust samas külas metsa läheduses. Tegemist oli lõkkega. Päästjad tegid lõkketegijatele selgitustööd.

Kell 14.53 teatas häirekeskusele raudtee dispetšer Vinni vallas Mõedaka külas raudtee ääres põlevast kulust. Põlengu kustutamisele sõitsid välja Rakvere, Kunda ja Väike-Maarja päästjad. Kell 15.39 saadi tule levikule piir ja põleng likvideeriti kella 17.00ks. Kokku põles kulu ja võsa raudtee ääres 400 meetri ulatuses.

Kell 14.13 sõitsid päästjad Kadrina valda Kallukse külla, kus järelevalve all olnud lõke oli käest läinud ja süüdanud kulu. Põleng levis tuule tõttu edasi. Päästjad kustutasid kokku 1 hektaril põlenud kulu kella 14.45ks. 

Kell 10.46 sõitsid päästjad Tapa linna Spordi tänavale, kus teataja sõnul põles lõke suure leegiga, sellest on süttinud ka aiavärav ja põleng ohustas kuuri. Päästjad kustutasid põlengu kella 11.15ks.

14. aprillil kell 15.51 teatati kulupõlengust garaažide juures Tapa linnas Leina tänaval. Teatajate sõnul oli leek suur ja põleng levis edasi. Päästjad kustutasid 60 ruutmeetril põlenud kulu ja prahi ning tuld võtnud metallist garaažiboks kustutati kiiresti. Kustutustööd lõppesid kell 16.31.

Kell 11.50 said päästjad väljakutse Vinni valda Nurkse külla, kus kulupõleng oli liikumas metsa suunas. Kokku kustutasid Rakvere ja Väike-Maarja päästjad UTVde abil 2,5 hektaril põlenud kulu.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 9 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 111 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. aprillil kell 11.22 kutsuti päästjad Järva valda Kurisoo külla, kus hakkepuidu hunnik oli kukkunud teele ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad puhastasid sõidutee okstest.

Kell 14.06 teatati häirekeskusele kulupõlengust Järva vallas Väike-Kareda külas. Päästjate kohale saabudes oli inimene juba põlengu, mis oli alguse saanud lõkkest, suutnud kustutada. Päästjad kontrollisid ala üle ja selgitasid omanikule tuletegemise kuldreegleid.

16. aprillil kell 13.43 sõitsid päästjad Paide linna Prääma teele, kus põles kulu, mis ohustas lähedal kasvavaid puid. Paide päästjad kustutasid umbes 300-ruutmeetrise põlengu, kasutades selleks UTV-d.

Kell 16.18 teatati kulupõlengust Järva vallas Kuksema külas. Järva-Jaani vabatahtlikud panid tulele oma UTV ja kululuudadega kiirelt piirid ning kella 16.37ks oli põleng kustutatud. Tulekahju sai alguse lõkkest. Päästjad selgitasid lõkketegijale ohutu tuletegemise kuldreegleid.

Kell 17.22 käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Türi vallas Lõõla külas, kus süttinud oli umbes 750 ruutmeetrit kuiva heina. Tulekahju oli alguse saanud lõkkest.

Läänemaa

15. aprillil kell 13.54 leidsid päästjad Lääne-Nigula vallast Perakülast lõkkepatrulli käigus järelevalveta jäetud lõkke, mis kustutati ühe tonni veega.

Kell 17.01 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Ungru teel põleb maha jäetud maja vanal naftabaasi kinnistul ja näha on palju tossu. Helistaja sõnul võis hoones olla ka inimesi. Kohapeal kontrollimise käigus selgus, et põleb umbes 1,5 hektarit võsastunud maastikku, kus süttinud oli kulu, roog ja üksikud puud. Tulekahju kustutati kell 17.50ks ja sündmuskohal toimetasid Haapsalu, Lihula, Märjamaa, Risti kutselised ja Palivere vabatahtlikud päästjad. Lisaks tavatehnikale kasutati kustutustöödel maastikusõidukeid. Kohale kutsutud politseipatrull reguleeris sündmuskohal liiklust ja teavitas territooriumi valdajat sündmusest, sest päästjad pidid territooriumi kontrollimiseks avama jõuga väravad. Päästjate sõnul oli lisaohuks sündmusel ka katteta kaevuaugud.

16. aprillil kell 19.17 sõitsid päästjad Haapsalu linna Kaevaniidu peakraavi juurde, kus põles umbes 30 ruutu kulu ja roostikku. Päästjate saabudes tegelesid põlengu kustutamisega juba inimesed, kes põlengu ka olid avastanud. Tulekahju likvideeriti kella 19.32ks.

Pärnumaa

15. aprillil kell 11.28 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Ünnaste külla, kus põletati kulu. Päästjad kustutasid umbes 30-ruutmeetrise põlengu ning selgitasid kulupõletajale, kes oli välisriigi kodanik, et Eestis on kulupõletamine seadusega keelatud.

16. aprillil kell 12.39 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Jaagupi külla, kus süttinud oli kulu. Päästjad kustutasid umbes 0,7-hektarilise põlengu kululuudadega. Selgus, et omanik oli põletanud prahti ja sellest süttis kuivanud roostik ja hein.

Kell 13.22 sõitsid päästjad Lääneranna valda Esivere külla, kus lõkkest oli põlema läinud kulu. Päästjate kohale saabumise ajaks oli inimene põlengu suutnud oma jõududega peaaegu kustutada. Päästjad niisutasid umbes 200-ruutmeetrise põlenguala üle, milleks kulus viis tonni vett. Päästjad selgitasid, et lõkke ümbrus tuleb enne süttivast materjalist puhastada ning lõkke juures peavad olema esmased kustutusvahendid, näiteks ämber veega või tulekustuti.

Kell 14.04 kutsuti päästjad Pärnu linna Kõpu külla, kus põles umbes 1,5 hektarit kuiva heina. Päästjad kustutasid põlengu ATV abil. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud lõkkest.

Raplamaa

15.aprillil kell 13.27 teatati kulupõlengust Kohila vallas Rabivere külas. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud heinamaale umbes ühehektarilisele alale. Päästemeeskond alustas kiirelt kustutustöid vee ja kululuudadega, et piirata tule levikut hoonetele ja maastikule. Kella 14.47ks oli tulekahju likvideeritud ning selleks kulus 12 tonni vett. Tulekahju sai alguse suurest lõkkest, kus põletati kändusid. Päästjad selgitasid omanikule ohutu tuletegemise reegleid.

16. aprillil kell 11.31 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Põlma külas põleb metsa ääres kulu ja tuul on metsa poole. Päästjad kustutasid umbes 30 ruutu metsaalust kella 12.12ks. Selgus, et tulekahju sai alguse lõkkest.

Saaremaa

15.aprillil kell 13.03 sõitsid päästjad Saaremaa valda Aruste külla, kus lõke oli tuule tõttu süüdanud kõrvalasuva lauahunniku. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.01ks.

Kell 16.43 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kaunispe külla, kus inimene põletas kulu. Torgu vabatahtlikud kustutasid põlengu ning selgitasid omanikule kulupõletamise ohtlikkust.

Kell 17.22 avastasid vabatahtlikud päästjad kulupõlengu Saaremaa vallas Valjala alevikus. Täpsemal kontrollimisel selgus, et põlevad heinapallid ja maastik umbes 3 hektari ulatuses, tuli oli levinud ka metsa alla. Kella 18.01ks pandi põlengule piir ning jätkati viimaste tulekollete kustutamist, tulekahju likvideeriti lõplikult kella 19.05ks. Esmase info kohaselt võis tulekahju alguse saada järelevalveta jäetud lõkkest. Põlengut käisid kustutamas Kuressaare, Orissaare kutselised ja Valjala vabatahtlikud päästjad. Kustutustööde käigus kasutati ka maastikusõiduki abi.