Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. aprillil kell 17.37 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva huvikooli juures põleb kulu. Päästjad kustutasid 100 meetri ulatuses põlenud kulu kella 17.57-ks.

17. aprillil kell 18.23 teatati, et Mustamäe linnaosas Kuklase tänaval asuva üheksakorruselise elumaja ühes korteris läks elektripliit põlema. Päästjate saabudes oli aktiivne põlemine lõppenud ning tuvastati, et see toimus pliidi sees. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põlema süttida pliidi sisse kogunenud vana rasv, mis omakorda süütas pliidi soojustusmaterjali. Päästjad kustutasid pliidi ning viisid selle korterist välja. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

17. aprillil kell 19.26 sõitsid päästjad kustutama kulupõlengut Lasnamäe linnaosas Osmussaare teel. Põles umbes 20 ruutmeetrit kulu.

17. aprillil kell 20.15 helistas häirekeskusesse Pirita linnaosas Oblika teel elav inimene, kes teatas, et tema naaber tegi hoovis lõket ja lahkus kodust seda kustutamata. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et nii see tõesti oli ja kustutasid järelevalveta jäetud lõkke kella 20.40-ks.

17. aprillil kell 21.39 teatati, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel on eakas naine oma kodus kukkunud ning ei saa kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja andsid kannatanu üle kiirabile.

17. aprillil kell 22.42 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Põhja puiesteel põleb tänavavalgustuspost, millest lenduvad sädemed on juba kahjustanud ka posti alla parkinud sõidukit. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.12-ks ning sündmusega tegeles edasi tänavavalgustuse ettevõtte esindaja.

17. aprillil kell 23.27 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Tiskrevälja tänava kandis on tunda tugevat kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid luure käigus Rannamõisa teelt järelevalveta lõkke, mis kustutati.

Harjumaa

17. aprillil kell 12.14 teatati maastikutulekahjust Saue vallas Kaasiku külas. Päästjate saabudes oli teataja ligi 20-le ruutmeetrile levinud põlengu ise kontrolli alla saanud ning vabatahtlikud päästjad Kibunast teostasid maastiku järelkustutuse.

17. aprillil kell 12.56 said päästjad väljakutse Viimsi valda Randvere külasse, kus põles mereäärne pilliroog. Päästemeeskond kustutas ca 300 meetrise põlenguala kella 13.57-ks.

17. aprillil kell 12.56 sai häirekeskus teate kulupõlengust Kuusalu vallas Suurpea külas. Päästjate saabudes oli teataja ka ise kustutustöödega alustanud ning oli kutselistele päästjatele igati abiks. Ligi 400 ruutmeetrit kulupõlengut kustutati kella 13.26-ks.

17. aprillil kell 16.22 teatati, et Saue vallas Hüüru külas põleb kulu, mis ohustab tugeva tuule tõttu ka elumajasid. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi 7000-le ruutmeetrile ulatunud kulupõlengu kella 17.03-ks.

17.aprillil kell 17.14 teatati maastikupõlengust Saue vallas Hingu külas. Esialgsel hinnangul lõkkest alguse saanud ning ligi 4-le hektarile levinud kulupõleng kustutati päästjate poolt lõplikult kella 19.31-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. aprillil kell 12.14 teatas sotsiaalabi töötaja Jõgeva vallas Laiuse alevikus Kolme paksu tn, et ei pääse majja oma hoolealuse juurde. Oli tekkinud kahtlus, et majas elavat 78aastast meest on tabanud terviserike, sest ust ta ei avanud. Päästjad sisenesid hoonesse jõuga ning leidsid põrandal lebava patsiendi, kes anti üle kiirabimeedikute hoole alla.

Tartumaa

17. aprillil kell 20.47 märkas möödasõitja Kambja vallas Pangodi külas elumaja akendes leeke. Mees helistas päästjate kutsumiseks häirekeskusele ning läks appi. Läbi akna nägi ta põlevas toas maas lebavat teadvuseta meest. Vapper abiline purustas akna, hüppas sealt sisse ning lohistas kannatanu välja maja trepi peale. Tõenäoliselt päästis ta oma ennastsalgava tegevusega mehe elu. Selgus, et majast oli varem ise välja saanud ka üks inimene. Kiirabi viis majast välja toodud kannatanu haiglasse, teine hädaline leidis ulualuse Elvas elavate lähedaste juures. Kohale saabunud pääste suitsusukeldujad seisnesid majja ja kustutasid elutoas põlevad tulekolded. Ilmselt oli tulekahju süttinud hooletust suitsetamisest.

Viljandimaa

17. aprillil kell 22.28 käisid päästjad Viljandi vallas Kuressaare külas aitamas välja tuua 3-4 meetri sügavusse kaevu kukkunud koera. Loom anti üle omanikule. Tõsisemaid vigastusi esialgu koeral märgata ei olnud, kuid ta võis kaevus abi oodata juba pikemat aega. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. aprillil kell 22 sõitsid päästjad Narva linna Juhkentali tänavale, kus meesterahvas oli kallakust alla kukkunud ja jalaluu murdnud. Päästjad aitasid mehe üles tuua ja andsid üle kiirabile.

Kell 20.52 teatati mustast suitsust ja põllu põlemisest Kohtla-Järve linnas Oru linnaosas Briketi tänava läheduses. Päästjatel tuli kustutada 12 kohas põlenud rehve, põlema oli läinud ümberkaudne kulu ja põleng liikus metsa poole. Poolel hektaril olnud põlengule saadi piir kell 22.12 ja kustutati kella 22.43ks.

Kell 19.45 sõitsid päästjad Narva linna Raudsilla tänavale, kus hoone kõrval suures hunnikus põlesid praht ja puidust alused. Põleng kustutati kella 20.35ks.

Kell 19.29 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Ereda külla, kus kustutasid kululuudadega 0,5 hektaril maastikupõlengu. Kustutustööd lõppesid kell 20.23.

Kell 17.30 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Tabori tänaval varem põlenud alal kustutamas põlevat vana külmkappi.

Kell 17.08 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Niidu tänavale, kus garaažide taga põles kulu ja praht. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.38ks.

Kell 15.11 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Kalevi tänaval haljasalal. Päästjad kustutasid 600 ruutmeeril põlengu kululuudadega kella 15.43ks.

Kell 12.51 sõitsid päästjad Alutaguse valda Arvila külla, kus oli põlema läinud kuur ja vana laut ning tuli ohustas sauna. Tugeva tuule tõttu liikus tuli edasi. Elanikud piirasid tule levikut teistele hoonetele. Päästjate saabudes põlesid kaks kõrvalhoonet lahtise leegiga, katused olid sisse vajunud ja kulupõleng liikus edasi metsa poole. Päästjad vajasid kustutustöödel hingamisaparaate. Tulele pandi piir kell 14.40 ja kustutati lõplikult kella 16.46ks. Tulekahju sai alguse lõkkest. Kustutustöödel osalesid Iisaku, Jõhvi ja Kohtla-Järve kutselised ja Iisaku vabatahtlikud päästjad. 

Kell 10.56 teatati prügišahti põlengust Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Prügikonteiner kustutati ja trepikoda tuulutati. Põleng võis alguse saada šahti visatud suitsukonist.

Lääne-Virumaa

17. aprillil kell 16.29 said päästjad väljakutse Tapa valda Porkuni külla järve äärde. Kohapeal olnud inimesed kustutasid 160 ruutmeeril põlenud rohu ja pilliroo. Päästjad kontrollisid põlenguala üle ja ohtu ei olnud.

Kell 16.11 sõitsid päästjad Vinni valda Kehala külla, kus elektritööde käigus oli liin maha kukkunud ja sellest süttinud kulu. Päästjad kustutasid 100 ruutmeetril põlenud maastiku kella 16.58ks.

Kell 16.04 teatati kulupõlengust raudtee kõrval Tapa vallas Alupere külas. Elektriliinide all põles nii kulu kui ka võsa ja tuli levis kiiresti edasi. Põleng lokaliseeriti kella 17.07ks ja kustutustööd lõpetati kell 21.44. Kustutustöödel osalesid Tapa, Väike-Maarja ja Aravete kutselised ning Tamsalu ja Vajangu vabatahtlikud päästjad.

Kell 15.22 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Pandivere külla, kus teatati mustast suitsust ja plastikuhaisust. Pliidi all põletati kummist esemeid, põlenguohtu ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. aprillil kell 15 sõitsid päästjad Türi valda Sonni külla kustutama t kulupõlengut. Vahastu vabatahtlikud päästjad panid umbes 400-ruutmeetrisele põlengule vee ja kululuudadega piirid kella 15.50ks. Kulu ja kaks lõkkeaset kustutati lõplikult kella 16.58ks. Inimene oli väidetavalt teinud vannis lõket, kuid see jutt ei vastanud ilmselt tõele, sest päästjad leidsid sündmuskohalt mitu lõkkekohta. 

Kell 17.08 kutsuti päästjad Järva valda Reinevere külla kustutama järjekordset kulupõlengut. Päästjate saabudes oli tuli suures ulatuses levinud ümber maja ning liikus metsa poole, õnneks maja ohus ei olnud. Päästjad asusid vee ja kululuudadega tuld kustutama, abiks võeti ka UTV. Umbes 2,5-hektariline põleng likvideeriti kella 18.24. Selgus, et elanik oli tahtnud teha lõket ning otsustas lõkkeplatsi enne kulust puhtaks põletada, kuid tuli läks käest. Kustutustöödega tegelesid Koeru, Paide, Järva-Jaani, Simuna ja Väike -Maarja päästjad. 

Kell 18.28 sõitsid päästjad Paide linna Oeti külla, kus põles umbes 50 ruutu kulu. Paide päästemeeskond kustutas tule 10 minutiga.

Pärnumaa

17. aprillil kell 21.25 teatati põlevast aiamajast Pärnu linnas Liblika tänaval. Päästjate saabudes põles mahajäetud suvila lausleegiga. Tulekahju kustutai kella 22.01ks, aiamaja mõõtmetega 3x5 meetrit hävis tules täielikult.

Kell 21.30 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnu linnas Papiniidu tänaval. Päästjad kontrollisid avariilised sõidukid üle, lükkasid auto teelt kõrvale ning lõpuks puhastasid sõidutee. Kiirabi vaatas kannatanud kohapeal üle.

Saaremaa

17. aprillil kell 19.44 teatati tahmapõlengust Muhu vallas Lehtmetsa külas. Päästjad avastasid põlengu korstnas, mis puhastati, ning esimesel võimalusel paluti kohale kutsuda korstnapühkija, kes süsteemi üle vaatab.

18. aprillil kell 6.58 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Koidu tänavale, kus inimesed tegid lõket, mille suits häiris naabreid. Kuna lõkke juures puudusid ka esmased kustutusvahendid, kustutasid päästjad selle ära. Inimesele selgitati lõkketegemise kuldreegleid.