Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. aprillil kell 12.30 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Lastekodu tänaval asuva õpilaskodu juures põleb puu. Päästjad kustutasid puu kella 12.38-ks.

18. aprillil kell 16.07 teatati, et Lasnamäe linnaosas Alvari tänaval asuva kiriku taga põleb maastik. Päästjad kustutasid 200-le ruutmeetrile laiunud põlengu kella 16.34-ks.

18. aprillil kell 17.50 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel mängisid kaks väikest poissi tikkudega ja süütasid lõkke, mis kahjuks kiiresti järelevalveta jäi. Päästjad kustutasid lõkke ning sündmusega tegeles edasi politsei.

18. aprillil kell 19.24 teatati kulupõlengust Lasnamäe linnaosas Liikuri tänava kandis. Ligi 500 ruutmeetri ulatuses põlenud kulu kustutati päästjate poolt kella 20-ks.

18. aprillil kell 19.50 said päästjad väljakutse Nõmme linnaosasse Hiiu-Suurtüki tänava lähistele, kus põles metsa alla ladustatud vana diivan, mis omakorda oli süüdanud lähedalasuva maastiku. Põleng kustutati kella 20.12-ks.

Harjumaa

18. aprillil kell 15.30 said päästjad väljakutse kulupõlengule Viimsi vallas Laiakülas. Ligi 200 ruutmeetrit põlevat kulu ja metsaalust kustutati ATV abil.

18. aprillil kell 16.14 helistati häirekeskusesse teatega, et Kiili vallas Luige alevikus põleb elumaja ning metsa vahetus läheduses lahtise leegiga puukuur. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 16.38-ks, misjärel alustati järelkustutusega. Elumaja põlengus kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

18. aprillil kell 18.02 teatati, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Põllu tänaval põleb kulu. Päästjad kustutasid ca 1 hektari ulatuses põlenud kulu kella 19.49-ks.

18. aprillil kell 20.29 teatati, et Anija vallas Arava külas põleb eraterritooriumil kulu, mis on juba süüdanud ka hoovis asuvad kuused. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tulelevik ohustas ka elumaja ning asusid tööle mitmes tööliinis, et kaitsta maja ning kustutada maastikku. Tulekahju kustutati kella 22.30-ks ning ilmselgete joobetunnustega elanik, kelle tehtud lõkkest tulekahju esmasel hinnangul alguse sai, vaatas päästjate tööd rahulikult pealt.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

18. aprillil kell 19.27 ajal süttis Räpna vallas Ruusa külas tõenäoliselt salongi soojendusmootori rikkest puid vedanud traktor. Juht proovis käsikustutiga põlengut ise summutada, kuid kustutis ei olnud survet ning töö jäi katki. Päästjad kustutasid tarktori kabiinis levinud põlengu 300 liitri veega.

Tartumaa

18. aprillil kella 16.29 ajal põles Kambja vallas Ivaste külas heinamaal kulu ja metsaalune, põleng ulatus 1,5 hektarile ja selle kustutamine võttis päästjatel üle tunni aja. Kustutustöödel kasutati kustutusvarustuses ATVd. Ilmselt oli põlengu põhjuseks hooletu ümberkäimine lahtise tulega, kuid süüdlast seekord tabada ei õnnestunud. 

Kell 18.14 teatati, et Tartus Nõlvaku tn põleb kortermaja kolmanda korruse rõdu. Teatajaks oli põlengut märganud vastasmaja elanik. Päästjate sisenemise ajal korteris kedagi ei olnud. Kuumus oli juba purustanud rõduukse ja -akna klaasid. Päästjatel õnnestus piirata tule levik tuppa, kustutustööd lõpetati kell 18.40. Rõdul olnud asjad hävisid põlengus. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

18. aprillil kell 12.47 teatati, et Tõrvas Tartu tn on elaniku hoovis madu, kes käitub ohtlikult. Päästjad selgitasid, et tegemist oli nastikuga, kes inimestele ohtu ei kujutanud ja puges müüri alla peitu.

Võrumaa

19. aprillil kella 00.54 ajal põles Võru vallas Navi külas kaks hektarit kulu, mille päästjad ligi tunniga kustutasid. Päästjad hoiatavad, et kuivanud kulu süttib väga kergesti väiksemastki sädemest, rääkimata korralikult kustutamata tikust või suitsukonist. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. aprillil kell 20.46 kutsuti päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Keskpuiestee tänava kiigeplatsile, kus tehti lõket. Noored kustutasid ise lõkke ära.

Kell 16.16 teatati suitsust Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas. Tegemist oli maastikupõlenguga, mille perimeeter oli tugeva ja muutliku tuule tõttu 1 kilomeeter. Sündmusele reageerisid Narva-Jõesuu, Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve päästjad. UTVde abil vee ja kululuudadega pandi tulele piir kella 17.38ks ja põleng kustutati lõplikult kella 18.39ks. Kokku põles 5 hektarit.

Kell 13.33 teatati suitsust trepikojas Narva linnas Soldina tänava kortermajas. Suitsu põhjuseks oli kõrbema läinud toit, mis oli päästjate saabumise ajaks pliidilt ära võetud. Ruumid tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

Kell 12.27 kustutasid päästjad Narva linnas A.Puškini tänaval põlenud prügikonteineri põlengu.

Kell 11.08 käisid päästjad Narva linnas Kreenholmi tänaval kustutamas 100 ruutmeetril põlenud kulu.

Lääne-Virumaa

19. aprillil kell 9 teatati kütmisel halvast tõmbest korstnas Haljala alevikus Rakvere maantee majas. Elanikel paluti hoonest lahkuda. Päästjad leidsid korstnast linnupesa. Majaomanik lubas kohale kutsuda korstnapühkija.

18. aprillil kell 20.23 said päästjad väljakutse Rakvere linna Õli tänava tootmishoonesse, kus oli põlema läinud tööstuslik pesukuivati. Põleng toimus masina sees. Põleng kustus ise, päästjad kontrollisid masina üle ja ohtu enam ei olnud. Seade jäeti omanike valve alla.

Kell 16.03 käisid Kadrina vabatahtlikud päästjad kustutamas väikest kulupõlengust Kadrina alevikus Tapa teel.

Kell 14.04 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Kaavere külla, kus põles kulu kokku 400 ruutmeetril. Maastikupõleng sai alguse lõkkest.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

18. aprillil kell 15.31 käisid päästjad Haapsalu linnas Kiltsi külas lennuvälja juures kustutamas umbes kahehektarilist kulupõlengut, milleks kulus neli tonni vett.

Kell 18.12 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Kastani tänaval tuleb ühest korterist suitsu. Haapsalu päästjad avastasid korterist toidukõrbemise, misjärel ruumid tuulutati. Ühe korterielaniku viis kiirabi kontrolliks haiglasse.

Järvamaa

18. aprillil kell 11.38 käisid päästjad Türi vallas Kõdu külas kustutamas umbes 0,5 hektari suurust kulupõlengut, mille kustutamiseks kulus 20 tonni vett.

Kell 16.50 teatati kulupõlengust Järva vallas Müüsleri külas. Päästjad kustutasid umbes 50-ruuduse põlengu, mis oli alguse saanud lõkkest, ning selgitasid, kui ohtlik on teha lõket tugeva tuulega.

Pärnumaa

18. aprillil kell 10.59 käisid päästjad Pärnu linnas Lindi külas kustutamas 120-ruutmeetrist kulupõlengut, mis kustutati kululuudadega. Põleng oli alguse saanud lõkkest.

Kell 11.46 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse Jõe tänavale, kus teataja sõnul põles kulu ja süttimisohus oli vana, mahajäetud kuur. Päästjate saabudes põles aiamaja esine terrass, katus ja 20 ruutu kuivanud heina. Vändra päästjad kustutasid põlengu kella 12.07ks.

Kell 14.18 käisid päästjad Pärnu linnas Iseseisvuse väljaku ääres kustutamas prügikasti.

Kell 16.24 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnu linnas Tallinna maanteel, kus kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja puhastasid tee autotükkidest. Ühe inimese viis kiirabi sündmuskohalt haiglasse.

Kell 21.06 sõitsid päästjad saarde valda Allikukivi külla Volveti teele, kus süttinud oli metsaalune. Päästjad kustutasid umbes 100-ruutmeetrise põlengu 2700 liitri veega.

19. aprillil kell 8.06 käisid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Kurgja külas eemaldamas teele kukkunud suurt kasepuud.

Raplamaa

18. aprillil kell 12.14 sõitsid päästjad Kohila valda Hageri aleviku Kohila teele, kus lõkkest oli süttinud kulu. Päästjad kustutasid põlengu 300 liitri veega ning selgitasid inimesele ohutu tuletegemise reegleid.

Kell 15.20 käisid päästjad Kohila vallas Angerja külas kustutamas umbes ühehektarilist kulupõlengut, milleks kulus 2000 liitrit vett. selgus, et inimesed olid eelnevalt plekist tünnis oksi põletanud, kuid tuulega lendasid sädemed laiali ja süütasid kulu.