Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. aprillil kell 10.18 helistas häirekeskusesse Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel elav inimene ning teatas, et tema naaber teeb oma hoovis lõket, mis tuule jõul muudkui paisub ja ohustab puid. Kohale saabunud päästjad veendusid, et lõke on tõesti puudele liiga lähedale tehtud ning kustutasid selle hoolimata lõkkemeistri vastupanust.

19. aprillil kell 13.18 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Laevastiku tänaval põleb kulu. Ligikaudu 300 ruutmeetrile levinud põleng kustutati kohale saabunud päästjate poolt.

19. aprillil kell 15.59 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse Kopli tänavale, kus põles puidust rest. Rest kustutati.

19. aprillil kell 17.27 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval põleb viiekorruselise elumaja otsasein. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu neljandal korrusel asuva korteri rõdupleki all ning kustutasid selle. Õnneks tuli korterisse ei levinud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

19. aprillil kell 18.06 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paldiski maanteel tõuseb mahajäetud majast suitsu. Päästjad leidsid saabudes hoone seina juurde tehtud järelevalveta lõkke ning kustutasid selle.

19. aprillil kell 22.21 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval asuva kaheksakorruselise elumaja trepikojas töötab suitsuandur ning on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu ühes esimesel korrusel asuvas korteris, kust toodi välja elanik ja anti üle kiirabile. Tulekahju lokaliseeriti kella 22.37-ks ning kustutustööde käigus toodi korterist välja ka kaks koera, kellest ühe elu õnnestus päästa, teine koer kahjuks hukkus. Päästemeeskonnad kontrollisid üle kõik trepikojas asuvad korterid ning haiglasse tervisekontrolli toimetati kokku seitse inimest. Tulekolle asus põleva korteri esikus ja vannitoas. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

19. aprillil kell 14.31 sõitsid päästjad kustutama kulupõlengut Rae valda Jüri alevikku. Ligi 20 ruutmeetrit põlengut kustutati kella 14.46-ks.

19. aprillil kell 22.07 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kolgakülas põleb maantee ääres sõiduauto. Päästjate saabudes oli sõiduk leekides ning see kustutati kella 22.45-ks. Autojuht õnneks kannatada ei saanud.

20. aprilli öösel kell 00.13 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Lööra külas põleb kasvuhoone katlamaja. Päästjate saabudes põles kasvuhoone, milles hoiustati hakkepuitu, lahtise leegiga. Tulekahju kustutati lõplikult kella 4.19-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Kell 6.18 teatati, et hakkepuit süttis uuesti ning kohale reageerinud päästjad kutsusid seekord kohale ka rasketehnika, mille abil hakkepuidu hunnikuid lahti harutada ja tulekoldeid ükshaaval kustutama asuda. Hetkel päästesündmus veel kestab.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. aprillil kell 00.01 sai häirekeskus teate, et Jõgeva vallas Jõgeva linnas Pargi tänaval tuleb elumaja korstna vahelt valget suitsu. Päästjad tuvastasid korstnapõlengu. Põleng likvideeriti ning paluti kohale kutsuda korstnapühkija, kes süsteemi uuesti üle kontrollib.

Tartumaa

19. aprillil kell 10.54 kutsuti päästjad Kambja valda Pühi külla, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Päästjad katsid autost valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee autotükkidest. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Kell 13.01 teatati liiklusõnnetusest Tartu linnas Narva maanteel, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid autodel akuklemmid, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee, nii et liiklus sai edasi toimida.

Kell 16.25 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Järiste külas põleb põld, mille kõrval on mahajäetud hooned. Päästjate saabumise ajaks oli tuli jõudnud hoone seinani, mida asuti kohe kustutama. Umbes poolehektarilise kulupõlengu kustutamiseks kasutati kululuudasid ja vett. Kella 16.53ks pandi tulekahjule piir ning kustutati lõplikult kella 17.11ks. Tuld võtnud hoone kontrolliti termokaameraga üle, kuid tulekoldeid ei avastatud. Sündmuskohal toimetasid Elva, Tartu kutselised ja Tõrvandi vabatahtlikud päästjad.

Kell 17.44 teatati järjekordsest kulupõlengust Elva vallas Rõngu alevikus Puiestee tänaval. Päästjad kustutasid umbes 50-ruuduse põlenguala, kus tuld olid võtnud lehed ja kuivanud hein.

Valgamaa

19. aprillil kell 15.18 teatati kulupõlengust Otepää vallas Puka alevikus Kesk tänaval. Päästjad kustutasid umbes 30-ruutmeetrise põlenguala veega. Pealtnägija sõnul viibis sündmuskohal eelnevalt kolm teismelist, kes olid seal millegagi paugutanud.

Kell 18.17 teatati põlevast sõidukist Valga vallas Killinge külas. Päästjad kustutasid põleva sõiduki, mis hävis tules täielikult, lisaks puhastati tee sodist. Põleng kahjustas sündmuskohalt asfalti ja tee ääres seisnud helkurposti, millest informeeriti ka Transpordiametit. Selguse, et sõiduk oli süttinud sõidu ajal, inimene pääses autost õnneks tervelt välja.

Võrumaa

19. aprillil kell 8.52 teatati saunapõlengust Võru vallas Osula külas. Helistaja suutis enne päästjate tulekut tulekahju ise kustutada. Päästjad avasid osa katust ning kontrollisid konstruktsioonid üle, kuid edasist ohtu ei leitud. Tulekahju põhjustas arvatavasti tolm, mis oli ladestunud korstna ümber asuvale villale.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. aprillil kell 23.17 teatati gaasianduri häirest Narva linnas Energia tänava kortermajas. Päästjate mõõteseade leket ei tuvastanud. Gaasiseadme kontrollimiseks paluti kutsuda kohale tehnikud.

Kell 18.48 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külla, kus teatati suitsust tiigi ja mahajäetud hoone vahel. Päästjad kustutasid 100 ruutmeeril põlenud kulu, puud ja prahi.

Kell 16.57 tuli teade suitsulõhnast Toila vallas Saka külas. Päästjad tuvastasid põlengu Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla teel. 1000 ruutmeetril põles kulu, võsa ja vanad raudteeliiprid. Kustutustööd lõppesid kell 19.02.

Kell 14.45 märkasid kiirabitöötajad kulupõlengut Narva linnas Kadastiku tänaval. Päästjad kustutasid 50 ruutmeetril põlenud kulu ja kraavis olnud prügi.

Lääne-Virumaa

19. aprillil kell 17.56 teatati mustast suitsust Vinni vallas Rakke alevikus Oru tänaval. Päästjate saabumise ajal põles lõke suure leegiga. Lõkkes põletati puidust prahti. Päästjad hindasid lõket liiga ohtlikuks ning kustutusvahendeid ebapiisavaks. Lõke kustutati.

Kell 15.01 teatati prügikastipõlengust Rakvere linnas Kastani tänaval spordihoone juures. Päästjate saabumise ajaks oli suudetud põleng kustutada. Päästjad kontrollisid üle ja ohtu enam ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

19. aprillil kell 16.43 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Hiiumaa vallas Kärdla külas, kus kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad katsid teele valgunud õlireostuse absorbendiga ning eemaldasid autodel akujuhtmed, et vältida süttimist. Puksiir toimetas sõidukid sündmuskohalt minema.

Kell 16. 46 sai häirekeskus teate, et Hiiumaa vallas Suuremõisa külas põleb kulu ja süttinud on ka hoone välissein. Päästjad kustutasid põlengu ning teavitasid Keskkonnaametit, sest kohapeal põletati plastikut ja muud prügi.

Järvamaa

19. aprillil kell 12.49 teatati kulupõlengust Türi vallas Kahala külas raudtee ääres. Päästjad kustutasid põlengu 400 liitri veega.

Kell 14.42 sõitsid päästjad Türi valda Meossaare külla, kus lõkkest oli süttinud kulu, millele inimesed suutsid ise piiri panna. Kohale sõitnud päästjad kustutasid lõkke ning tegid omanikule selgitustööd.

Pärnumaa

19. aprillil kell 9.59 kutsuti päästjad Pärnu linna Pikale tänavale, kus korteris põles elektrikilp. Päästjate saabumise ajaks oli põleng juba lõppenud. Sündmuskoht kontrolliti üle, kuid mingit edasist ohtu ei leitud. Omanik jäi elektrikuid ootama.

Kell 13.13 sõitsid päästjad Pärnu linna Põhara külla kustutama kulupõlengut. Selgus, et inimene oli teinud lõket, kuid tuli läks käest ja süütas umbes hektarisuuruse maa-ala. Päästjad kustutasid põlengu ning hoidsid ära tule leviku kuusehekile.

Kell 17.36 teatati kulupõlengust Häädemeeste vallas Arumetsa külas. Päästjad kustuasid umbes poolehektarilise põlengu kululuudade ja veega. Tulekahju sai alguse sellest, et inimene oli traktoriga kogemata elektriliini maha sõitnud ning tekkinud sädemed süütasidki kuivanud heina.

Kell 18.24 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Tallinna maanteel on kahekordse maja ülemine korrus suitsu täis. Päästjate kohale saamise ajaks oli helistaja hoonest inimese välja toonud. Päästjad avastasid eluruumidest toidukõrbemise. Ruumid tuulutati, kiirabi viis kannatanu kontrolliks haiglasse.

Raplamaa

19. aprillil kell 10.26 teatati hoonepõlengust Märjamaa vallas Araste külas. Päästjad asusid kohe kaitsma kõrvalasuvat hoonet ning kustutama lahtise leegiga põlevat puukuuri, lisaks põles ümberringi kuivanud hein. Kella 11.04ks suudeti tulele piir panna ning lõplikult likvideeriti see kella 12.46. Selgus, et inimesed olid teinud lõket, mis süütaski kulu ja kaks hoonet, mis tules hävisid. Tuli oli levinud ka metsa alla. Sündmuskohal toimetasid Märjamaa, Pärnu-Jaagupi ja Rapla päästjad.

Kell 11.04 teatati kulupõlengust Märjamaa vallas Laukna külas. Päästjad kustutasid umbes 50-ruutmeetrise põlenguala veega ja viisid läbi ka kodunõustamise. Tulekahju oli algse saanud hooletult tehtud lõkkest.

20. aprillil kell 7.42 teatati põlevast sõiduautost Rapla vallas Rapla linnas Haigru teel. Päästjad kustutasid sõiduki, milleks kulus tonn vett.