Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. juuli kuni 3. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. augustil kell 15.15 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Suur-Paala tänaval asuvas kontorihoones on koridoris suits. Ehkki nähtavat leeki ei olnud, evakueeriti igaks juhuks majas viibinud lapsed. Selgus, et põlema oli läinud WC-s asuv kätekuivatusföön, mis päästjate kohale jõudmise ajaks oli jõudnud juba ära kustuda. Lisaks föönile said kahjustada ka WC seinad.

2. augustil kell 13.41 kutsuti päästjad Tallinnas Smuuli teel asuvasse kaubanduskeskusesse, kus põlesid toidupoe ja mööblikaupluse laod ligikaudu 200 ruutmeetri ulatuses. Päästjate kohale jõudes oli tuli jõudnud ka katusekonstruktsioonidesse ning levis osalt ka kaubanduskeskusesse sisse. Ühtlasi oli oht, et tugeva tuule tõttu võib tuul levida kõrvalasuvasse Bauhofi kauplusesse. Kõik kaubanduskeskuses ning Bauhofis viibinud inimesed evakueeriti ning Lasnamäe piirkonna elanikel soovitati aknad kinni hoida. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.55 ning seejärel tehti veel täiendavat kontrolli ning tuulutati ruume. Kustutustööd lõpetati kell 17.46. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse elektrilühisest.

Harjumaa

1. augustil kell 20.05 sõitsid päästjad mööda Harjumaal Ämariku alevikus leegiga põlevast garaažiboksist, mille sees olid gaasiballoonid. Selgus, et põlema oli läinud kolm garaažiboksi ja katus nende kohal, niisamuti oli oht, et tuli levib ka kõrvalasuvatele boksidele. Tõenäoliselt sai põleng alguse päeval kala suitsutamiseks kasutatud ahjust, mis oli pärast kasutamist garaaži tõstetud. Tulekahju likvideeriti kell 21.48.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. augustil kell 12.18 said päästjad väljakutse Elva valda Ridakülla, kus hobune oli jäänud pehme põhjaga kraavi kinni ega pääsenud enam välja. Kuna pehme maa rasket päästeautot ei kandnud, aidati loom kraavist välja kohaliku traktoristi abiga ning päästetud hobune anti üle perenaisele.

1. augustil kell 21.09 said päästjad väljakutse Elva valda Noorma külla, kus põlema oli süttinud talumaja mõõtmetega 20x12 meetrit. Päästjate saabudes põles hoone lausleegiga ning päästjad alustasid koheselt kustutustegevusega. Tulekahju likvideeriti 2. augustil kell 01.12. Tulekahju tekkepõhjus teada ei ole, selle selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. augustil kell 11.36 tuli teade, et Kohtla-Järve linnas Tehnika tänaval on tiigis kaks inimest (mees ja naine) ning nad ei saa tiigist välja, sest veekogu põhi on libe. Päästjate saabumise ajaks olid hädasolijad juba kaldale saanud ja päästjate abi vaja ei olnud. Kahjuks olid isikud alkoholijoobes ning nendega tegeles edasi politsei.

Lääne-Virumaa

1. augustil kell 10.12 teatati tulekahjust Lääne-Viru maakonnas Rakvere vallas Vaeküla külas, kus põles viljakuivati. Salvest lasti vili välja ja tulekolded likvideeriti. Kustutustööd lõpetati kell 13.17.

Ida-Eesti pommigrupp

1. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud kaks miinipildujamiini ning Alutaguse vallast Jaama külast leitud mürsk.

2. augustil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Lüganuse vallast Kiviõli linnast Turu tänavalt leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

31. juulil kell 13.18 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Aiavilja tänavale. Hoovis põletati vana külmiku sees prahti ning lõke levitas ümbruskonda palju musta suitsu. Päästjad likvideerisid lõkke kell 13.32.

Pärnumaa

31. juulil kell 15.23 said päästjad väljakutse Häädemeeste valda Metsakülla, kus lõkkes põletati prahti. 6x10 meetrise läbimõõduga lõkkes põletati erinevaid keskkonnaohtlikke jäätmeid – külmkappe, tulekustuteid, elektrijuhtmeid, plastmassi jne. Päästjad kustutasid lõkke ning teavitasid sündmusest Keskkonnainspektsiooni. 

31. juulil kell 21.03 said päästjad väljakutse Pärnu linna Suur-Sepa tänavale, kus kolmekorruselise kivimaja esimese korruse korteris oli põlema süttinud televiisor. Inimesed pääsesid korterist välja ning päästjad lokaliseerisid põlengu kell 21.08. Tulekahjus sai kannatada televiisor ja selle läheduses olnud mööbel. Korter ja trepikoda ventileeriti ning päästjad vaatasid üle ka naaberkorterid, kuhu suits õnneks levinud ei olnud.

2. augustil kell 6.00 teatati häirekeskusele sõiduautotulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Ertsma külas. Käivitamisel põlema lahvatanud sõiduk hävis tulekahjus täielikult. Kuumakahjustusi sai ka kõrval seisnud sõiduauto. Inimesed vigastada ei saanud ning lähedal asunud hooned jäid õnneks tulest puutumata. Tulekahju likvideeriti kell 6.18.