Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. augustil kell 14.20 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Sitsi tänaval asuvas korteris läks põlema pesumasin, korter on suitsu täis ning elekter kadus. Päästjad selgitasid välja, et kapi peal olevates elektrijuhtmete puntras tekkis lühis. Korteris oli küll suitsuandur, aga see ei olnud töökorras. Päästjad paigaldasid uue suitsuanduri.

Ühtlasi kutsuti päästjad 3. augustil kell 21.01 Tallinnas Elektroni tänaval asuvasse korterelamusse, mille viienda korruse korterist tuli suitsuhaisu. Kui päästjad korterisse pääsesid, selgus, et pliidil kõrbes toit, samal ajal kui elanik magas. Päästjad likvideerisid ohu ja tuulutasid korteri. Korteris viibinud inimene viidi haiglasse kontrolli. Korteris puudus suitsuandur.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

3. augustil kell 17.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Elva vallas Rannu alevikus, kus Elva teel asuvas kortermajas hakkas hõõguma pistikupesa. Päästjad tuvastasid olukorra, kus ühte pistikupessa oli paigaldatud liiga palju erinevaid juhtmeid ning sellest tekkis ülepinge ja pistikupesa hakkas suitsema. Päästjad eemaldasid pistikupesast üleliigsed asjad ning tegid pererahvale selgitustööd.

4. augustil kell 2.35 teatati häirekeskusele sõidukitulekahjust Peipsiääre vallas Vara külas. Sõiduauto põles lahtise leegiga täies ulatuses ning hävis tules. Kõrval seisnud teine sõiduauto sai kuumakahjustusi. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. augustil kell 00.40 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Keemia tänavale, kus ettevõte territooriumil põles garaaž. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel, keegi kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kella 2.20ks.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. augustil kell 22.47 said päästjad väljakutse Türi valda Lokuta külla, kus oli põlema süttinud metsaveoauto järelhaagis koos puidukoormaga. Päästjad kustutasid põlengu kell 23.06.